reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia na bmk??

Moje dziecko ma alergię na bmk.

Zupełnie inaczej to u nas wyglądało, niż opisujesz...
Kupy były zielone, śluzowate, z domieszką krwi.
Synek czasem mocno się wyginał podczas karmienia, ale nie miał ulewań; apetyt w normie, bez dolegliwości bólowych, o których wspominasz.

Kp, więc odstawiłam nabiał i inne produkty mleczne. Sytuacja poprawiła się po ok. 2 tygodniach.

Robiłam też prowokację (w sumie nieświadomie, ale może to i lepiej) i alergia się potwierdziła.
Pediatra nie odsyłała nas do gastrologa ani nie kazała robić dodatkowych badań, tylko trzymać dietę.
robiłam test na krew utajona ale wynik negatywny. Naprawdę moje dziecko to zagadka . Już przerobiłam wszystko butelk smoczki żeby tylko lepiej jadls
 
reklama
U nas znowu abmk objawia się zmianami skórnymi, brak snu, płaczliwość, świąd.

A może inne mleko? Myślałaś o alergologu?
 
U nas znowu abmk objawia się zmianami skórnymi, brak snu, płaczliwość, świąd.

A może inne mleko? Myślałaś o alergologu?
byłam u alergologa to zrobiła testy patch w których wyszła alergia na kakao pszenice i orzechy to jak była na kp. Tylko takie testy nie są miarodajne u tak malutkich dzieci . W mm nie ma przecież kakao orzechów czy pszenicy. Mam jeszcze do zaliczenia neurologa i laryngologa. Byłam nawet u neurologopedy wędzidełko dolne Ok wargowe troszkę za krótkie. Fizjoterapeuta 2 razy nic nie stwierdził żadnego napięcia
 
Sprawdziłam sobie pamiętnik jak moje dziecko jadło jak miało 2 miesiące i 15 dni i było to średnio 80-90 ml co 3-4h. Była na mm, Nan Optipro plus. Przybierała na wadze, żaden lekarz nie powiedział mi, że mało je 🤔
No widzisz a mi gadają ze dzieci chore tak mało jedzą 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️masakra powiem Wam ze głupieje. Jadę jutro zawieźć jutro kupe na kalprotektyne ogólne badanie i powtórkę z krwi utajonej.
 
byłam u alergologa to zrobiła testy patch w których wyszła alergia na kakao pszenice i orzechy to jak była na kp. Tylko takie testy nie są miarodajne u tak malutkich dzieci . W mm nie ma przecież kakao orzechów czy pszenicy. Mam jeszcze do zaliczenia neurologa i laryngologa. Byłam nawet u neurologopedy wędzidełko dolne Ok wargowe troszkę za krótkie. Fizjoterapeuta 2 razy nic nie stwierdził żadnego napięcia
Tak, my już robiliśmy 3 razy i wychodzą alergię na jajka, ryby... A te rzeczy wcina. Natomiast na mleko niewielka lub wcale, a po mlecznych produktach tygodniami nie możemy dojść do ładu. Także równie dobrze można nie robić tych testów. Fajnie, że próbujesz u różnych specjalistów. Ja bym jeszcze spróbowała z innym mlekiem..
 
No widzisz a mi gadają ze dzieci chore tak mało jedzą 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️masakra powiem Wam ze głupieje. Jadę jutro zawieźć jutro kupe na kalprotektyne ogólne badanie i powtórkę z krwi utajonej.
No bo z tego co piszesz, to został problem z ulewaniem. Moja ulewała mało, z czasem przestała.
A jak idzie na siatce centylowej?
 
Moje dzieci miały alwrgie na bmk. Kupy brzydkie, śluzowate, bol przy ich produkcji, podrażnienia pieluszkowe, ulewanie, czasem nawet chlustanie.. do tego zmiany skórne, ale ciężko powiedzieć, czy to nie bardziej od azs..
Ulewanie może się dlugo utrzymywać.. :(
 
reklama
Do góry