reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta w kolejnych dniach po owulacji - wątek zbiorczy

@Madame83, przyrasta, to najważniejsze, trzymam kciuki mocno 🤗 Tak, drugie. To 5. miesiąc starań. Pisałaś, że mierzysz temp. i robisz testy owu, więc też dorzucę w tym miesiącu te testy, bo tylko mierzę temp. Kiedyś robiłam testy, ale nie mogłam połapać się w peaku. Może warto zrobić drugie podejście :)

@Lady Loka, zastanawiam się, jak po dwukrotnym badaniu bety, czekając na wizytę usg w 6-7. tyg., sprawdzać, czy wszystko ok. Stąd pomysł, że może badać betę co tydzień 🙈 W pierwszej ciąży plamiłam na początku. Chodziłam co tydzień, może nie do samego końca I trym., ale chyba jakoś od 6. do 10t.
 
reklama
@Madame83, przyrasta, to najważniejsze, trzymam kciuki mocno 🤗 Tak, drugie. To 5. miesiąc starań. Pisałaś, że mierzysz temp. i robisz testy owu, więc też dorzucę w tym miesiącu te testy, bo tylko mierzę temp. Kiedyś robiłam testy, ale nie mogłam połapać się w peaku. Może warto zrobić drugie podejście :)

@Lady Loka, zastanawiam się, jak po dwukrotnym badaniu bety, czekając na wizytę usg w 6-7. tyg., sprawdzać, czy wszystko ok. Stąd pomysł, że może badać betę co tydzień 🙈 W pierwszej ciąży plamiłam na początku. Chodziłam co tydzień, może nie do samego końca I trym., ale chyba jakoś od 6. do 10t.
No ale beta raz w tygodniu też nie powie, czy wszystko ok. No trzeba wytrzymać i tyle.
 
@Madame83, przyrasta, to najważniejsze, trzymam kciuki mocno 🤗 Tak, drugie. To 5. miesiąc starań. Pisałaś, że mierzysz temp. i robisz testy owu, więc też dorzucę w tym miesiącu te testy, bo tylko mierzę temp. Kiedyś robiłam testy, ale nie mogłam połapać się w peaku. Może warto zrobić drugie podejście :)

@Lady Loka, zastanawiam się, jak po dwukrotnym badaniu bety, czekając na wizytę usg w 6-7. tyg., sprawdzać, czy wszystko ok. Stąd pomysł, że może badać betę co tydzień 🙈 W pierwszej ciąży plamiłam na początku. Chodziłam co tydzień, może nie do samego końca I trym., ale chyba jakoś od 6. do 10t.
Jeśli chodzi o testy owu, to najlepiej wybarwiają się te z Domowego Laboratorium. Można je złapać na allegro albo w aptece w paczce po 25 szt., najlepiej cenowo wychodzą wtedy. Easy home też są dobre, ale to już większe opakowania i na Amazon. A żeby wyłapać pik to skorzystaj z aplikacji Premom, wrzucasz zdjęcia testów i apka sama Ci wyłapuje pik.

Jest też tu na forum wątek staraczkowy, możesz dołączyć do dziewczyn i może się tam odnajdziesz.
 
Dziewczyny, mam pomysł na wątek, który zbierze nasze bety do kupy😉Co Wy na to? Co chwilę pojawiają się pytania, czy beta w tym dniu nie za niska, czy przyrost ok... Może wymienimy się doświadczeniami? Jak było u Was w kolejnych dniach po owulacji? Myślę, że taki wątek może dodać sporo otuchy przyszłym mamom w tych ciężkich początkowych dniach😉

U mnie w ostatniej ciąży:
11 dpo - 68,5
13 dpo - 242,2
15 dpo - 527,6
17 dpo - 999

Ciąża książkowa, poród mniej, ale to inna historia. Córa ma się wyśmienicie.

Dziś 11 dpo i beta 33,6. Będę aktualizować choć nie ukrywam, że wolałabym wynik taki, jak ostatnio😉 ale nic to, trzeba czekać 🤷‍♀️

Zapraszam do wymiany doświadczeń 🙂
Miło "spotkać" koleżankę o podobnym nicku! ;-)
Jeśli 83 coś oznacza, to może łączy nas jeszcze więcej :-D
Gratuluję bety!

