reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak ochoty na seks

Nie jest to łatwe, ale przede wszystkim według mnie potrzebna jest szczera rozmowa. Faceci myślą wprost i wprost trzeba z nimi rozmawiać. Jemu przypuszczam, że też nie jest łatwo. Ja osobiście na tabletki bym nie zganiała. Po prostu muszą być dobrze dobrane. W końcu każda z nas jest inna. U mnie trzy razy były zmieniane tabletki, pierwszy raz bo źle się czułam, drugi ze względu na libido i dopiero belara, którą stosuję prawie rok jest w porządku. Do tego cera jest ładniejsza, a libido wróciło do normy. Może też wizyta u ginekologa by nie zaszkodziła? W końcu to fachowcy w swojej dziedzinie.
 
reklama
Myślę, że wina leży po obu stronach, zarówno po Twojej jak i po stronie Twojego partnera. Musicie ze sobą poważnie szczerze porozmawiać i wyjaśnić wszystko, przedstawić problem i zastanowić się czy to dalej ma sens, czy nadal czujecie do siebie silne uczucia.
 
Dziewczyny, a czy któras z Was może próbowała czegoś takiego jak hiszpańska mucha? Ostatnio w cosmopolitan wyczytałam,ze polecaja sobie to wypróbowac.I ponoć znacznie poprawia ochote na seks :p
 
Miałam taką samą sytuację, badania w normie, antykoncepcję odstawiłam . Nic nie pomogło. 13 lat małżeństwa, brak ochoty z mojej strony był objawem braku miłości, jak się okazało. Jesteśmy po rozwodzie. Za 2m wychodzę ponownie za mąż za nowego partnera. I okazało się, że uwielbiam seks mimo antykoncepcji hormonalnej.. od kiedy jesteśmy w związku nie mieliśmy ani 1dnia przerwy nawet przy miesiączce. Pomyśl czy na pewno to co czujesz do męża to miłość czy zobowiązanie i przywiązanie. Powodzenia [emoji4]

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
Może i w tym tkwi problem bo u mnie było podobnie. Gdyby mnie nie zdradził pewnie bym nadal tkwiła z przyzwyczajenia i obowiązku w tym związku. Nie wiem jakim cudem 2 dzieci z pierwszym mężem mam heh. Jestem także po rozwodzie ,seks nie był dla mnie przyjemnością. Teraz mam nowego partnera, jesteśmy zareczeni i jest cudownie. W końcu wiem co to orgazm Jeśli czas by pozwolił większość spędzilibyśmy w łóżku. Zgadzam się zastanów się co czujesz do męża. Trzymaj się ;)
 
Brak ochoty na seks często wiąże się z brakiem poczucia bliskości. Jeśli kłócicie się z partnerem na co dzień i nie ma między Wami wzajemnego szacunku lub porozumienie to trudno uprawiać seks, który jest aktem zaufania i bliskości. Jedna rozmowa z pewnością nie pomoże, ale systematyczne budowanie porozumienia i dbanie o komunikację (jeśli obie strony chcą ratować relację i są otwarte na siebie nawzajem) z pewnością pomoże w sferze łóżkowej. Czasami potrzebna jest terapia, ale warto na początek spróbować samodzielnie.
Problemem może być też rutyna - nieznajomość własnych potrzeb i nieodkrywanie nowych punktów na mapie erotycznej. Warto spróbować nowych pieszczot, a nawet włączyć fajne dodatki, które podkręcą atmosferę (tu mogę polecić mój ulubiony sklep n69.pl, w którym jest mnóstwo pięknych akcesoriów dla par). Jeśli zmuszasz się do uprawiania seksu, który nie sprawia Ci radości - nic dziwnego, że nie masz na niego ochoty.
A jeśli chodzi o strach przed ciążą - po własnych doświadczeniach wiem, że hormony bardzo negatywnie oddziałują na psychikę i ciało (nawet te delikatne i dobrze dobrane). Sama nie chciałabym zajść w nieplanowaną ciążę, ale wolę zainwestować w dobrej jakości prezerwatywy i pilnować cyklu niż faszerować się tabletkami albo zastrzykami.
 
odstawić tabletki a między wami jest gorzej...hmm...nie boisz się, że zajdziesz? a może jednak nie on jest problemem? zrób szczery rachunek sumienia, zastanów się czego chcesz, porozmawiaj z nim, to lepsze od zmuszania się do seksu
 
reklama
Ja stosuję belarę od dłuższego czasu i nie miewam bólów głowy ani libido mi nie spada. SA to moje drugie pigułki. Pierwsze które stosowałam też za dobrze na mnie nie działały dlatego zmieniłam. Teraz czuję się bardzo dobrze.
 

Podobne tematy

Do góry