reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antybiotyk a ciąża

Witch84- dziś w laboratorium powiedziała pani, że na amtybiotygram czeka się tydzień , dlatego wybrałam CRP. Może wyniku poprawnego nie będzie . nNie wiem czy w tym przypadku lepsze było by czekanie przez tydzień.

 
reklama
Hej, ja miałam w tej ciąży już 4 przeziębienia, pierwsze w 7 tyg, ciąży, a przedostatnie skończyło się zapaleniem zatok i dwoma antybiotykami - w. 20. i 22 tc. Oprócz tego biorę jeszcze sterydy wziewne na uczulenie na roztocza, brałam urofuraginum na pęcherz, 3x przechodziłam infekcję grzybiczną leczoną antybiotykami na grzyby (dopochwowo). W poprzedniej też sporo chorowałam i też dostałam w końcu antybiotyk doustny, w 29 tyg. ciąży a razem z nim lekarstwo na grzybicę, bo jeden dzień zajęło antybiotykowi wybicie całej flory i już wszystko swędziało i piekło. Zawsze serce boli jak trzeba ładować w siebie chemię i strach jest ogromny, czy to nie wpłynie na maluszka, ale jest tak jak tu dziewczyny piszą i to podkreślają też lekarze - infekcja, zwłaszcza przedłużająca się, jest groźniejsza od leków.
 
Hej, nie przejmuj się w ogóle - jeśli lekarz zapisze Ci antybiotyk to bierz bez obaw. Ja dostałam w 11 tc na zapalenie zatok Duomox na 7 dni, nie pomógł i dostałam kolejny antybiotyk na kolejne 7 dni. Jednocześnie dostałam antybiotyk dopochwowy bo od antybiotyków dostałam infekcji. Wzięłam wszystko co do jednej tabletki, wyzdrowiałam a na badaniu prenatalnym maluszek zadowolony fikał koziołki. Lekarz wyjaśnił mi, że antybiotyk w ciąży może co najwyżej zaszkodzić mi bo mogę dostać na niego alergii (w ciąży organizm inaczej reaguje) ale na pewno nie dziecku bo ta grupa antybiotyków nie przenika przez łożysko. A nieleczoną infekcją maluszek może się zarazić. Także trzeba się leczyć dla maluszka, jest to bezpieczne.
 
U zwierząt penicyliny, amoksycylina i ogólnie całą grupa beta-laktamów jest podawna bez mrugnięcia okiem, w ciąży są bezpieczne, a infekcja w ciąży nie jest bezpieczna. Badanie crp jako wyznacznik etiologii to dla mnie osobiście dziwny wymysł, gdyby mi go zaproponowano to w ogóle bym nie wzięła pod uwagę ale bywa różnie, nie jestem znawcą medycyny ludzkiej :) co do antybiogramu to długo...podstawowy wiem, ze można dostać już w dwie doby ale pewnie co lab to inna procedura. Ja nie zastanawiałabym się w ogóle tylko w przypadku konieczności wzięłą antybiotyk, one nie są złe. Są dobre. Źle jest wtedy, gdy bierzemy je bezpodstawnie i za często.
 
Do góry