reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blada kreska na teście

Wiesz co, przykro mi ale ja nie widzę nic na tych testach. Może kwestia zdjęcia. Zrób bete dla świętego spokoju.

Jeśli 8 potwierdzona u gina? a 11 plamienie? to na implantacyjne o wiele za wcześnie. Matematyka się nie matematykuje w tym przypadku.
Ja wiem że od 8 do 11 nie mija tygodnia.
Ale w ciążę można zajść tak naprawdę w ciagu całego miesiąca. A tym bardziej w dni płodne i nie musi być to owulacja
 
reklama
Ale dlaczego ty twierdzisz że rzekomo potwierdzona? Jesteś mną, za mnie leżałaś na fotelu u ginekologa czy jesteś może moim narządem rozrodczym 🤣
Z tego co wiem w ciążę można zajść ww trakcie np. Dni płodnych nie musi to być owulacja. Mogłam np. Zajść w ciążę 4 czerwca kiedy miałam dni płodne i od 4 do 11 mija tydzień. Ja nie zadałam pytania czy zaszłam w ciążę w dniu owulacji. Pytanie brzmi czy jeśli miałam dni płodne między 3 czerwca a 9 czerwca czy 11 mogłam dostać plamienia...
Awkward Season 4 GIF by The Office


W najlepszych warunkach pleminiki przeżyją do 72h. Jeśli miałaś potwierdzona owulację to tylko w trakcie owulacji do 24h po niej można zajść w ciążę! Nie da się inaczej. Nie ma takiej siły. Musi wyjść sobie to jajeczko i spotkać się z pleminikiem, robić taniec umpa lumpa i wbić się w jajo.

Przed owulacja nie zajdziesz w ciążę inaczej. Zachodzi się tylko w owulację. Znaczenie ma czy był stosunek przed tym 8 i plemniki przeżyły do 8 albo czy był tego 8. 🙈
 
@Burzynska17 Pisałaś, że miałaś owulację potwierdzoną u ginekologa. I jeżeli twierdzisz,że w ciążę możesz zajść przed owulacją to chyba nie mamy o czym dyskutować. Radzę wrocic do książek z zakresu biologii. W ciążę zachodzi się tylko i wyłącznie w momencie owulacji. No może dzień pobo komórka żyje max 24 h a niektóre źródła podają, że 12 h. I nie ma innej opcji.
Masz już jedno dziecko, ale poziom wiedzy na temat jak działa organizm kobiety i kiedy dochodzi do zapłodnienia jest prawie zerowy.
 
Ale dlaczego ty twierdzisz że rzekomo potwierdzona? Jesteś mną, za mnie leżałaś na fotelu u ginekologa czy jesteś może moim narządem rozrodczym 🤣
Z tego co wiem w ciążę można zajść ww trakcie np. Dni płodnych nie musi to być owulacja. Mogłam np. Zajść w ciążę 4 czerwca kiedy miałam dni płodne i od 4 do 11 mija tydzień. Ja nie zadałam pytania czy zaszłam w ciążę w dniu owulacji. Pytanie brzmi czy jeśli miałam dni płodne między 3 czerwca a 9 czerwca czy 11 mogłam dostać plamienia...
ALe wiesz, że musi być owulacja, aby doszlo do zapłodnienia? :D Nie da się zajść w ciążę przed owulacją :D
 
@Burzynska17 ja niestety na tych testach też nie widzę drugiej kreski - dla mnie są negatywne. Trzeba też pamiętać, że często, szczególnie po czasie wychodzi kreska testowa. Jest tu na forum wiele dziewczyn, które miały fałszywe kreski na testach. Osobiście o dziwo polecam testy z rossmann facelle ponieważ faktycznie wyłapują niskie bety (około 5 we krwi) oraz bardzo ładnie ciemnieją jak ona rośnie i idealnie to widać.

Co do reszty - nie wiem już jak to było z tą potwierdzoną owulacją - ale przyjmując że była ona faktycznie 08.06 to niemożliwa jest implantacja 11.06 ponieważ to 3 dni. Prędzej uważałabym, że to plamienie owulacyjne, ale też niekoniecznie musi coś znaczyć. Dla przykładu ja 30.03 miałam plamienie - dla mnie to było za wcześnie na ciąże/owulację/okres więc spanikowana poszłam do lekarza i do dzisiaj nie wiem skąd to plamienie (stosunku też wtedy nie było), bo ani w USG, ani w badaniu nic ni wyszło.

