reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
10,79%…tak 4.04 mam mieć amniopunkcję :(
Bardzo mi przykro że cię to spotkało, amino może potwierdzić wynik lub go odrzucić. Nie chce ci robić nadzieji ale jeśli USG wyszło dobrze to pewna mała nadzieja jest, gdyż ta wada jest w znacznej mierze widoczna na USG już w pierwszym trymestrze.

NIFTY czasami (najczulszy jest na t21 na inne trochę mniej) się myli, oby w twoim przypadku tak było. Przytulam mocno bo wiem co przechodzisz. ❤️
 
Ostatnia edycja:
Bardzo mi przykro że cię to spotkało, amino może potwierdzić wynik lub go odrzucić. Nie chce ci robić nadzieji ale jeśli USG wyszło dobrze to pewna mała nadzieja jest, gdyż ta wada jest w znacznej mierze widoczna na USG już w pierwszym trymestrze.

NIFTY czasami (najczulszy jest na t21 na inne trochę mniej) się myli, oby w twoim przypadku tak było. Przytulam mocno bo wiem co przechodzisz. ❤️
Strasznie się boję, że te wyniki krwi nie dają wątpliwości….caly ten wątek przeczytałam i chyba nie wygląda to najlepiej :( chociaż mam nadzieję że jednak z dwojga złego wyjdzie ze te wyniki to przez łożysko…
 
Cześć, we wtorek dostałam telefon od genetyk. Ryzyko T21 podstawowe 1:229, skorygowane 1:155 (w tym roku będzie 36 lat). Beta 2,141 MoM, pappa 0,555 MoM. Lekarze zalecają amniopunkcje ale się boje. Zastanawiam się nad Sanco. Miała któraś podobne wyniki?
 
Tutaj dużo z nas ma takie właśnie wyniki, trochę lepsze trochę gorsze. Musisz zdecydować, czy robisz np NIFTY pro, czy odrazu aminopunkcje. Ja robiłam oba te badania gdyż miałam ryzyko skorelowane > 1:4 dla T21. Aminopunkcja wiąże się z ryzykiem utraty ciąży około 0,5% -1% ryzyko jest bo 1 na 200 z nas straci dziecko...

NIFTY to taki test z krwi bezpieczny dla matki i dziecka, skuteczność około 99% ale nie obejmuje mozaikowatość łożyska...

Co to jest mozaikowatość łożyska, łożysko ma inne DNA niż płód i może się zdarzyć że wyniki z krwi sugerują chorobę a dziecko jest zdrowe, lub odwrotnie dziecko jest chore a wyniki z krwi pokazują że jest zdrowe. Jak często występuje mozaikowatość łożyska nie wiem. Zdarza się to bardzo rzadko ale się zdarza...

Aminopunkcja bada płyn owodniowy dziecka więc pomija możliwość pomyłki łożysko-płód. Jej wyniki są dużo pewniejsze na poziomie większym niż 99 ale również nie pozbawione minimalnego ryzyka pomyłki tz. mozaikowatości u samego płodu. Występuje on w około 1-2% wszystkich zespołów T21.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam betę około 0,76 mom. Pappa mi psuje bardzo 0,519 mom. Jakoś jestem pełna nadziei, że dziecko zdrowe. A ta pappa taka niska, bo mam cukrzycę ciażową już prawie od początku ciąży. Mam też nadzieję, że poród przedwczesny mnie ominie, preeklampsja, hipotrofią i inne takie charakterystyczne dla niskiej pappy. Ale nie mogę być pewna o mam wysokie ryzyko porodu przed 34 tc
Czy lekarz mówił Ci że Pappa może być niższa przy cukrzycy ciążowej? Ja również mam cukrzycę, Pappa 0,555 MoM.
 
reklama
Tutaj dużo z nas ma takie właśnie wyniki, trochę lepsze trochę gorsze. Musisz zdecydować, czy robisz np NIFTY pro, czy odrazu aminopunkcje. Ja robiłam oba te badania gdyż miałam ryzyko skorelowane > 1:4 dla T21. Aminopunkcja wiąże się z ryzykiem utraty ciąży około 0,5% -1% ryzyko jest bo 1 na 200 z nas straci dziecko...

NIFTY to taki test z krwi bezpieczny dla matki i dziecka, skuteczność około 99% ale nie obejmuje mozaikowatość łożyska...

Co to jest mozaikowatość łożyska, łożysko ma inne DNA niż płód i może się zdarzyć że wyniki z krwi sugerują chorobę a dziecko jest zdrowe, lub odwrotnie dziecko jest chore a wyniki z krwi pokazują że jest zdrowe. Jak często występuje mozaikowatość łożyska nie wiem. Zdarza się to bardzo rzadko ale się zdarza...

Aminopunkcja bada płyn owodniowy dziecka więc pomija możliwość pomyłki łożysko-płód. Jej wyniki są dużo pewniejsze na poziomie większym niż 99 ale również nie pozbawione minimalnego ryzyka pomyłki tz. mozaikowatości u samego płodu. Występuje on w około 1-2% wszystkich zespołów T21.
Podajesz wyniki bardzo stare. Obecnie ryzyko przy amnio to 0.11% czyli 1 na 1000.
Ja 3go mam amnio po raz drugi (druga ciąża).
 
Do góry