reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chcę córeczkę :)

Dołączył(a)
29 Lipiec 2016
Postów
4
Miasto
sokolniki las
dziewczyny wiem ,że nie ma 100% metody na dziewczynkę ale może jakieś dobre rady? :)
mamy juz dwóch synków i postanowiliśmy ,ze zdecydujemy sie jeszcze na jedno dzieciątko...
marzę aby do naszego grona dolączyła córcia...
może znacie jakieś czary mary ,żeby pomóc w tym marzeniu ;)
p.s. metoda z beretem i gwizdaniem nie pomaga he he
 
reklama
Podobno jak się współżyje parę dni przed owulacją to jest wtedy większa szansa na dziewczynkę. Plemniki męskie są szybsze ale krócej żyją więc gdy przytulacie się w dniach owulacji jest większe prawdopodobieństwo na chłopca, za to plemniki żeńskie są wolniejsze ale dłużej żyją i gdy przytulanie ma miejsce parę dni przed owu to jest większa szansa na dziewczynkę:)
Ale to tylko taka teoria i nie musi się sprawdzić:) Wszystko zależy od faceta. A w twojego męża rodzinie jest więcej facetów czy kobiet?
 
A ja słyszałam teorię, że jak dziecko pierwsze słowo mówi "mama" to kolejna będzie córeczka, a jak "tata" to będzie synek. BTW u mnie się sprawdziło.
Poza tym jak powyżej - teoria zwiększa szansę na córeczkę o jakieś 2% ;)
 
ta metoda u nas się nie sprawdziła drugi synek był 3 dni przed owulacja he he tak mój mąż jest jedynakiem ma rodzenstwo cioteczne i jest i siostra i brat...i teraz tak siostra ma dziewczynke i chlopca,brat dwoch chłopców...ja natomiast mam brata rodzonego i on ma syna,mam siostre cioteczna i ona ma dwoch synów...
 
Chodzi głównie o twojego męża bo to do niego zależy płeć. Kobiety mają tylko chromosomy X co oznacza że kobiece a mężczyźni mają XY czyli kobiece i męskie. Widocznie u twojego męża przeważają chromosomy X ale to wcale nie wyklucza tego że możecie mieć dziewczynkę.
Mój tata bardzo chciał mieć chłopca i próbował 5 razy:D w efekcie 5 dziewczyn, mój teść marzył tak jak wy o córce- trafiła się za 4 razem a potem był jeszcze jeden chłopak:D
Tak więc można próbować różnych metod ale natura i tak zrobi swoje:)
 
W necie jest sporo wskazówek na temat jak zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia dziecka określonej płci. Nie wiem czy to działa ale nic nie tracisz próbując. Istnieje hipoteza, że współżyjąc w momencie owulacji zwiększa się prawdopodobieństwo urodzenia chłopca. Natomiast współżycie kilka dni po owu jest na dziewczynkę. Moje pierwsze dziecko jest rzeczywiście z końca cyklu i jest dziewczynką. Teraz jestem w ciąży z drugim i to faktycznie było celowane w chłopca. Posiłkowałam się testami owulacyjnymi. Rzeczywiście będzie chłopczyk także i Tobie życzę powodzenia :)
 
Do góry