reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm objawy

@Ann_a33 autyzm diagnozuje zespół specjalistów. Najważniejszy jest głos psychiatry. W Warszawie jest ośrodek synapsis, gdzie można diagnozować od wczesnych lat. W Krakowie Effatha. W innych miejscach są na pewno inne ośrodki. Jeśli poszukasz w necie, to coś koło siebie znajdziesz. Jesli chcesz pewności, działaj.
 
reklama
Kiedy poszliście z dzieckiem do lekarza ? I jaki to lekarz ? Czy to tak jak pisalas wyzej psychiatra diagnozuje ? Bardzo się cieszę że takie postępy są u Was i na pewno będzie szczęśliwym i samodzielnym dzieckiem ❤️
Czy macie jakiś sposób na skupianie wzroku na osobach ? Jak zachęcić do tego niemowle ? Brakuje mi już pomysłów.
Chodziliśmy z córką do fizjoterapeuty, który skierował nas do terapeutki integracji sensorycznej bo zauważył dużą przerzutność uwagi, brak koncentracji, brak kontaktu wzrokowego,nadwrażliwość dotykową i słuchową. Od 1,5 roku życia chodziliśmy na si. Diagnozę zaczęlismy robić ok 2 lat, na 3 lata mieliśmy wszystkie papierki. Neurolodzy, psycholodzy i psychiatrzy. Dwóch psychologów dziecięcych określiło, że Ada jest na granicy i że można jeszcze zaczekać na rozwój wydarzeń. My nie chcieliśmy czekać bo to byłoby na niekorzyść naszego dziecka. Zapisaliśmy się na diagnozę do fundacji synapsis w Warszawie i oni nie mieli wątpliwosci. Załatwiliśmy Wwr, świetne przedszkole integracyjne gdzie realizują KS. Córeczka ma wspaniałą nauczycielkę wspmagającą. Takiego anioła stróża 🙂 Rok intensywnej pracy i są mega postępy. Teraz mała ma 4 lata i idzie jeszcze na zajęcia TUS. Trafiliśmy na wspaniałych ludzi na swojej drodze, to wiele ułatwiło.
Co do kontaktu wzrokowego to najważniejsze są badania wzroku i słuchu u dobrego specjalisty. Ada ma sporą wadę wzroku i astygmatyzm, nosi okulary. Zrobiliśmy też badanie słuchu ABR w CZD.
Podobno w terapiach odchodzi się już od wymuszania kontaktu wzrokowego, bo często przynosi to odwrotny skutek. My w domu dużo bawiliśmy się w zabawy typu akuku i dodatkowo przerysowywaliśmy mimikę twarzy, żeby pokazywać ekspresję emocji.
Ja mam 35 lat i też mam duży problem z utrzymywaniem kontaktu wzrokowego. Często o tym zapominam i kosztuje mnie to dużo wysiłku. Najbliżsi wiedzą i nie wymagają tego ode mnie, chociaż mąż czasem się denerwuje, że rozmawia z moimi plecami 😆
 
Chodziliśmy z córką do fizjoterapeuty, który skierował nas do terapeutki integracji sensorycznej bo zauważył dużą przerzutność uwagi, brak koncentracji, brak kontaktu wzrokowego,nadwrażliwość dotykową i słuchową. Od 1,5 roku życia chodziliśmy na si. Diagnozę zaczęlismy robić ok 2 lat, na 3 lata mieliśmy wszystkie papierki. Neurolodzy, psycholodzy i psychiatrzy. Dwóch psychologów dziecięcych określiło, że Ada jest na granicy i że można jeszcze zaczekać na rozwój wydarzeń. My nie chcieliśmy czekać bo to byłoby na niekorzyść naszego dziecka. Zapisaliśmy się na diagnozę do fundacji synapsis w Warszawie i oni nie mieli wątpliwosci. Załatwiliśmy Wwr, świetne przedszkole integracyjne gdzie realizują KS. Córeczka ma wspaniałą nauczycielkę wspmagającą. Takiego anioła stróża 🙂 Rok intensywnej pracy i są mega postępy. Teraz mała ma 4 lata i idzie jeszcze na zajęcia TUS. Trafiliśmy na wspaniałych ludzi na swojej drodze, to wiele ułatwiło.
Co do kontaktu wzrokowego to najważniejsze są badania wzroku i słuchu u dobrego specjalisty. Ada ma sporą wadę wzroku i astygmatyzm, nosi okulary. Zrobiliśmy też badanie słuchu ABR w CZD.
Podobno w terapiach odchodzi się już od wymuszania kontaktu wzrokowego, bo często przynosi to odwrotny skutek. My w domu dużo bawiliśmy się w zabawy typu akuku i dodatkowo przerysowywaliśmy mimikę twarzy, żeby pokazywać ekspresję emocji.
Ja mam 35 lat i też mam duży problem z utrzymywaniem kontaktu wzrokowego. Często o tym zapominam i kosztuje mnie to dużo wysiłku. Najbliżsi wiedzą i nie wymagają tego ode mnie, chociaż mąż czasem się denerwuje, że rozmawia z moimi plecami 😆
Takim małym dzieciom ( 6 miesiecy ) można już badać wzrok by sprawdzić czy ma jakąś wadę? My byliśmy u okulisty jak mu oko ropiało i wtedy okulista zbadał oczy i mówił że budowa oka i wszystko prawidłowe. Od czego mamy zaczac tak naprawdę diagnozę?
 
Takim małym dzieciom ( 6 miesiecy ) można już badać wzrok by sprawdzić czy ma jakąś wadę? My byliśmy u okulisty jak mu oko ropiało i wtedy okulista zbadał oczy i mówił że budowa oka i wszystko prawidłowe. Od czego mamy zaczac tak naprawdę diagnozę?
Można badać, my byliśmy ostatnio z 4 miesięcznym synkiem i miał zbadany wzrok (z kroplami, ale takimi dla niemowląt).
 
Takim małym dzieciom ( 6 miesiecy ) można już badać wzrok by sprawdzić czy ma jakąś wadę? My byliśmy u okulisty jak mu oko ropiało i wtedy okulista zbadał oczy i mówił że budowa oka i wszystko prawidłowe. Od czego mamy zaczac tak naprawdę diagnozę?
Jeśli dobrze zrozumiałam umowilas się do dr Kazek. To bardzo dobry neurolog. Ona rzuca kątem oka na dziecko i wylicza ci z czym ma problem. Jest naprawdę świetna. Prowadzi moje dzieci. Córka skrajny wcześniak powyylewowy z uszkodzonym mózgiem. Jeśli coś ja zaniepokoi, to wszystko ci powie. Możesz zadawać pytania. Dziecko oczywiście dobrze zbada. Persewere też prowadzi wwr, więc jeśli trzeba będzie i masz możliwość, to tam możesz mieć zajęcia. Maja szerokie spektrum. Rozumiem, że się denerwujesz, ale może poczekaj do wizyty. Jak ci się nie spodoba to, co usłyszysz, to zawsze możesz skontaktować się z fundacją synapsis. Może oni powiedzą co dalej.
Spokojnie, wizytę masz chyba w przyszłym tygodniu. To naprawdę niewiele czasu.
 
reklama
1. Robisz wszystko w kontakcie wzrokowym, przewijasz patrząc w oczy, kąpiesz, nie nosisz tyłem do siebie.
2. W obecności dziecka nie stosujesz elektroniki.
3. Ograniczasz inne bodźce niż twarz rodziców.
4. Wprowadzasz zabawę w „a ku ku” i robisz to przy każdej możliwej okazji.
5. Mówisz do dziecka - wszystko mu opisujesz, patrzysz przy tym na jego twarz.
6. Warto ograniczyć wszystkie grające i świecące zabawki, lustra.
Generalnie przez cały czas aktywności dziecka zmuszasz go do kontaktu wzrokowego.


Rehabilitujecie? Może warto rozważyć zmianę metody?
Miał badanie słuchu ABR?
Dlaczego warto ograniczyć lustra?
 
reklama
Do góry