reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mitaginka, tak tą szczepionkę 5 w 1 miała tylko 2 razy, mmr jeszcze nie miała, ale planuje ja teraz w wakacje zaszczepić. Tylko pneumokoki miała wszystkie dawki, bo te szczepionki przechodziła ładnie, nawet śpiąca nie była.
 
reklama
Ciekawe czemu akurat po drugiej dawce tak było. . .
I lekarz potem zadecydował żeby więcej nie szczepiC?

Jup, mamy dużo dawać na brzuch. Kłaść na swoje kolana i jedną nogE wyżej, tą bliżej główki. A na dół jakieś zabawki.
 
Mitaginka, o braku dalszych szczepień zdecydował i pediatra i przede wszystkim neurolog. Zreszta mamy to nawet wpisane do książeczki. A co do mmr to wspólnie z pediatra zdecydowaliśmy ze odroczony ta szczepionkę az Iga bedzie starsza, ale potem zaczęły sie u nas katary i kaszle i tak trwają do teraz. Moze w te wakacje uda sie zaszczepić.

Dziewczyny, jak tam mija niedziela?
my za tydzien mamy wesele, musimy iść z Hania. Trochę mnie to przeraża, tyle ludzi i ten hałas, ale ponieważ karmie piersią, to nie ma innego wyjścia.
A dziś ustaliliśmy termin chrzcin. Będziemy mieć chrzciny 20.09:)
 
Cześć dziewczyny.

Mam nadzieje, ze jeszcze mnie tu ktos pamieta:)
Mitaginka rece opadaja, ze tak dlugo masz powiklania. Niekonczaca sie historia.. Ja za to jeszcze nie bylam na kontroli po porodzie, z ciekawostek to ostatnio wylecial mi jakis szew, tzn sznurek. Powinien sie chyba rozpuscic, ale w moim miescie takie cuda sie zdarzaja;) z opoznieniem to pisze, ale tez inaczej sobie Ciebie wyobrazalam a tu sexi blondi:))))
Diuska u nas tez Maja bardzo skreca glowe na jedna strone. Podkladanie pieluszki nic nie daje, bo tak kreci, ze w koncu i tak przechyli. W dzien jakos wszystko ja interesuje, wiec kreci na dwie strony,ale jak spi to jest nie do ogarniecia. Niestety juz ta jedna strona uklepala sie bardziej. Neurolog stwierdzil, ze jest ok, ale i tak czeka nas rehabilitacja.
Dzastina podziwiam Cie za pomysl zeby zabrac Hanie na wesele;) moze nie bedzie zle, ale impreza zycia Wasza to nie bedzie:))) ja planuje sciagnac pokarm i zostawic mala z mama, ale zobaczymy co to wyjdzie.
Monisia ja tez szczepie niezintegrowana. Chyba jestesmy jedyne:) przekonalo mnie to, ze skutki tych szczepien okaza sie dopiero za kilkanascie lat. Chyba zaszczepie jeszcze na pneumokoki. Maja miala juz dwie dawki, pierwsza przeszla tylko z obrzekiem na nozkach, ale wycwanilam sie i za drugim razem zapobiegawczo posmarowalam altacetem. Za drugim razem goraczkowala. Trzecia dawwka czeka nas pod koniec lipca.
A tak poza tym to podobie do Auralki rzygam tecza. Zajmowanie sie Maja to dla mnie przyjemnosc. Moze to dlatego, ze jest spokojnym dzieckiem. Nie drze sie bez sensu;) wymaga duzo uwagi, w zasadzie gadam do niej caly czas. Zakochana jestem w niej po uszy:)
 
Mitaginka, tak to niedaleko:) następnym razem zapraszam do naszego miasta i do mnie na kawkę:)

Martha, tez o Tobie myślałam:) to chyba będziemy 3 co to szczepią niezintegrowanymi:) moze chodzimy do tego samego pediatry;)
ja muszę zabrać Hanię, bo ona mimo ze jest spokojna i mało absorbująca to lubi usnąć lub uspokoić się przy cycusiu i wtedy butelka nie pomoże:/ a wesele jest w Zawadach wiec kawałeczek. No ja generalnie szykuję się na zabawę z mała w pokoju:) juz uprzedziłam M żeby sobie znalazł kogoś do tańca:D
 
Hej dziewczyny
Dzastina upal znioslam dzieki wiatrakowi w pokoju inaczej bym chyba sie rozpuscila.

Bylismy ostatnio w srode na wizycie, synek ponoc wazy juz 3kg, jest juz bardzo nisko, rozwarcie na opuszek palca i generalnie gotowy do wyjscia. Cukry zaczely mi tydzien temu spadac ale od 2 dni na szczęście juz nie spadają. A na szczescie bo maly niech jeszcze z 2 tygodnie niech posiedzi w brzusiu bo inaczej musialabym zglosic sie do szpitala a ja mam jeszcze tyle rzeczy do zrobienia ze nie chcialabym lezec teraz. Nastepna wizyta jesli dotrwamy 29 lipca bo ginka jest teraz na urlopie.

Mitaginka wspolczuje wszystkich dolegliwosci i duzo zdrowka zycze zdby juz wszystko sie skonczylo.

Monisiap kciuki za wizyte u neurologa.
 
Dzastina chyba raczej nie ten sam pediatra, bo ten nasz bardzo nalegal na zintegrowana, a mimo wszystko podjelam inna decyzje. Zal dziecka ze 3 razy jest klute, placze bardzo przy tym, ale mam znajoma ktora twierdzi, ze autyzm jej coreczki ujawnil sie po zintegrowanej. Tego na 100% nigdy nie wiadomo..
To dobrze, ze bedziecie mialy dostepny pokoj. Moze malutka sie uspi i dotrzymasz towarzystwa mezowi:) my wybieramy sie na wesele pod koniec sierpnia. Maja zasypia przy cycu i tez nie wiem jak mAma ja ulula.

Lucalew teraz bez stresu napewno dotrzymacie. Nawet gdyby sie cos zadzialo wczesniej to nie ma opcji zeby bylo zle.
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi czy Wasze maluchy też tak długo jedzą?? Moja Kaja jedną butelkę potrafi wcinać przez godzinę, przy czym kilka razy uśnie i nie mogę jej dobudzić więc ją odkładam ale za 5 minut budzi się z płaczem i jeszcze dojada i znowu śpi, budzi się o dojada, nie wiem jak jej tego oduczyć
 
Do góry