reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzenie i wstawanie

yenefer

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Lipiec 2009
Postów
2 415
Miasto
z małego domku na wsi
Witam,
Jestem mamą 12m-cznych bliźniaczek. Dziewczynki urodziły się w 36tc. Od 2go miesiąca życia chodziłam z nimi na ćwiczenia gdyż neurolog zdiagnozował lekką asymetrię i wzmożone napięcie mięśniowe. Po kilku miesiącach ćwiczeń nie było już znaku asymetrii i napięcia. USG przezciemiączkowe było prawidłowe, bioderka również ok.

A teraz do rzeczy. Dziewczynki nie wstają i nie chodzą. Wiem że każde dziecko rozwija się w swoim tempie ale martwi mnie to że nawet nie mają ochoty stanąć. Rozumiem że na chodzenie jest jeszcze czas, ale chyba powinny już stać na nóżkach, trzymając się choćby mebli, czy szczebelków łóżeczka.
Umówiłam się już z rehabilitantem na wizytę ale termin mam wyznaczony za miesiąc.

Czy są jakieś ćwiczenia, zabawy, które mogę wykonywać z dziewczynkami żeby zachęcić je do wstawania?? Obie chętnie pełzają po podłodze, jedna czworakuje, same siadają z pozycji czworaczej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Trzeba dać córeczkom jeszcze trochę czasu, brak chodzenia w 12 m-cu o niczym nie świadczy. Bardzo dobrze, że obejrzy je rehabilitant.
 
Do góry