reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Jest dokładnie tak jak pisze Malaja, przy ZE i ZP zarówno pappa jak i beta hcg są niskie poniżej 0,5 MoM. Przy ZD białko jest niskie poniżej 0,5 a beta wysoka powyżej 2,5 MoM. Oczywiście sama biochemia może nic nie oznaczać, najważniejsze jest usg. Tez nie spotkałam się z przypadkiem ZE i ZP przy dobrym usg... to zbyt ciężkie wady żeby nie było ich widać. Zdarza się za to niestety ZD nawet przy idealnym usg, z tego co wyczytałam to 5% ZD niema żadnych widocznych wad w usg. Dlatego ja byłam tak przerażona bo u mnie właśnie podwyższone było ryzyko ZD przy idealnym usg (1:59). Moje pappa - 0,2 MoM a bhcg - 4,98 MoM. Mam zdrową córeczkę :). Trzymam kciuki za waszw skarby i za was :) Na pewno będzie dobrze!!!
 
reklama
Ja sama chętnie bym zrobiła sobie i mężowi badania genetyczne, ale trochę szkoda mi kasy :) Tak jak pisze Julia nawet jeżeli kariotypy rodziców okażą się prawidłowe, to nie gwarantuje zdrowego dziecka. Najczęściej choroby genetyczne są wynikiem przypadku, złego podziału komórkowego. Jeżeli jednak u któregoś z rodziców wykryto by jakieś nieprawidłowości to daje jakieś możliwości...
 
Natalka111 ja miałam powtórzone usg i wyszło, że jest kość nosowa. Lekarz mi powiedział, że pappa wyszło gorzej przez krwiaka oraz karmienie piersią. Za to bał się o serce dziecka. Miałam dziś echo serca dziecka w Szpitalu i okazało się, że nie ma kości nosowej. Więc jutro rano będę mieć amniopunkcję. Moje wyniki to: pappa 0,702 IU/l 0,272 MoM; HCG beta 18,8 IU/l 0,552 MoM. Ryzyko ZD 1/393. Byłam pewna, że już to mam za sobą teraz boję się, że dziecko faktycznie będzie mieć ZD. Będziemy mieć córeczkę Różyczkę.
 
Iza _ marta trzymam kciuki za pozytywny kariotyp. jeszcze troche i wszystko będzie jasne. a jak serduszko ? w porządku ?
 
Iza super ze wszystko inne ok :) pamiętaj ze to zespół cech wiec sama kość o niczym nie świadczy. moja koleżanka miała taką sytuację ze na pierwszym prenatalnym było ok a na połowkowym lekarz kości nie mógł znalexc.. malutka zdrowa. . toni nie jest jedyny przypadek jaki znam :) ciężko ta kostkę czasem zlokalizować wiec bądź dobrej myśli :)
 
reklama
wierze... chyba każda z nas miała takie chwile... wydaje się że ciągle coś jest nie tak więc trudno o optymizm, sama chyba nie miałam gorszrgo okresu w życiu jak ten kiedy czekałam na amnio i potem na wynik... nawet teraźniejszych zastanawiam czy ten wynik to na pewno prawda... a powinnyśmy cieszyć się ciążą jako cudownym stanem... ale wysyłam pozytywne fluidy i trzymam kciuki !!
 
Do góry