Sporo tych badań wykonałaś poprzednio! ;-) Mieszkając w kraju "mesdames", niestety, musiałam ograniczać się swego czasu do 1 bety na skierowanie + 1 wyjątkowo, by sprawdzić przyrost. Pierwsze badanie było wykonane dopiero 17 "dpo" - 959, więc podobnie jak u Ciebie, a 2 dni później 2618. Ale pozytywne testy wychodziły mi już konkretnie 9-10 dpo.
 
Miło "spotkać" koleżankę o podobnym nicku! ;-)
Jeśli 83 coś oznacza, to może łączy nas jeszcze więcej :-D
Gratuluję bety!

Sporo tych badań wykonałaś poprzednio! ;-) Mieszkając w kraju "mesdames", niestety, musiałam ograniczać się swego czasu do 1 bety na skierowanie + 1 wyjątkowo, by sprawdzić przyrost. Pierwsze badanie było wykonane dopiero 17 "dpo" - 959, więc podobnie jak u Ciebie, a 2 dni później 2618. Ale pozytywne testy wychodziły mi już konkretnie 9-10 dpo.
Zdecydowanie łączy😁 duża ilość badań ma swoje plusy i minusy😉
Fajnie, że podzieliłaś się z nami swoim doświadczeniem 🙂 Merci beaucoup!🌸
 
Jeśli chodzi o testy owu, to najlepiej wybarwiają się te z Domowego Laboratorium. Można je złapać na allegro albo w aptece w paczce po 25 szt., najlepiej cenowo wychodzą wtedy. Easy home też są dobre, ale to już większe opakowania i na Amazon. A żeby wyłapać pik to skorzystaj z aplikacji Premom, wrzucasz zdjęcia testów i apka sama Ci wyłapuje pik.

Jest też tu na forum wątek staraczkowy, możesz dołączyć do dziewczyn i może się tam odnajdziesz.
@Madame83, a masz jakieś doświadczenie z testami One Step z Allegro? Przy pierwszej ciąży miałam z tej firmy testy ciążowe i wykryły ciążę w 26dc. Dziś zaczynam nowy cykl i zastanawiam się też, od kiedy robić testy owu. Od ustąpienia plamienia?
 
@Madame83, a masz jakieś doświadczenie z testami One Step z Allegro? Przy pierwszej ciąży miałam z tej firmy testy ciążowe i wykryły ciążę w 26dc. Dziś zaczynam nowy cykl i zastanawiam się też, od kiedy robić testy owu. Od ustąpienia plamienia?
Ja je miałam w ostatnim cyklu i tak słabo coś się wybarwiły, kupiłam z domowego laboratorium i aplikacja premon szybko pokazała peak.
 
reklama
@Madame83, a masz jakieś doświadczenie z testami One Step z Allegro? Przy pierwszej ciąży miałam z tej firmy testy ciążowe i wykryły ciążę w 26dc. Dziś zaczynam nowy cykl i zastanawiam się też, od kiedy robić testy owu. Od ustąpienia plamienia?
Owulacyjne wybarwiały mi się bardzo słabo w porównaniu do Domowego Laboratorium, wręcz myślałam, że mam cykl bezowulacyjny, ale faktem jest, że miałam wtedy bardzo późno owulację. W końcu kupiłam te z DL i z tego samego moczu na one step ledwo ledwo kreska a na DL prawie pozytyw. Podobnie do DL wybarwiają się jeszcze easy home z amazon.pl, tam można za ok 110 zł kupić opakowanie 100 szt, więc można sprawdzać niemal każdy sik😉

Testy najlepiej zacząć robić kilka dni przed planowaną owulacją, żeby zacząć od niskiego poziomu LH i wyłapać pik. Ponieważ teraz karmiłam piersią i miałam cykle 21-32 dni to kupowałam właśnie te opakowania 100 szt easy home i testowałam jak tylko skończyła się miesiączka. Czasem to trwało długo, bo miałam pierwszy pozytyw dopiero w 18dc, pik w 19dc i jeszcze w 20 dc był pozytyw. Gdybym kupowała te z DL, to chyba bym poszła z torbami😉
 
Ostatnia edycja:
Do góry