reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry... POMOCY!!!

U mojej 4,5 m-czna córeczki też się tak zaczynało najpierw szorstkie, suche plamy na zgięciach łokci i kolanek potem całe rączki nóżki a obecnie całe placki , przy czym jak na nóżkach i raczkach zeszło to pojawiło się na brzuszku i pleckach ze wzmożoną siłą.
Na początku lekarka też kazała sparować tylko kremem natłuszczającym linomag po tygodniu gdy wystąpiły zaczerwienione krostki i ogromne placki dodała maść robionąna zamówienie w aptece, wapno, Fenistil w kropelkach i Ketotifen na razie nie widaćpoprawy minął już tydzień, ja jestem na diecie eliminacyjnej , nie jem nabiału ale coraz częściej się zastanawiam nad wit D dużo osób pisze , ze ta witamina uczula.
Jak malutka była mała miała też suche placki za uszami dużo osób mi mówiło iż może to być AZS.
O Boże strasznie to wygląda...... u mnie wszystko poznikało...
Zmianiłam lekarza.... Powiedziała że to na pewno nie jest AZS i żeby spróbować właśnie odstawić wit D tym bardziej że teraz słonko świeci i nie trzeba jej podawać.... Powiedziała też że jak nie zniknie to do terminu wizyty u dermatologa to żeby tam pójść ale wszystko ładnie poznikało skóra jest bardziej nawilżona.... Ja nawilżam Kubusia skórę Niveą sensitive jest bardzo dobra :))jaką wit D podajesz?? ja miałam Devikap..... I Kubuś ma tylko troszke wysuszona skóre ale po każdym nawilżaniu jest dobrze..... Kuba wcina kaszki pije Bebiko i nic mu sie nie pojawia już... ma śliczną gładką skóre.....
 
reklama
Podaje jej wit D - Vigantol. Skóra wygląda strasznie. Na nóżkach zeszły czerwone krosty ale ma tak szorstką skórę wygląda to jak gęsia skórka. Wydaje mi się, że jeśli byłoby to od nabiału to już by to zeszło bedę odstawiała jej tą wit zobaczymy. A po ilu dniach od odstawienia zauważyłaś poprawę?
 
Gdy moja mała miała niecały miesiąc trafiłyśmy do szpitala, powód mało ważny. Po powrocie zmieniłam jej mleko z bebilion Pepti (dostała na zaparcia, ale w szpitalu pediatra powiedział żeby odstawić i przejść na normalne), więc zmieniłam na normalne i po około tygodniu na policzkach małej zaczęły się pokazywać czerwone krostki które potem zaogniły się tworząc duże, czerwone placki, następnie zeszło to na klatkę, potem na zgięciach łokci, za uszami, nawet na kolanach, uznałam że to skaza więc wróciłam ne Pepti i zaczęło pomału schodzić. Pani pediatra i pani dermatolog uznały że to może być na "cokolwiek". Mała cały czas dostawała wit d3, po jakimś czasie się skończyła więc nie dostawała parę dni, w tym czasie zmiany bardzo szybko ustepowały a po podaniu kolejnej dawki (wit d w kapsółkach, dostawała taką samą tylko innej firmy) zmiany znów powróciły, odstawiłam i zaczęło schodzić, podałam znowu wróciły i tak 2 razy jeszcze, poszłam do pani dokrot (innej) i ta powiedziała że to skaza białkowa, że ta skóra może się tak zaogniać i schodzić (zapomniałam powiedzieć o wit d), że mam podawać jej pepti i wszystko zejdzie, ale ja teraz nie jestem pewna czy to jest na pewno ta skaza czy aby nie alergia właśnie na wit d. Dodam że ja jako dziecko miałam skazę białkową i moja bratanica także, moja mama ma atopowe zapalenie skóry, więc alergie w rodzinie wystepują.
Co Wy o tym myślicie?
 
Nie słyszałam jeszcze o alergii na D3, za to objawy są jak w skazie białkowej, czy alergii na mleko (jak ja wolę to określać). Bebilon pepti nie jest całkowicie pozbawiony białka mleka. Białko jest rozbite konkretnie, ale jest. Lepiej alergikom podawać Nutramigen, ale nie chcę być mądrzejsza od Waszego lekarza. Zresztą nie każda dzidzia chce to pić ze względu na wstrętny smak. Może warto spróbować?
 
A jednak wyszło na to że to witamina D, gdy skończyło mi się pierwsze opakowanie zmieniłam witaminę na innej firmy, tam był właśnie olej kokosowy a w tej poprzedniej nie, tak więc kilka dni temu kupiłam małej tą co miała na początku i uczulenie nie wraca:) A skaze ma na pewno, określiłam że uczulenie wystąpiło jakieś 5 dni po podaniu normalnego mleka i wtedy dostawała jeszcze tą samą witaminę D co na początku, a przy przejściu na pepti zaczęło schodzić, potem zmieniłam witaminę i zmiany się mocno zaostrzały a teraz żadnej reakcji;) Widocznie albo ten olej albo coś innego z tamtej witaminy powodowało uczulenie.
Na początku podawałam małej D-Vitum podajrze a potem przeszłam na Vita-D tego samego producenta co Vita-K.
 
Do góry