reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 latek do zerowki czy do pierwszej klasy????????

Zerówka czy pierwsza klasa,gdzie posyłasz od wrzesnia swojego 6 latka?

  • zerówka przedszkolna /szkolna

    Głosów: 48 62,3%
  • pierwsza klasa

    Głosów: 29 37,7%

  • Wszystkich głosujących
    77
  • Ankieta zamknięta .
Hej.U nas książki "wesoła szkoła i przyjaciele".Na razie leżakują w pudełku;)Klasa 22 sześciolatków,w tym 12 z grupy przedszkolnej.Pani...taka sobie.Bilans na wrzesień,karty dostaliśmy w przedszkolu.Lista rzeczy do kupienia-4 strony.Więcej nie pamiętam.U nas jutro uroczyste zakończenie przedszkola,a w piątek "zielona noc" dla absolwentów,hehe.
 
reklama
Zazdroszcze tego uroczystego zakończenie przedszkola, u nas mają je tylko w najstarszej grupie, 6- latki idące do szkoły są jakoś tak po macoszemu traktowane...., no trudno, z rozpoczęcia roku szkolnego będę miała pamiątkowe zdjęcia, musi mi wytarczyć.

gizaU starszej córki mam identycznie, czyli "Gra w kolory" + "Bugs World" z angielskiego i niemiecki- my mamy "Ich und du"

gabi ja dla młodszej też mam "Wesoła szkoła i przyjaciele"- uważam, że to bardzo dobry wybór jak dla 6-latków, ponieważ literki są wprowadzana powoli ( w porównaniu z "Gra w kolory", jest sporo malowanek itp. ciut przedszkolnych rzeczy.

to nie książeczkę zdrowia czy szczepienia a kartę bilansową sie do szkoły przynosi, my mieliśmy na to tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego
 
Ja też juz po zebraniu.Na początek 230zł poszło na książki wraz z angielskim.Została jeszcze religia do kupienia. Posiłki mamy z cateringu .Kuchnia owszem wyremontowana ale zabrakło kasy na wyposazenie.:dry: obiad z dwóch dan i podwieczorek 7.5zł.świetlica szkolna od 7 do 18ej
Baseny są obowiązkowe od 2 klasy ale teraz tez juz nam zaproponowali za 50 zł miesiecznie 4 godziny basenu,to jeszcze do uzgodnienia.Wycieczka intergracyjna na początku września za 75zł.Nie ma takiego wielkiego galowego rozpoczęcia roku,tylko 1 września spotykamy sie w klasie.Główne uroczystości będą na pasowaniu na 1 klasisty
No i co, dali nam kilka wskazówek,zeby nie kupować tych piórnikow z pełnym wyposazeniem ,bo to dodatkowe obciążenie w plecaku,żadnych tornistrów na kółkach do ciągania ze ponoć wykrzywiają się dzieciom kręgosłupy jak je tak ciągną.
No i mamy 2 pierwsze klasy 6 latków.

Nic nikt nie wspomniał o żadnej diagnozie ,ani o szczepieniach póki co.
a ja myslam o tormstrze na kolkach,nie wiem jak on moze krzywic dzieciom kregoslupy jak go nie nosza,a tornister 2 klasistki znajomej corki do lekkich nie nalezal, musze poczytac opinie o nich,bo nie wszytko co nowe to dobre- bo nie chce mi sie dzwigac mojej torebki nie jest lekka czasem,jej plecaka na ramieniu(moje jest chuda,sredniego wzrosty) i jeszcze zakupow kilometr domu

u nas przypisanie do klas w sierpniu,bo w tamtym roku musieli likwidawac klase w polroczu,bo rodzice pozapisywali i nie wykreslali dzieci,jeszcze mala rotacje,bo sie ktos przeprowadzi,to zawsze ktos odejdzie i za male klasy byly,
u nas dzieci z przedszkola razem pojda,bo tak prosilismy i podawalismy kartke z podpisami w lutym z nazwiskami,

u nas wyd Nowa era,plus dwa zeszyty dodatkowo,angieslki podr i cw, relicja podr i cw wynosi 295 zl, do tego przybory papiernicze nieduzo- blok rys maly,duzy, farby,pedzle, blok tech, papiery kol duzy i maly,plastelina,teczka na prace i kredki pastele czy swiecowe, do tego zeszyt w linie i kratke 16 k, zeszyt do koresp, piornik- 3 trojkatne olowki, kredki olowkowe, linijka, gumka, strugaczka,nozyczki, klej oczywiscie buty w worku i stroj na gimnastyke bialy podkoszulek i strotkiesz spodenki czarne czy granatowe i skarpetki biale
bilans we wrzesniu do przyniesienia, gotowosc kto chce jako pomoc dla nauczyciela w tym co dziecko juz umie
swietlica 7-16.30, mi i jak rozmawiam z kilkoma rodzicami pasowaloby bardziej od 6,30,bo tak musze godziny pracy zmieniac, wspolna dla 1-3 klasy
 
