reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja też leżę od piątku w szpitalu. Czekam na wynik wymazu z pochwy i posiew moczu. Jeśli będzie ok to na dniach będzie szew. Od wtorku do piątku, pomimo leżenia w domu, szyjka skróciła się z 24 do 20. Teraz nie miałam jeszcze badań pod tym kątem. Mam nadzieję, że będzie dobrze i po szwie uda się szczęśliwie donosić. Bo u mnie dopiero 21 tydzień.
ja tez w 21 tyg trafiłam do szpitala na szew, łacznie spedziłam tydzien. Bardzo wazna bedzie wizyta kontrolna 7 dni po wypisie, wtedy okresla jak szew trzyma i czy nadal sie szyjka skraca. Ale nie martw sie na zapas, pamietaj by poprosic o cos na zaparcia, jesli tylko sie pojawia tuz po zalozeniu szwu.
 
reklama
Mi wymazu nikt nie robił i zastanawiam się czy nie zrobię prywatnie. Właśnie też jednen każe bezwzględne leżenie, natomiast inny tylko oszczędzajcy tryb. Skurczy nie czułam, robił mi się twardy brzuch, bardzo się napinał, ale bez boli. Podpięli mi ktg i wyszły skurcze, wtedy dostałam kroplówkę ☹
Niestety tych szyjek to chyba sami lekarze nie mogą zrozumieć 😅
mysle, ze warto zrobic, bo czeka sie kilka dni na wynik, miałabys gotowe na najblizsza wizyte. Z tego co wiem, zadnego pessara czy szwu nie mozna zakladac jesli jest infekcja. Minus jest taki, ze musisz wstac i pojechac do laboratorium. Wczesniej warto sie upewnic, czy w tym laboratorium pobieraja wymazy ginekologiczne. U mnie dzis pierwsza dobra wiadomosc: spłynely pierwsze wymiki z wymazow: infekcji brak, wiec teraz beda obserwowac szyjke jak szybko postepuje skracanie.
 
Dziewczyny pakuje dokumenty do szpitala i tak patrzę na to USG.. Czy też macie takie rozbieżności w poniarach? W, sensie główka, kość udowa, brzuszek...?
 
Dziewczyny pakuje dokumenty do szpitala i tak patrzę na to USG.. Czy też macie takie rozbieżności w poniarach? W, sensie główka, kość udowa, brzuszek...?
tak, to normalne. U mnie jest roznica do 5 dni pomiedzy poszczegolnymi wymiarami, ale moze byc nawet do 2 tygodni. Mozesz dopytac w szpitalu jak beda robic ci USG:)
 
Dziewczyny pakuje dokumenty do szpitala i tak patrzę na to USG.. Czy też macie takie rozbieżności w poniarach? W, sensie główka, kość udowa, brzuszek...?
tak, to normalne. U mnie jest roznica do 5 dni pomiedzy poszczegolnymi wymiarami, ale moze byc nawet do 2 tygodni. Mozesz dopytac w szpitalu jak beda robic ci USG:)
 
Ja mam właśnie kość udowa na 39 tc 🙈 a brzuch na 34 tc, a USG miałam w 36 tc. Lekarz tylko wspomniał że później te pomiary mogą być różne bo ciężko zmierzyć duże dziecko..
 
Ja mam właśnie kość udowa na 39 tc 🙈 a brzuch na 34 tc, a USG miałam w 36 tc. Lekarz tylko wspomniał że później te pomiary mogą być różne bo ciężko zmierzyć duże dziecko..
Spokojnie mam tak samo z USG z 34 tc. Niektóre części ciała synka są na np. 33 , 32 tc a niektóre na 35-36 tc. Wiesz dziecko jest już spore, to ciężko lekarzowi czasami tak idealnie złapać. A dwa zawsze jest margines błędu pomiaru na USG 😉
 
Dziewczyny wyszło mi to białko w moczu dzisiaj powtórzyłam badania dalej się utrzymuje już sama nie wiem co robić czekam aż lekarz mi odpisze. Dość że szyjka to teraz jeszcze to
 
reklama
Do góry