Wracając - nie wiem skąd wzięłaś swoje informacje (chętnie poznam źródło) - ale zajść w ciąże można tylko w owulację. Nie do końca wiadomo na 100% ile żyje komórka jajowa, dodatkowo to może być różne od jej jakości więc wszelkie np. kalendarzyki przyjmują, że jest to max. 24h natomiast widziałam już medyczne publikacje mówiące, że jest to raczej 6h.
Kalendarzyki zazwyczaj pokazują okres płodny na 5 dni przed owulacją i 1 dzień po. Jeden dzień po właśnie dlatego, że są to te 24h, a komórka może uwolnić się zarówno o 7 rano jak i 19. A te 5 dni wcześniej bo przyjmuje się, że zdrowe plemniki w sprzyjających warunkach są wstanie przetrwać 3-5 dni (w skrajnych przypadkach mówi się o 7 dniach), ale jeżeli Twój partner nie badał nasienia to nawet nie wiecie jaka jest ich żywotność. Warto tu jeszcze dodać, że plemniki też muszą mieć czas aby dotrzeć do komórki i tu znowu, pisze się, że jest to ok. 6h więc jeżeli ktoś ma owulację już teraz, zaraz to może nie zdążyć bo po prostu one nie dopłyną.
Podsumowując jeżeli ktoś miał stosunek w sobotę, a owulację w poniedziałek to nie znaczy, że zaszedł w ciąże w sobotę, w ciąże zaszedł w poniedziałek - po prostu plemniki wytrzymały te kilkadziesiąt godzin

Nie pozostaje Ci nic innego jak albo wykonać badanie beta hcg (mim zdaniem dobrze z progesteronem, bo to dużo powie) lub poczekać do 15 dni po owulacji (zakładając, że masz fazę lutealną 14dni) bo to powinno Ci już dać jasną odpowiedź.

Jeszcze co do tego czy da się wyłapać ciąże ileś tam dni przed miesiączką - ja moją obecną ciąże wyłapałam 8 dni przed (ale właśnie betą z krwi, a nie testem - bo lubię zero jedynkowe sytuacje). W dniu spodziewanego okresu moja beta była prawie 800

Edit. Jeszcze dodam, bo może zaraz napiszesz, że masz już dziecko więc na pewno wszystko jest super - ja miałam dwoje, z pierwszych cykli starań i ciąże były totalnie bezproblemowe. A potem o 3 nie dość że starłam się 5 cykli, to jeszcze była pozamaciczna, na 4 musiałam czekać kolejne 16 miesięcy (a nasienie akurat badaliśmy i jest wręcz wybitne)
 
Ostatnia edycja:
Awkward Season 4 GIF by The Office


W najlepszych warunkach pleminiki przeżyją do 72h. Jeśli miałaś potwierdzona owulację to tylko w trakcie owulacji do 24h po niej można zajść w ciążę! Nie da się inaczej. Nie ma takiej siły. Musi wyjść sobie to jajeczko i spotkać się z pleminikiem, robić taniec umpa lumpa i wbić się w jajo.

Przed owulacja nie zajdziesz w ciążę inaczej. Zachodzi się tylko w owulację. Znaczenie ma czy był stosunek przed tym 8 i plemniki przeżyły do 8 albo czy był tego 8. 🙈
Ten GIF wygrywa 😂😂😂
 
Awkward Season 4 GIF by The Office


W najlepszych warunkach pleminiki przeżyją do 72h. Jeśli miałaś potwierdzona owulację to tylko w trakcie owulacji do 24h po niej można zajść w ciążę! Nie da się inaczej. Nie ma takiej siły. Musi wyjść sobie to jajeczko i spotkać się z pleminikiem, robić taniec umpa lumpa i wbić się w jajo.

Przed owulacja nie zajdziesz w ciążę inaczej. Zachodzi się tylko w owulację. Znaczenie ma czy był stosunek przed tym 8 i plemniki przeżyły do 8 albo czy był tego 8. 🙈
Jak byłam w 1 ciąży to owulację miałam
Awkward Season 4 GIF by The Office


W najlepszych warunkach pleminiki przeżyją do 72h. Jeśli miałaś potwierdzona owulację to tylko w trakcie owulacji do 24h po niej można zajść w ciążę! Nie da się inaczej. Nie ma takiej siły. Musi wyjść sobie to jajeczko i spotkać się z pleminikiem, robić taniec umpa lumpa i wbić się w jajo.

Przed owulacja nie zajdziesz w ciążę inaczej. Zachodzi się tylko w owulację. Znaczenie ma czy był stosunek przed tym 8 i plemniki przeżyły do 8 albo czy był tego 8. 🙈
 

Załączniki

  • Screenshot_20230618_201833_Chrome.jpg
    Screenshot_20230618_201833_Chrome.jpg
    305,4 KB · Wyświetleń: 99
  • Screenshot_20230618_202022_Chrome.jpg
    Screenshot_20230618_202022_Chrome.jpg
    317 KB · Wyświetleń: 102
  • Screenshot_20230618_202048_Chrome.jpg
    Screenshot_20230618_202048_Chrome.jpg
    292,2 KB · Wyświetleń: 97
reklama
Jak byłam w 1 ciąży to owulację miałam
Ja nie mam sił. Wyżej masz piękne wytłumaczenie od @olka11135.

Nie chce być niemiła ale to jest podstawowa wiedzą jaka powinnaś mieć. 🤷🏻‍♀️

Owulacja jest najważniejsza, sama piszesz ze ginekolog ja potwierdził 8. I ty chciałaś zajść wcześniej..

Eh, kończę udział w tej konwersacji. Uważaj to sobie za wygraną, 🤦🏻‍♀️ z tobą się nie wygra bo mówisz jedno i myślisz drugie.

i give up GIF
 
Do góry