reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuch po cesarce

Sylvia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2021
Postów
188
Witam:) Jestem 11 dni po cesarce, mój brzuch wygląda na ciążowy, zmniejsza się ale powoli. Moja waga sprzed ciąży to 50 kg na końcu ciąży 73 kg po 11 dniach od porodu 60,8 kg. Waga leci nogi szczupleją( miałam bardzo mocno opuchnięte) ale brzuch jest... Jak to wyglądało u Was? Miałyście odrazu płaski brzuch? Kiedy Wam spadł to wyglądu sprzed ciąży?
 
reklama
Ja też byłam załamana. Przez 4 miesiące wyglądałam jak w 7 mc ciąży. Waga spadła od razu, brzuch wcale. 2 usg wykazały, że w jelitach są gazy i to były wzdęcia. Teraz jest juz lepiej ale cc wpłynęła też właśnie na pracę jelit. Trzymam kciuki, żeby u Ciebie poszło to szybciej 😀
 
Witam:) Jestem 11 dni po cesarce, mój brzuch wygląda na ciążowy, zmniejsza się ale powoli. Moja waga sprzed ciąży to 50 kg na końcu ciąży 73 kg po 11 dniach od porodu 60,8 kg. Waga leci nogi szczupleją( miałam bardzo mocno opuchnięte) ale brzuch jest... Jak to wyglądało u Was? Miałyście odrazu płaski brzuch? Kiedy Wam spadł to wyglądu sprzed ciąży?

Macica się obkurcza się 4-6 tygodni - przecież rozciągała się 9 miesięcy to jak może się ściągnąć w kilka dni.
Nie wierz w przerobione foty na instagramie ;)
 
Ja też byłam załamana. Przez 4 miesiące wyglądałam jak w 7 mc ciąży. Waga spadła od razu, brzuch wcale. 2 usg wykazały, że w jelitach są gazy i to były wzdęcia. Teraz jest juz lepiej ale cc wpłynęła też właśnie na pracę jelit. Trzymam kciuki, żeby u Ciebie poszło to szybciej 😀
O 4 miesiące to kawał czasu 😓 to mnie nie pocieszyłaś 😄 dzięki za odpowiedź 🙂💕 nadzieja w tym że jest szansa że będzie lepiej, pozdrawiam 🙂♥️
 
Macica się obkurcza się 4-6 tygodni - przecież rozciągała się 9 miesięcy to jak może się ściągnąć w kilka dni.
Nie wierz w przerobione foty na instagramie ;)
Właśnie koleżanki mi mówiły że w tydzień były płaskie... Także ja już zaczęłam się zastanawiać nad sobą 😄 a tak szczerze to niby to logiczne ale odrazu po porodzie chyba ciężko o logikę i tak szukam informacji ewentualnie pocieszenia, dzięki za odpowiedź 🙂
 
Właśnie koleżanki mi mówiły że w tydzień były płaskie... Także ja już zaczęłam się zastanawiać nad sobą 😄 a tak szczerze to niby to logiczne ale odrazu po porodzie chyba ciężko o logikę i tak szukam informacji ewentualnie pocieszenia, dzięki za odpowiedź 🙂
No chyba jak sie położyły na plecach :)
 
Po cesarce brzuch i waga dłużej mi wracały do normy niż po porodzie naturalnym. Brzuch myślę, że z 4 mies to spokojnie aby nie lepiej. Do wagi sprzed ciąży możnaby rzec że wróciłam, bo 2 kg na plus to prawie nic. Brzuch nie jest mega płaski jak przed ciążami, ale ładnie wygląda i nie mam co narzekać. Wiadomo zawsze coś znajdzie się u siebie by ponarzekać 😉
 
11 dni po cesarce chcesz mieć płaski brzuch? Za dużo Instagrama.
Twoje ciało zmieniało się 9 miesięcy więc daj mu czas. Tym bardziej że jesteś po poważnej operacji powłok brzusznych.
Zdrowo się odżywiaj, jak masz chęć i możliwość to karm piersią to szybciej wrócisz do formy. Jak nie, to też da radę. Ale 11 dni to jest naprawdę krótko.
 
reklama
Szczerze to mnie nawet zdziwiło, że ktoś chciałby mieć normalny brzuch po 11 dniach od porodu. Myślałam, że to jakoś troll i aż sprawdziłem, że chyba nie, bo od dawna tu na forum.
Jednak za dużo Instagrama oglądanmy, żeby nie widzieć jak może wyglądać ciało kobiety niespełna dwa tygodnie po porodzie.
Nie martw się. Wszytko wróci do normy
 
Do góry