reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty a ograniczenie praw ojca

a dlaczego to lepiej jakby on wnosił o widzenia??

a czy na sprawe alimentacyjną warto brać adwokata z urzędu?? bo o ograniczenie praw nie wiem czy można

Czasami takie sądowne ustalenie widzeń może komplikować nam życie.Skoro tatuś będzie chciał widywać dziecko wtedy przyjdzie do niego i ty decydujesz kiedy on ma je widzieć,a nie on.
 
reklama
poprawka, w momencie kiedy zostana ograniczone lub nawet odebrana prawa rodzicielskie a ojciec płacił na dziecko alimenty może ubiegać się o alimenty od dziecka, jedno drugiego nie wyklucza i to, że ojciec poza tym, że płacił na dziecko i nie robił nic poza tym nie zwalnia w pozniejszym czasie dziecka z obowiązku alimentacyjnego wobec ojca - oczywiscie jesli bedzie się on o to ubiegał

Owszem może się ubiegać,ale to nie znaczy,że je dostanie bo zgodnie z art. 5. Kodeksu cywilnego nie można czynić ze swego prawa użytku, który byłby sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony. Sąd będzie więc mógł, stosownie do zasad współżycia społecznego, zwolnić dzieci z obowiązku alimentacyjnego - jeżeli ojciec wytoczy sprawę o alimenty. Mówi się wówczas o tzw. niezgodności alimentacyjnej


Zdarzają się przypadki, kiedy rodzice nie interesowali się swoim dzieckiem przez całe życie, a nawet opuścili je. W momencie kiedy dzieci dorosły i dobrze poradziło sobie w życiu, wyrodny rodzic zgłasza żądanie o alimenty.
W takim przypadku dziecko może powoływać się przepisy prawa cywilnego dotyczący naruszenie prawa podmiotowego. W tej sytuacji dziecko może podnosić, że roszczenie rodzica o alimenty stanowi nadużycie przysługującego mu uprawnienia. Domaganie się bowiem przez niego alimentów jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.
 
witam

mam pytanko o ten arkusz kosztów są tam koszty długookresowe np krzesłko do karmienia, buty wiadomo jeszcze tego nie kupiłam ale będe musiała więc mam tam wpisać sume czy zostawic to pole puste i wypełnić tylko te pozycje które kupuje
 
witam

mam pytanko o ten arkusz kosztów są tam koszty długookresowe np krzesłko do karmienia, buty wiadomo jeszcze tego nie kupiłam ale będe musiała więc mam tam wpisać sume czy zostawic to pole puste i wypełnić tylko te pozycje które kupuje
wliczasz to do kosztow dlugookresowych,wiadomo duzego rowerka przy kosztach niemowlaka nie bedziesz liczyla,ale jak sie maluszek to wpisuje sie krzeslko dokarmienia
 
Własnie dostalam od mojego adwokata kserokopię pozwu do sądu, o ustalenie ojcostwa, alimenty, zabezpieczenie oraz pozbawienie wladzy rodzicielskiej, co do alimentow nie mam zadnego arkuszu wycen. Opiszę mneijwięcej ;

działając imieniem powodów wnoszę o:
1. Ustalenie, że pozwany ... jest ojcem małoletniego powoda ..., ur. ....., we ... = syna powodki, ktorego akt urodzenia zostal sporządzony w Urzędzie stanu cywilnego we ....
2. Ozeczenie, że pozwanemu nie będzie przysługiwać władza rodzicielska nad małoletnim powodem.
3. Zasądzenie od pozwanego na rzecz małoletniego powoda świadczenia alimentacyjnego w kwocie po 800 zł msc, od dnia ..,. platnych do 10 dnia kazdego miesiaca do rąk matki małoletniego - ..... z ustawowymi odsetkami w przypadku zwłoki w płatności któregokolwiek ze świadczeń.
4. Zasądzenie od pozwanego na rzecz powodki kwoty ... z ustawowymi odsetkami od dnia .... (daty uodzenia dziecka)
5 Zasądzenie od pozwanego na rzecz powodki kwoty ... z ustawowymi odsetkami, liczonymi w następujący sposób :
a. od kwoty 800 zl do dnia zaplaty od dnia ... ( pierwszy msc po porodzie)
b. od kwoty 800 zl do dnia zaplaty od dnia ... (drugi msc po porodzie)
c. -II- itd
6. Zabezpieczenie powodztwa poprzez zobowiązanie pozwanego do uiszczania powodowi kwoty po 500 zl msc od dnia ... ( w trakcie rozprawy)
7. Przeprowadzenie dowodow, wskazanych w treści uzasadnienia na podane tam okolicznosci
8. Rozpoznanie sprawy rowniez pod nieobecnosc powodow
9. Zasądzenie od pozwanego na rzecz powodki kosztów postępowanie, w tym kosztów zastępstwa adwokackiego
10. Zwolnienie powodow od obowiązku ponoszenia kosztow w sprawie

UZASADNIENIE ( to już indywidualnie)

W pierwszej kolejności powodowie wnoszą o zwolnienie ich od obowiązku ponoszenia kosztow sądowych w sprawie, jako że w aktualnej sytuacji majątkowej , wobec nie uznania dziecka przez pozwanego i nie łozenia zadnych swiadczeń alimentacyjnych, ciężar utrzymania domy spoczywa na... ktory/ktora udziela mieszkania i finansuje wszystkie potrzeby. Powodka na tę chwilę nie pracuje zarobkowo ponieważ nie minął jeszcze okes ulopu macierzynskiego( pracowalam ale nei bylam zatrudniona, jestem obecnie zarejestrowana w PUP na urlopie bez prawa do zasilku). Z tych względów nie jest ona w stanie poniesc wydatkow, zwiazanych z postepowaniem , w szczegolnosci zas ewentualnej zaliczki na poczet dowodu z opini genetycznej, koniecznej ze względu na , jak doatąd niefomalne, stanowisko pozwanego.

