reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe ....

tak tak zostaje
składa się wniosek ... wypełnienie 5 min
a załącza się Akt urodzenia dziecka w oryginale oraz ksero dowodu osobistego jednego z rodziców
można chcieć pieniązki na konto ... wtedy wypisuje się odpowiedni druk

Jutro przyjedzie do mnie fufnela, która pracuje w MOPSie i przywiezie wniosek ... powiedziała, że nie czeka się długo, bo póki co jest mało wniosków ... no przynajmniej w Bytomiu

Acha ..... by dostać akt urodzenia trzeba mieć aktualny akt ślubu ! i załatwia się go w USC w miejscowości gdzie się dzieciątko urodziło
 
reklama
tak tak zostaje
składa się wniosek ... wypełnienie 5 min
a załącza się Akt urodzenia dziecka w oryginale oraz ksero dowodu osobistego jednego z rodziców
można chcieć pieniązki na konto ... wtedy wypisuje się odpowiedni druk

Jutro przyjedzie do mnie fufnela, która pracuje w MOPSie i przywiezie wniosek ... powiedziała, że nie czeka się długo, bo póki co jest mało wniosków ... no przynajmniej w Bytomiu

Acha ..... by dostać akt urodzenia trzeba mieć aktualny akt ślubu ! i załatwia się go w USC w miejscowości gdzie się dzieciątko urodziło

a co do tego ma fakt, czy rodzice mają ślub czy nie?:szok: Jest mama, tatus ktory sie "przyznaje do winy' no to po co ten akt ślubu i do tego jeszcze aktualny.... nierozumiem... :eek:
 
No zdaje sie, ze juz wczesniej warunkiem wyplaty becikowego był fakt, ze rodzice są malżeństwem.
No... LPR :-D
 
No albo akt ślubu, albo akty urodzenia rodziców, którzy nie mają ślubu .... myślę, że na jakiejś podstwie musi nastąpić wpisanie danych do aktu urodzenia .... bo przecież na słowo nikt mi nie uwierzy, jakbym chciała podać że ojcem mojego dziecka jest np. Brat Pitt :-D

A becikowe dostaje każdy niezależnie od ślubu .... podstawą jest akt urodzenia :tak:
 
MariaOla, Brad Pitt tak bardzo chce mieć dużą rodzinę, że chyba by się na Ciebie nie obraził:-D

a tak serio, no to już troche sensu w tym widać:tak:
 
MariaOla no to super, to teraz małe szaleństwo :-D

Ja też czekam na kasiorkę, ale dopiero w lutym mogę się spodziewać, no i ponoć dostanę 2 tyś:tak: :-) Tak powiedziała Pani która przyjmowała dokumenty od mojego mężą:-)
 
reklama
Ha ... to mi chyba we wtorek przylazło pismo z MOPSu, że do stanę tysiaka w lutym, a tu taki surprajs :tak: ... ale co tam, ma się funfelę w MOPSie ;-) :laugh2:
 
Do góry