reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej dziewczyny ciesze sie ze mimo codziennych trudnosci u Was i dzieci w sumie dobrze :-)
My jutro wizytujemy, zaczynam sie stresowac i prosze o kciuki zeby Michas urósł i nie musieli konczyc szybciej ciazy.

Odnosnie szczepien to mialam na szkoel rodzenia na ten temat rozmowe z polozna i ona jako ona nie szczepila swoich dzieci tymi 5 w 1 czy 6w 1 tylko pojedynczymi. Z roznych wzgledow nie polecala tych zintegrowanych ale jak sama zaznaczyla to jest jej zdanie.
Ze względu na swoja prace w szpitalu i wyslanie dzieci do zlobkow i przedszkola zdecydowala ze zaszczepi jeszcze na pneumokoki i mneumokoki natomiast nie szczepila na rotawirusy bo odmian jest milion dwiescie i wcale szczepionka nie chroni przed zachorowaniem. Natomiast na pytanie ze po rota przechodzi sie lzej powiedziala ze tak na prawde nie ma badan i mozliwosci sprawdzic czy jak sie nie zaszczepi to nie wiemy jak bedzie sie przechodzic czy lagodniej czy nie.
My zdecydowalismy ze jak maly sie urodzi to bedziemy sczepic pojedynczymi szczepionkami i tylko pod warunkiem ze dziecko bedzie zdrowe bez kataru czy stanu podgoraczkowego i jak tylko cos mnie zaniepoki to nie dam zaszczepic.
A i polozna mowila zeby poczytac ulotki szczepionek oraz o horobach na ktore szczepimy i powiklaniach.
 
reklama
Lucalew oczywiście trzymamy kciuki ;) pamiętaj, że to tylko szacunkowe obliczenia. U mnie Leoś w brzuszku miał mieć 3500 w środę, a w piątek przy porodzie 3160. To jedna sprawa, a druga - pisalam Wam chyba. Jeden lekarz mówił w pewnym momencie, że waży 2000 a 2 tyg inny powiedział że 2800. Także Michaś pewnie rośnie sobie swoim tempem, a to tylko błąd pomiaru.

Jak już trzymamy kciuki to proszę Was o kciuki jutro rano ok 9.00 idziemy na 2 wizytę do przychodni żeby Malutkiego zważyć. Oby przybierał dobrze... Bo wszedzie tylko to najważniejsze. :(
 
dziewczyny kusicie tymi chustami

lucalew to trzymamy kciuki

my też jeszcze przed szczepieniem, planuję 6w1. Zobaczymy co pediatra powie odnośnie Lilci serduszka, kardiolog pozwolił szczepić.
eh będzie podwójny stres

Fajnie, ze macie kogoś kto Wam pomaga. Ja jestem sama z dziećmi do godziny 21 i sumie tylko przy kąpieli mi mąż pomaga. Na szczęście moje dziewczyny są super, choć bywają ciężkie momenty jak np szykowanie się na spacer. Marzy mi się jeszcze jedna księżniczka ;-)

Auralka to widzę, że nasze dziewczyny wagowo takie same, małe klocuszki ;-) Starsza w tym wieku wazyła zaledwie 4400, a urodzila się o 300g większa
 
Dziekuje kochane :-****

Diuska kciuki zaciśnięte. Z ta waga caly czas sobie wmawiam ze to blad pomiaru ale stes mimo wszytsko i tak jest.

Dobej nocy, pa
 
Lucalew, kciuki zaciśnięte! Czekamy na wieści. Na pewno maleństwo urosło!

Duska, za Was rownież trzymam kciuki. Leoś na pewno pieknie przybrał na wadze:)

Ja dalej szukam smoczka idealnego;) po weekendzie ide kupić avent mini:) moze sie uda, to juz bedzie piąty;)

Auralka, Mitaginka faktycznie kusicie tymi chustami:) to tak cudnie wyglada i chyba jest dość praktyczne:) a powiedzie samie jesteście sie w stanie w to okręcić, czy ktoś do pomocy potrzebny?
 
Malinova dobrze zrozumiałam? Jeszcze jedna księżniczka? Podziwiam naprawdę.... Ja z moją dwójką nie ogarniam tematu, ledwo żyję czasem. To koniec produkcji u nas na sto procent. Zastanawiam się nad jakąś trwałą metodą antykoncepcji.
 
Lucalew o ktorej masz wizytę? My po wizycie maly przybrał ważył 3260 a teraz 3690 po 2 tygodniach. Powiedzieli dobrze. No to się cieszę. No i mamy ćwiczyć główkę. Bo pani doktor wziela go za ręce a główka wisiała. W ogole nie podjął próby jej utrzymać. No i moj Leoś upodobał sobie lewa strone. Mamy pieluchę zawijać w rulon i kłaść przy szyji zeby na lewo nie brał głowy. No i wędzidełko bedziemy obserwować. Za 2 tyg szczepienie.
 
Dziewczyny, tak czytam o Waszych maluszkach i serio dajecie sobie super rade. Pewnie czasem dol dopadnie ze zmeczenia czy bezsilnosci ale czego sie nie przetrzyma dla tych slodkich szkrabow.

Diuśka, super ze maly z waga do przodu, tak trzymac!

Lucalew, mocno trzymam za wizyte. Daj znac jak bedziesz po.

Ja dzisiaj tez mialam rano wizyte (badanie szyjki, PH pochwy, tetno maluszka) i wszystko jest super. Gin powiedzial ze szyjka piekna, 4.4cm i mocno zamknieta. Strasznie sie ucieszylam. Brzuch mi przestal sie stawiac, w sumie tydzien temu ze 2 razy tak stwardnial, ale chyba po zastrzykach przeszlo. Choc nie wzielam ich do konca bo mnie tak przymulily ze myslalam ze zejde i musialam odstawic. A co mnie najbardziej cieszy to to ze gin pozwolil mi na maly spacerek codziennie yayyyyyyyyyy:-D
 
reklama
Dzastina ja też smoczka długo szukałam i wreszcie znalazłam, mojej Kai najbardziej spasował taki najprostszy z NUKa kupiłam bo Natalia miała taki sam i też było dobrze, nawet wzór ten sam dziewięc lat a oni jeszcze go robią.

Diuśka jeśli chodzi o wędzidełko to polecan iść do dobrego chirurga dziecięcego, moja Natalia też miała mieć podcinane a poszłam do chłopa który się trochę na tym znał i powiedział że głupot mi ktoś naopowiadał.

Jeśli chodzi o produkcję to u mnie już linia produkcyjna zamknięta, jak któraś z Was wpadnie na dobrą metodę na zapobieganie to proszę o jakiś znak dymny:-D

Nad chustą też się zastanawiam bo moje dziecię coś wózek koli w pupę ale boję się że nie będę umiała używać
 
Do góry