Wiecie może ile sześciolatków poszło do szkoły w waszych miastach i miasteczkach? We Wrocławiu 20%. Spotkałam się wcześniej z prognozami, że pójdzie ok 30%. Ciekawa jestem jak to wygląda u Was.
A jeszcze ma jedno pytanie dotyczące książek. Czy rok wydania ma znaczenie? Niektóre księgarnie mają zestaw "Gra w kolory" z 2010, inne z 2011. I nie wiem, czy te książki różnią się czymś. Poza ceną ;-)
 
witam

ja udzielałam sie w tym temacie na początku, twierdząc ze Maja nie pójdzie do szkoły, a dziś właśnie ja zapisałam, ale ona sama dojrzała do tego, bo prędzej nie chciała, a teraz już chce, zapisałam ja do klasy z j. angielski, niestety nie ma tam żadnego znajomego dziecka :-(, bo 3 dziewczynki z jej grupy idą do innej szkoły,

w naszym miasteczku, tak około 11-12 tysięcznym, do szkoły idzie około 15 sześciolatków
 
Giza ja nie mam pojęcia, ile poszło w Warszawie. Wiem tylko, że z naszego przedszkola to tylko Bruno. No i sądząc po naszym forum - obstawiam, że 30% maksymalnie.
Cieszę się, że u nas są szafki w klasach, do noszenia jest naprawdę niewiele - tylko aktualny zeszyt, przybory i zeszyt ćwiczeń albo podręcznik, jeśli będą potrzebne danego dnia do pracy domowej.

Ciekawe, czy ministerstwo przedłuży za rok wdrażanie reformy, w związku z tym, że tak mało dzieci poszło i będzie straszny natłok? Wpłynął projekt obywatelski o wycofanie reformy, ale na to według mnie rodzice nie mają co liczyć, za dużo to wszystko już kosztowało i za daleko poszło, żeby się rząd teraz wycofał. Ale nie zdziwi mnie, jeśli dadzą wolny wybór jeszcze w przyszłym roku, albo wyjdzie rozporządzenie, że muszą pójść np. tylko sześciolatki z pierwszego kwartału, a reszta ma wybór.
 
Mozi, zrób sobie takie ćwiczenie - wyprostuj się, a potem wyciągnij rękę za siebie, i chwyć taką ciężką walizkę na kółkach za pałąk, ważącą odpowiednio procentowo tyle, ile będzie ważył tornister Twojego dziecka, i pociągnij ją. Kręgosłup się przy tym naturalnie skręca. Ale nie wiem, czy jest to szkodliwe dla dzieci na dłuższą metę, nie jestem ortopedą.
 
Witam.
W tym roku syn znajomej szedł do pierwszej komunii. Jak mi pokazywała wcześniej ile on ma do nauki z tej religii to się za głowę złapałam:szok:. I tak się zastanawiam właśnie, czy dzieciaczki, które rozpoczęły wcześniej naukę, to i przyjęcie będą miały wcześniej:confused:? Znaczy, że 7-latek będzie miał do opanowania oprócz szkoły kupę religijnych rzeczy na pamięć:no:? Jakoś tego nie widzę:no:. 8-latki uważam są niedojrzałe do tego a gdzie jeszcze młodsze dzieci. Czy może wiecie coś na ten temat?
 
Na Onecie artykuł Bunt rodziców sześciolatków. Presja rośnie - Wiadomości w Onet.pl

Wkurzyłabym się gdyby zmienili reformę znowu :dry::dry: ale wątpie by cofneli te zmiany:sorry:


Procentowo też nie wiem ile w Warszawie będzie 6 latków w 1 klasie,ale z tego co wy piszecie to mało poszło wiec za rok będzie naprawdę tłum:szok::eek: i jedyne pocieszenie że podjełyśmy słuszną decyzje puszczając dzieciaczki teraz a nie za rok

Mozi,ze niby przekrzywiają się tez dzieci na bok gdy je ciągną.Ja też miałam taki kupić na kółkach,ale pomyślałam że on tylko dobry do użytku w szkole i jak jest pogoda,bo jak pada deszcz czy jest zima i śnieg ,błoto to taki plecak po jednym dniu już by się nadawał do prania,o ile nie do wyrzucenia:confused:

Pycha witaj :-) widzę że zdanie zmieniłaś.

Karolcia mi się obiło o uszy że jednak chyba komunie św przeniosą na 3 klasę,,Bardzo bym chciała aby tak było.
 
Ostatnia edycja:
reklama
krolcia słyszałam, że mają komunię na 3 klasę przenieść, ale dokładnie nie wiem jak to będzie. Tak tylko mi się o uszy obiło.

Ja nie zmieniłam zdania, młody zostaje w przedszkolu.
Choć zachowanie i reakcje zdecydowanie się poprawiły. Wygląda na to, że dojrzewa emocjonalnie :-). Ale damy mu jeszcze ten rok.

U nas w podstawówce prawdopodobnie w tym roku będzie 5 klas I- wszych. 4 normalnie jak zawsze a jedna dodatkowa 6 latków.
Jeśli 6 latki za rok rzeczywiście będą musiały iść do szkoły, to za rok będzie ok. 7 klas pierwszych.
Czyli 2 klasy więcej niż w tym roku.
 
Do góry