reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 miesięcy, budzi się raz w nocy

Moja Juleczka skonczy za dwa dni 10 miesiecy a nieraz rano czuje sie gorzej niewyspana niz jak miala 1 miesiac!!! Poprostu w nocy tez w snie-nie wybudzajac sie wierci sie z jednej strony na druga,casami nawet przewroci sie w snie na brzuch. No i po chwili oczywiscie zacznie piszczec i marudzic i musze wstac dac jej smoczka. Bo jak nie dam to zacznie plakac i sie wybudza. W dzien bardzo malo uzywamy smoka ale w nocy to nieraz potrafi takich "akcji smoczkowych"byc nawet z 5 albo i wiecej.. Tez mi sie wydaje ze to sa emocje przezyte w ciagu,a u Julci raczej ich nie brakuje bo jest bardzo zywiolowym dzieckiem:tak:A kapanko jest ok 8,kosmetyka no i kaszka. Do jedzenia budzi sie roznie-nieraz przespi do 7 a czasami pijemy mleczko ok 5-6.Wiec byloby wszystko ok bo jest kochanym i grzecznym dzieciaczkiem,gdyby nie te wiercenia w nocy.
 
reklama
Nie mam większego problemu z tym, że moja Maya budzi się raz w nocy między 12, a 1, dostaje całą butlę i dalej śpi tak do 6-7.
Sadzę jednak, że jest już na tyle duża, aby przesypiać całą noc. Cóż zrobić głód, to głód :)
Chciałam się Was spytać jak wasze dzieciaczki śpią, a może macie jakieś pomysły co do tej pobudki mojego żarłoczka :)

Widzę że temat już ciut nieaktualny ale powiem tyle że mój 8 miesięczniak też nie przesypia całych nocy... budzi się raz na jedzonko, chociaż zdarza się i kilka pobudek ale je tylko raz. I dodam że jak miał 5 miesięcy to przespał kilka nocy pod rzad bez żadnej pobudki ale trwal to krótko i znowu mu się odmieniło ;-)
 
witam
z moim synkiem bylo podobnie Jak miał 2,5 mies do 3,5 mies po kapieli (19.30) i kolacji (2 piersi +butla) spał ok 7-9h byłam w niebo wzieta ale jak skonczył 3,5 cos mu sie odmienło Budzil sie w nocy nie na jedzenie bo potrafil nawet tej butli 230ml wypic!!! tak po prostu sie budził wiec wstawalam i dawalam smoczka I to byl moj blad bo skonczylo sie tym ze jeszzce nie zdazylam wyjsc z pokoju (jak skonczył miesiac nie spie z nim w pokoju bo kazdy jego ruch rejestrowalam i wogole nie spalam wiec po miesiacu chronicznego braku snu spasowalam) a on jemu wylecial i placz Wiec zaczelam klepac po pupie az zasnie I nawet to dziala Tylko ze dalej sie wybudza Teraz to moze dlatego ze mamy problemy z brzuszkiem (zaparcia,mega gazy mimo roznego rodzaju specyfikow) i tak potrafi sie budzic od 1-4 razy Chociaz od czasu do czasu zrobi mi niespodzianke i spi cała noc No ale ja juz z przyzwyczajenie sie budze i oczywiscie ide do niego
Ostatnio spalam z nim w pokoju (2 noce)bo testowalam grzejnik i podziwiam matki ktore moga spac z dziecmi w jednym pokoju Nie zmrózyłam oka 2 noce Dziecko sie wierci, nawet czasami cos marudzi pod nosem, jeczy, wierzga nogami, obraca sie itp we snie wiec tyle co mnie sen zmozył zaraz pobudka bo mody sie poruszył Ale ja sama jestem "aktywna"podczas snu,czesto mowie,krzycze,zmieniam pozycje wiec moze ma to po mamusi Ale pewnie dzieje sie to dlatego ze jak napisala jedna z dziewczyn dziecko przezywa w nocy caly dzien a poza tym w nocy mozg pracuje,zapamietuje pewne inf.analizuje itp. wiec przysłowie "musze sie z tym przespac" jest w 100% prawdziwe
milego wieczoru
 
Ciekawe jak lączysz nocne spanie , czytanie ksiązki lub oglądanie telewizji i spoglądanie w kamerkę. I sprawiła, że przestał się budzić i mogłaś się zając własnymi sprawami? Dziwy dziwy zaiste.

Ale musze przyznać, że wybrałaś sprytny sposób by zaprezentować dany przedmiot. Gratulacje.
 
APEL DO RODZICÓW, KTÓRYCH DZIECI NIE ŚPIĄ W NOCY!!!!!!!!!!!!!!!!

Jestem mamą 9miesięcznego synka, który od urodzenie budził się w nocy około 5 czasem 6 razy i płakał lub domagał się mleka. Myślałam, że zwariuję ze zmęczenia, ALE NA TO JEST ROZWIĄZANIE!!!!!!!!!!!!!!!! Błagam kobity przeczytajcie ten dokument i zastosujcie a skończą wasze męki. Nie wiedziałąm ze to takie proste. Oczywiście miałąm wątpliwości jak każda matka, ale dziewczyny warto spróbować a gwarantuje wam,że po 2 dniach już zobaczycie rezultaty.

przeklej.pl - Podgląd: kazde dziecko moze nauczyc sie spac .pdf

Właśnie mija tydzień od mojego stosowania się do tej książki i mały mój przesypia prawie całą noc i je tylko raz, jeszcze tydzien następny a będzie spał jak suseł 8 godzin.

to mój email jeżeli ktoś chce się o coś dopytać:
martamarylka@yahoo.co.uk
 
Synek 6 miesięczny cycusiowy, pobudki 4, ech marzy mi się jedna pobudka! Mam pytanie do kilku mam:

martaw2000- jak długo testowałaś metodę z wodą zanim przyszly rezultaty w postaci opóźnionych pobudek? podawałaś wodę w łóżeczku? Ja po tygodniu testu wodnego zastanawiam się nad odpuszczeniem jeszcze na jakiś czas tej metody. Albo to zmęczenie albo synuś zaczyna coraz głośniejszą syrenę włączać. Czy dużo wody maluszek wypijał?

coyote, ile czasu minęło od przejścia na butlę do poprawy spania? ja od ponad miesiąca podaję po kąpieli ok 20 -210ml mm+kleik ryżowy. Pobudki mamy: 23/24, 1.30, 3/4, 5-(ale o 5 wystarczy wziąść do naszego łóżka i jest szansa pospania do 7). Czy masz na myśli całkowite odstawienie od piersi? Ja planuję odstawienie ok 8-9 miesiąca i zastanawiam się czy wtedy w nocy mam podawać butlę z mm za każdym razem jak się obudzi?

oreiro5, ja właśnie czytałam książkę i chcę ją zastosować, tylko boję się nocnych syren czy wytrzymam psychicznie, a tu liczy się konsekwencja. Nasz synek zasypia przy butli po kapieli. Kiedy karmisz przed czy po kąpieli? czy karmisz piersią? czy w dzień synek usypia Ci w łóżeczku? U mnie niestety na naszym łóżku, muszę się k. niego położyć. Czy powinnam najpierw uczyć spania w łóżeczku czy od razu za jednym zamachem uczenie zasypiania w łóżeczku? no i zasadnicza kwestia: czy dużo było ryku u Was? czy od razu konsekwentnie stosowałaś metodę w dzień i w nocy? Czy zaryzykowałabyś zastosowanie metody na etapie 6 miesięczniaka?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Do góry