reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bajeczki, książeczki i WWW dla maluchów

a ja myslalam ze wszytskie dzieci kochają tv ;/

Ja pisalam prace magisterksą na temat wpływu reklamy tv a dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.....to teraz mam ;p

Mój Olis mógłby sie godzinami gapić w TV i to jeszcze z nosem w nim ;/ Nic nie mogę oglądać :(
Zaczyna sie od rana bo przebieranie pieluszki nocnej tylko moze odbyc sie przy Vivie lezy jak zahipnotyzowany dosłownie, potem staram sie wyłączac ale chcac nie chcac pomaga mi ta tv bo moge siebie ogarnac, łożka zascielic, poranne odkurzanie odbębnic, posprzatac, wstawic pranie itd itp potem zjesc sniadanie. Oli mógłby sie godzinami gapic a jeszcze lepsze od bajek jest Viva i piosenki :( Tak wiec ostatnio staram sie wyłączac, i ani DDTVN nie oglądam ani powtorek seriali, ech....
Oli jak zacznie oglądac to czasami przyleci do mnie sprawdzi co robie i znowu leci. Ogląda wszystko z takim zaciekawieniem ze szok. Staram sie go sadzac z dala od tv z klockami, na bujaczku ale co zajrzę to on znowu przy tv, nie zawsze ale zdarza sie :( No ale ograniczam od niedawna bo nie chce zeby sie przyzwyczaił ani wzrok popsuł :(


agrafka buehehehhehe niezły tekst piosenki :)
 
reklama
Moja Asia raczej tv się też nie interesuje chyba ze muzyka leci, ale wtedy raczej tańczy niż się gapi. Teściowa cały dzień ma wyłączone tv jak jest u niej mała, my za to mamy włączone albo tv albo open.fm w kompie ;-)

Ale da się nie włączać, mam kumpelę która ma telewizor ale zakurzony i nigdy nie podłączony, do mnie jak przyjechała z młodym to też prosiła o wyłączenie tv...ale myślę że to już przesada, bo co innego sadzać dziecko przed tv celowo aby bajki oglądało a co innego pozwolić od czasu do czasu. W końcu trzeba iść z nauką do przodu;-)

Fakt faktem że udowodniono że dzieci oglądające programy dla dzieci przed 2 r.ż. nic z nich nie wynoszą, a co więcej wolniej się rozwijają jeśli chodzi o mowę, której uczą się poprzez naśladownictwo od dorosłych (patrząc na mimikę twarzy), a także nie uczą się wyrażania emocji... Od zwierzątek czy innych stworów raczej się nie nauczą ;-)

Także jestem na nie jeśli chodzi o gapienie się w tv przez tak małe dzieci, ale jak od przypadku do przypadku na coś popatrzą to nie widzę problemu:tak:

O Julce już nie wspomnę, bo codziennie z godzinę spędza przed komputerem i z godzinę oglądając bajki. Ale ma już 6 lat ;-)
 
Pewnie ze wszystko jest dla ludzi. Ja zaczynam ograniczac bo widzę ze małego wciąga a chce zeby potrafił sie w swoim pokoiku sam zabawić, kiedy ma humor a tv nie jest włączone sam potrafi się bawić, ostatnio buduje wieżę z klocków Wadera a ja kocham jak bawi się z takim zaciekawieniem i skupieniem :)
Nie chce doprowadzic do sytuacji jak np. ma moja sasiadka zreszta nie jedna ze dzieci najchętniej by z domu nie wychodziły tylko grają na komputerze, oglądają bajki, grają w gry playstation.
 
Ula, moja tez by najchetniej przed TV caly dzien siedziala, uwielbia CBeebies. No i tez probuje ograniczac, czasem jak wylacze to sama przychodzi z pilotem i krzyczy zebym wlaczyla heh, to taka mala telemanka, zawsze ogladamy rano jak wstanie wsadzam ja w fotelik i dopiero mam czas zeby sie ogarnac, no i podczas obiadku i wieczornej kaszki. Ale trzeba ograniczac bo wiadomo, co za duzo to nie zdrowo:)
 
u nas tv wlaczone rano i popoludniu..to ignas raczej preferuje tvn24 i seriale z babcia popoludniu;) jakos jak mu wlaczam bajki w ogole go nie interesuja:/ a reklamy uwielbia..ostatnio smieje sie z dziewczynki co to udaje ze kaszel reklamujaca syrop no i leci jak slyszy reklame z kotem bez vat:)
 
proponuje zrobic spis wszystkich linkow w pierwszym poscie, poniewaz za jakis czas jak mi sie przypomni to kurcze nigdy nie mozna tego znalezc;)
 
Ja dziewczynom puszczam płyty a mamy ich trochę ;-)
empik.com - Dziecięce Przeboje 3 - Various Artists - 33,49 zł
empik.com - Największe Przeboje + Puzzle - Gummy Bear - 52,49 zł / mamy z dvd - teledyskami /
empik.com - Dziecięce Przeboje The Best (2CD) - Various Artists - 40,99 zł
empik.com - Budzik z Fasolkami - Various Artists -
http://www.empik.com/ulubione-piosenki-dzieci-vol-2-various-artists,prod1060588,muzyka-p
ostatni zakup empik.com - Przedszkolaka Hity - Various Artists - ( mam ich więcej.. ale nie widzę na stronce )
Mamy parę książeczek czytanych ... ale raczej je to nie interesuje, Hanka jest na etapie przyklejanek - królują więc książeczki z naklejkami , Gośka na tyłku długo nie posiedzi...
Słuchają też listy przebojów na vh1 od 8 leci... ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry