reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

100 pytań i wątpliwości przyszłej mamusi

OILATUM ja też polecam bardzo:-) Laurusi do tej pory używa tego płynu do kąpieli a i mamusia czasem skorzysta jak ma lenia i nie chce sie jej balsamować:-D Ale noworodka i tak będe natłuszczać, bo pamietam jak Laurze po miesiącu chyba zaczeła pierwsza skóra schodzić to używałam czystej parafinki jak mi położna doradziłą. w aptece kosztuje ok 2,5zł bodajże i jak dla mnie, bardziej skuteczna od "sklepowej"oliwki.

Nie ma jak rada doświadczonej mamusi - o taką parafinkę muszę spytać w aptece - dziękuję Justynko.
 
reklama
Sylwia ja rowniez polecam Sudocrem- rewelacja!!
A co do kolejnosci karmienie a przewijanie to sie samemu bedzie wiadomo co robic na podstawie zachowania dziecka.Bedziemy widzialy czy budzi sie juz z kupka czy mocno z siusiane itp.mysle ze na poczatku napewno bedzie w kazdej pieluszce kupka ;-)
Ja najpierw przewijalam bo potem maluch sie wierci i nie chce pic ale ile razy przewinelam karmie a tu zamiast odbic po mleczku znow kupka:tak:normalnie sama radosc:baffled:
 
Ach... Sentencja macierzyństwa: cieknące mleko, po nocy cała się kleisz, dzidzia płacze, bo głodna, kupa w środku nocy, gdy nie masz sił nawet oczu otwierać... To tylko niektore Perełki ;-):laugh2:
 
Mam pytanie do mam które już poród mają za sobą: te skurcze to się czuje na całym brzuchu, czy tak pod brzuchem? Bo tak się zastanawiam gdzie się pojawiają najpierw...Sorry za pytanko ale naprawę nie mam pojęcia:sorry2:
 
W moim przypadku skurcze porodowe to tak jak ból na @, po prostu boli brzuch na początku boli trochę a potem coraz mocniej i mocniej, niektore kobietki mają też bole krzyżowe, te ponoć sa o wiele boleśniejsze, ale ja ich nie mialam więc tak naprawdę nie wiem.
 
A ja polecam październikowy numer "Dziecko" Zaczęłam kupować jak Martynka przyszła na świat i mi przypasowało, a teraz to w ogóle tak fajnie idzie, że jest artykuł o porodzie, o położnej środowiskowej, o zmianie pieluszki, o gorączce i zapaleniu ucha, a za miesiąc będzie "instrukcja obsługi noworodka". Mi to akurat tak się trafiało, że fajne tematy wychodziły miesiąc za późno. Teraz też muszę sobie powracać do wcześniejszych numerów.

A z karmieniem i przewijaniem, to ja zawsze przewijałam, a potem karmiłam, bo odwrotnie to niedobrze dla pełnego brzuszka - większa szansa na ulanie, a poza tym karmienie usypia, a pielucha na bank będzie pełna :happy:
 
Mam pytanie do mam które już poród mają za sobą: te skurcze to się czuje na całym brzuchu, czy tak pod brzuchem? Bo tak się zastanawiam gdzie się pojawiają najpierw...Sorry za pytanko ale naprawę nie mam pojęcia:sorry2:

u mnie tak samo jak u Ulki- na początku jak na @ potem coraz silniej z każdą chwilą. i w sumie jak sie tak teraz zastanawiam, to raczej niżej niż wyżej tzn tam gdzie dzidzia schodzi;-)
 
W moim przypadku skurcze porodowe to tak jak ból na @, po prostu boli brzuch na początku boli trochę a potem coraz mocniej i mocniej, niektore kobietki mają też bole krzyżowe, te ponoć sa o wiele boleśniejsze, ale ja ich nie mialam więc tak naprawdę nie wiem.
No więc u mnie było podobnie.. Byłam podłaczona do oksytocyny i mialam na sobie aparat ktg. Widzialam juz gory i doliny na wykresie, a mnie nic nie bolalo :laugh2:, ale jak zaczelo, to najpierw twardnial brzuch, potem bole miesiączkowe co jakis czas, do 4cm mialam juz regularne bole (wierzcie, ze naprawde do wytrzymania:tak:), a potem, to wiadomo.... 10cm samo się w 5 min nie zrobi:-p
 
reklama
Do góry