reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bakterie w posiewie. E-coli, Candida...

E coli to glowny winowajca zakazen ukladu moczowego. Miejmy nadzieje, ze to nie bedzie zaden (i ze nie jest) nawracajacy problem z lozyskiem. Ja tez mialam bakterie w posiewie i lekarz ja totalnie zignorowala twierdzac,ze kazdy tam jakies bakterie ma, ja interesuje tylko paciorkowiec. Wpadlam w furie i prawie przed samym porodem bylam na antybiotykach, przepisanych przez innego lekarza. Jak juz uda Ci sie wytepic te bakterie to profilaktycznie rob posiewy raz na dwa miesiace starajac sie lub bedac w ciazy. Profilaktycznie pij wode z cytryna albo sok z zurawiny, one nie lubia kwasowatych smakow. I w trakcie wspolzycia uwazac zeby ja sobie nie przenies bo wtedy najczesiej to ma miejsce (e coli naturalnie bytuje w jelitach a od odbytu do pochwy latwa droga i latwo mozna ja przeniesc a ze ona jest wszedobylska to powedruje sobie dalej). Mozesz popytac lekarza czy warto drązyc temat niewydolnosci czy juz tylko pozytywnie patrzec w przyszlosc. Z drugiej strony jak coreczka urodzila sie w 25tyg i walczyla dwa miesiace to miala chyba odpowiednia wage do tego wieku ciazy (dzieci, gdzie byla niewydolnosc maja b.niska wage).
 
reklama
Porozmawiam z lekarzem na najbliższej wizycie i zobaczymy co mi powie (oczywiście dam znać).
Kornelia po porodzie ważyła 760g i 34 cm, Apgar 6-6-7.
Brzydko to zabrzmi ale nie odpuszczę mojemu lekarzowi, będzie musiał odpowiedzieć mi dokładnie na moje pytania. Nie dam się zbyć byle jaką odpowiedzią, a muszę przyznać że On dosyć niechętnie rozmawia ze mną o ciąży, jest bardziej nastawiony na wyleczenie infekcji i przeprowadzenie kolejnej ciąży.
Ja chciałabym sprawdzić czy wszystko jest ok, coraz częściej myślę o badaniach genetycznych,sprawdzeniu poziomu tarczycy itd.



Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Infekcje to była nasza zmora, Kornelka mimo że miała podawane antybiotyki od urodzenia to i tak przeszła 3 wstrząsy septyczne 1 o etiologii Kl.pneumoniae ESBL (+) i 2 o nieustalonej etiologi. Posiewy były jałowe a crp dochodziło do 212. [emoji22]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pewnie te crp bylo spowodowane tymi wstrzasami :-( ono wzrasta nawet przy urazach. Nikt kto tego nie przeszedl nie zrozumie Ciebie.
Niepotrzebnie wlasciwie napisalam o nieprzesadzaniu z badaniami. Warto zrobic jak najwiecej aby potem nie miec do siebie pretensji. Jezeli jestes z Warszawy to moge polecic kogos do prowadzenia ciazy.
 
Niestety do Warszawy mam jakieś 100km i nawet myślałam żeby tam leczyć się i prowadzić ewentualną ciążę ale martwi mnie ta odległość bo gdyby coś się działo to dłuższa droga itd.

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, u mnie znów nie ciekawie... Po antybiotykach było wszystko ok, spokój jednak trwał tylko miesiąc. Teraz od dwuch dni mam straszny świąd i pieczenie pochwy (wejście i wargi) [emoji24][emoji24] dziś podczas porannej toalety wyczułam w pochwie jakiś mały biały "guzek " sądzę że to wróciła Candida... i to z zdwojoną siłą. Dzwonię od poniedziałku do lekarza ale nie odbiera, nie wiem co się dzieje...

Boję się strasznie bo tyle czytałam o grzybach i niepłodności wywołanej przez candidę.

Miała może któraś z Was taki problem? Ile czasu z tym walczyłyście ? Czy można zajść w ciążę po tym ?

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Po dlugotrwalej antybiotykoterapii bardzo latwo o grzybice bo zostala zniszczona naturalna flora bakteryjna pochwy dlatego po zakonczonym leczeniu warto stosowac jakies oslonowe globulki typu lactovaginal.
 
Lekarz zalecił mi doustnie Trivagin. Biorę go od 2 miesięcy, teraz zapytam o coś dopochwowego.

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny, odebrałam szos wynik posiewu i jest Ujemny [emoji16] cieszę się bardzo, wiem że te bakterie często "wracają" i są nawroty choroby ale każdy nawet mały krok w przód daje mi nadzieję i wiarę że kiedyś się uda...

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry