reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie drożności jajowodów a problem z omdleniami

spoko23

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Listopad 2023
Postów
47
Miasto
Kraków
Cześć Dziewczyny,

po konsultacji z moją lekarką mam mieć robione w kwietniu badanie drożności jajowodów, bo ciąży jak nie było, tak nie ma. Po poczytaniu na czym to badanie polega i jak wygląda wciąż się modlę, żeby jednak stał się cud i ten cykl będzie szczęśliwy, ale szanse mizerne, więc nastawiam się, że jednak badanie będzie 😩. Jestem osobą bardzo wrażliwą na ból i wszelki dyskomfort, wielokrotnie zdarzyło mi się zemdleć na badaniu krwi, ostatnio nawet źle zniosłam wykonywanie cytologii 😵. Czy któraś z Was również ma problemy z omdleniami i czy mogłybyście się podzielić jakąś radą jak do tego badania się przygotować? Czy od razu prosić o znieczulenie? O coś na uspokojenie?

Nie chciałabym znowu być zbierana z podłogi po badaniu.... 🥺
 
reklama
A jakie to bedzie badanie droznosci jajowodow? Bo mozesz miec to badanie pod USG albo pod rentgenem. Czy bedziesz miala je przeprowadzane w szpitalu czy w gabinecie u ginekologa?
 
Wiesz co, kwestia bólu podczas tego badania jest bardzo indywidualna. Są dziewczyny, których nie bolało, bądź jedynie delikatnie, a są takie, które bardzo to odczuły. Ja zaliczam się do tych drugich, ale jeden z jajowodów był zupełnie niedrożny i przy próbie udrożnienia bardzo bolało. Może masz mozliwosc wykonania drożności w szpitalu z krótkim znieczuleniem dożylnym?
 
Do góry