reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

bunny powiem Ci tak ja po slubie, ktory miala w 10.2006 do 11.2008 stosowalam metode termiczna, dokladnie mierzylam z dyscyplina temperature, ciaza w tym okresie byla wykluczona i udalo sie jej uniknac, po urodzeniu Oliwki nastawialam sie, ze jak zajde w ciaze to zajde, kilka razy bralam sie za mierzenie temperatury ale jakos tak nigdy nie bylam w tym wytrwala, kalendarzyk tez tak na oko stosowalam, byl okres z gumkami i stosunkiem przerywanym, ale nie bylo to zgodne z moim swiatopogladem; przed zajesciem w druga ciaze zaczulam czuc instynkt macierzynski, nawet rozmawialismy z m, ze ja bardzo bym chciala drugie dziecko, ale nas nie stac, dopiero jak splacimy nasz mega wielki kredyt czyli w 07.2013, no, ale jednoczesnie moja podswiadomosc zaczela dzialac, i podczas wyjazdu intergracyjnego z mojego m bylej pracy poszlismy na zywiol, ze dwa razy, byl to 17.12.2012 no i tak poczela sie Agatka; a ta rozmowa, ze nas nie stac, ze za rok odbyla sie w Swieta Bozego Narodzenia jak juz bylam w ciazy, ale o tym jeszcze nie wiedzialam heh
teraz chcialabym jeszcze dwojke Maluszkow ale tak za 10 lat heh, teraz chcialabym skonczyc studia, chce zaczac od 09.2013 i ulozyc sobie zycie pod wzgledem finansowym, no i wlasnie zgodna z moim swiatopogladem jest ta metoda termiczna, ale bede musiala byc bardzo zdyscyplinowana bo trzecia ciaza na pewno pokrzyzowalaby moje plany
 
reklama
Martusia ja Ci powiem znam przypadki, ze kobiety, które stosowały NPR i miały go w jednym paluszku zachodzily w ciążę z przytulanka np w 6 dc mając owulację w 14:szok:jak to możliwe? ano możliwe. Przy dwojce dzieci, nieprzespanych nocach itd nie jesteś w stanie prowadzić rzetelnego wykresu bo każda nieprzespana noc może odbić się na temperaturze...szczegolnie, ze chcesz ograniczyć się tylko do metody termicznej...:tak:

dziewczyny, które braly te tabletki je się bierze od razu po pologu, czy trzeba normalnie na pierwszą @ czekać??
 
Pajkaa tzn RiSia z tabsami nie trzeba czekac do @ mozna je brac od razu. Ja pierwszy okres dostalam dopiero 14 miesięcy po porodzie lekarz juz zlecil mi badania na tarczyce bo myslal ze może to powoduje zachamowanie@. Tabletki mialam przepisane na pierwszej wizycie po połog czyli po 6 tygodniach ale ostatecznie się na nie nie zdecydowalismy bo chcielismy miec 2 dziecko ale teraz to mysle ze sie na nie zdecyduję
 
Martusia Jesteś pewna ze samo NPR to dobra metoda? Znasz aż tak swój organizm?
Ja niby nawet czuje kiedy mam owu (bo mnie boli) z mężem uważaliśmy a jednak zaszłam w ciąże (planowalismy ja 4 mięsace później).
Zresztą wątpię ze przy dwójce dzieci będę miała sile i ochotę budzic sie codziennie nad ranem dlatego ja będę używać tabletek.

Anetka na starankach jedna laska tego używała i w cyklu bezowulacyjnym (miała monitoring) to urządzenie owulacje pokazało.
Ale pokaz linka do tego urządzenia żebym była pewna ze mówimy o tym samym

Ovacue na pewno działa w 2 strony:) pomaga w poczęciu, ale też szczegółowo wyznacza wszystkie dni niepłodne dlatego można go też stosować jako antykoncepcję. oto link:
Ovacue - Naturalne metody planowania rodziny, npr lub amerykańskiej strony:
OvaCue Fertility Monitor: Ovulation Prediction Made Easy
 
ja miałam ten zastrzyk Depo-Provera po połogu ze Starszakiem i wspominam bardzo dobrze. NIe miałam żadnych złych objawów czy skutków ubocznych. I dla mnie super komfort, bo spokój na 3 miesiąće
 
Ja kiedyś chciałam stosować NPR, ale po niecałym roku uczenia poddałam się. Był to czas (przed samym ślubem i tuz po), kiedy w dni płodne stosowaliśmy prezerwatywę, a bez zabezpieczenia kochaliśmy się tylko w samej końcówce cyklu. NPR stosowałam nawet nie tyle w celu uniknięcia ciąży, co poznania swojego organizmu i nauczenia się cyklu. Nie planowaliśmy dziecka, ale też nie byłoby tragedii jakby ono sie pojawiło. Myślałam, ze jeśli dobrze poznam swój cykl i nauczę sie interpretacji wyników, to kiedyś będę NPR stosowała jako metodę antykoncepcji. Niestety po kilku miesiącach moje wykresy były dla mnie wciąż na tyle niejasne i dziwne, że bałabym się na nich opierać w momencie, kiedy ciąża byłaby niepożądana.

Co planuję? Najbardziej chciałabym zainwestować w Mirenę (siostra stosuje i bardzo sobie chwali), ale po pierwsze nie wiem, czy np. za dwa lata nie zdecydujemy sie na drugie dziecko, a po drugie obawiam się, że przy małym dziecku, z kredytem i domem do wykończenia nie będę miała pieniędzy. :/ Tak więc chyba zdecydujemy się na gumki, a Mirena po drugim bobasie :)
 
reklama
podobno jest jeszcze taki zastrzyk, że dostaje się jeden a potem drugi, jak sie chce wrócić do plodności...

podobno ten zastrzyk na 3 miesiace jest o tyle zly, ze do plodności wraca się bardzo cieżko...
 
Do góry