.........

Dotychczasowa postawa pozwanego, ktory w żadnej mierze nie interesuje się dzieckiem nie łoży na jego utrzymanie, a także komunikuje powódce, że nie zamierza wspoldzialac z nią w zakresie wychowywania syna stanowią w ocenie powodki wystarczający dowod na to, że doszło do rażącego zaniedbania względem dziecka ze strony pozwanego, jak również, że stan ten nie ulegnie zmianie. Tym samym wyczerpane zostały przesłanki pozbawienia władzy odzicielskiej, stosownie do regulacji ..., o co niniejszym powódka wnosi.

W zakresie roszzcenia o świadczenie alimentacyjne, powodka wnosi przede wszystkim o zabezpieczenie roszczenia do kwoty 500 zl ms, platnych w sposob opisany w petitum pozwu. Kwota ta, wobec braku zarobkow powodki, nie mogącej podjąć pracy z uwagi na koniecznosc ciągłego przebywania przy synu stanowi niezbędne minimum, konieczne dla utrzymania dziecka i zapewnienia mu podstawowej opieki. Nadto powodka wskazuje, że średni miesięczny koszt utrzymania dziecka wynosi ok 1400 zl, na którą kwotę składają się następujące pozycje :
- wyzywienie -
- środki higieniczne -
- lekarstwa, witaminy, odzywki -
- ubrania -
- ubrania sezonowe -
- przybory do karmienia -
itd
Do kwoty powyzszej doliczyc nalezy wydatki, poniesione juz przez powodkę, a ktore będą konieczne wraz z rozwojem małoletniego:
- wozek
- nosidlo
- lezak
- lozeczko wraz z wyposazeniem
- zabawki oraz przyrządy wspomagające rozwój dziecka ... itd
Zaznaczenia wymaga, że powodka nie nabywa rzeczy ekskluzywnych, starając się w miarę możliwości ograniczać koszty utrzymania dziecka. Koszty te są konieczne i usprawiedliwione z uwagi na potrzeby uprawnionego, co jest oczywistym, wobec wysokosci cen rynkowych i nie wymaga w zasadzie dowodzenia.

Wnosilam takze o zwrot polowy poniesionych kosztow w czasie ciąży. Jest to bardzo skocona wersja pozwu ale mam andzieję, że być może komuś ona pomoże. Tak więc tak jak mi powiedziano, nie muszę wykazywac wystzkich dokladnych kosztow poniewaz wszystko się zmienia a i ceny nie są stale, podalam sredni koszt utrzymania dziecka bez niepotrzebnego wyliczania. Jednak zbieram paragony , na wypadek gdyby ex poddal w wątpliwosc ponoszone przeze mnie koszta. Przepraszam za literowki
 
Takhisis po pierwsze to zadna z nas sie nie spodziewala tutaj znalezc no ale ta jak piszesz zycie jest brutalne :baffled:

no a jesli juz chodzi konkretnie o to co piszesz to tylko smiech mi sie cisnie na usta :baffled: powinnas wysmiac tego swojego meza w nieboglosy niby na jakiej podstaie ma Ci odebrac dziecko? i to jeszcze z tego co widze na suwaczku to jeszcze bardzo malutkie :baffled: nie opiekujesz sie dobrze dzieckiem bijesz je zaniedbujesz pijesz i cpasz? nie znam Cie ale nie sadze ze tak jest wiec sie niczym nie przejmuj nikt nie odda dziecka ojcu a jak dalej Ci tak bedzie mowil to powiedz ze zglosisz to na policje ze Cie zastrasza pierdo...... glupi ch.... sorry wiem ze to Twoj maz ale rowniez wredny smiec ktorego nie interesuje wlasne dziecko tylko kasa i jak Tobie zrobic na zlosc
 
Takhisis jesli w sposób porażający nie zaniedbujesz swojego dziecka to raczej nie ma takiej siły zeby jakis sąd ci je odebrał.. mysle ze mąż zwyczajnie chce cie zastraszyc..
 
reklama
najlepiej nagrywaj wszystkie wasze rozmowy telefonem zbieraj smsy w ktorych tak Ci mowi ze ma znajomosci itd zawsze to moze sie przydac a przede wszystkim sie nie denerwuj bo dziecko to doskonale czuje i moze dlatego woli tate

ja jestemw podobnej sytuacji tez pewnie bede musiala sie podzielic synem ehhh nie wyobrazam sobie tego:baffled:
 
Do góry