reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzenie na palcach

Ania919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Październik 2019
Postów
33
Witam, drogie mamy synek na początku czerwca skończył roczek. Nie chodzi jeszcze. Chciałam się poradzić, bo nie wiem czy skonsultować to z kimś czy to normalne … Otóż synek jeżeli stoi czy chodzi przy kanapie/ meblach to głównie na palcach, nie stoi jeszcze stabilnie sam. Zdarza się , że chodzi czy stoi też na całych stopach, ale głównie na paluszkach, przez to wydaje mi się że jak próbuje się puszczać kanapy bo robi już tak to nie jest stabilny bo idzie do mnie właśnie na paluszkach... Gdzieś kiedyś wyczytałam, że niby dzieci mają prawo tak chodzić do 2 lat, ale nie wiem … Dodam, że zawsze jest na boso,¬ nie używam chodzika, pchaczy, ani też nie jest prowadzany za rączki.
 
reklama
Może warto skonsultować się z ortopedą? Ja sama chodziłam w taki sposób do prawie 3 roku życia - okazało się, że to najpewniej w wyniku wykrzywienia bioder podczas przewijania, czy czegoś w tym stylu. Nastawiono mnie potem, ale do tej pory zostały mi skrzywione kolana, bo w późniejszym okresie siadałam też jakoś inaczej ze względu na te biodra.
 
Ja jak byłam mała to długo chodziłam na palcach i moja córka 3 letnia też chodzi na palcach, wiadomo nie cały czas . Wsumie to jak uczyła się chodzić to całymi stopami stąpała, później jakoś jej przyszło to chodzenie na palcach. Czytałam , że dzieci z CC mają coś z napięciem mięśniowym i trzeba wtedy masować, moja jest z CC , jak masujemy to jest lepiej i jak mówimy żeby nie na palcach chodziła to wtedy chodzi całą stopą
 
Ja akurat rodziłam siłami natury. Jak byłam na konsultacjach z bioderkami , a mieliśmy 2 wszystko było w porządku. I więcej nie kazał nam przychodzić;) Synek usiadł z pozycjonowaniem czworaczej. I nie widzę żeby siadał jakoś inaczej. Ale może faktycznie pomyślę o konsultacji ..
 
Ja akurat rodziłam siłami natury. Jak byłam na konsultacjach z bioderkami , a mieliśmy 2 wszystko było w porządku. I więcej nie kazał nam przychodzić;) Synek usiadł z pozycjonowaniem czworaczej. I nie widzę żeby siadał jakoś inaczej. Ale może faktycznie pomyślę o konsultacji ..
Wiesz, mój przypadek sprzed 31 lat, wtedy chyba nie było żadnych konsultacji tego typu 😀
 
Mój syn sporo chodził na placach. Od ortopedy usłyszałam, że to normalny etap rozwoju i nie oznacza nic złego dopóki nie chodzi w ten sposób ciągle/przez większość czasu.
 
Wszystko zależy od dziecka a nie sposobu porodu. Mam dziecko z porodu sn i po cc (ułożenie miednicowe) żadne z nich nie miało problemów z bioderkami i nie chodziło na palcach. Takze obalam teorię.
Jeśli to cię niepokoi polecam wizytę u ortopedy. Moim dzieciakom ortopeda polecał pokazać się jak już zaczną stabilnie dreptać.
 
reklama
Witam, drogie mamy synek na początku czerwca skończył roczek. Nie chodzi jeszcze. Chciałam się poradzić, bo nie wiem czy skonsultować to z kimś czy to normalne … Otóż synek jeżeli stoi czy chodzi przy kanapie/ meblach to głównie na palcach, nie stoi jeszcze stabilnie sam. Zdarza się , że chodzi czy stoi też na całych stopach, ale głównie na paluszkach, przez to wydaje mi się że jak próbuje się puszczać kanapy bo robi już tak to nie jest stabilny bo idzie do mnie właśnie na paluszkach... Gdzieś kiedyś wyczytałam, że niby dzieci mają prawo tak chodzić do 2 lat, ale nie wiem … Dodam, że zawsze jest na boso,¬ nie używam chodzika, pchaczy, ani też nie jest prowadzany za rączki.
Poczekaj az.zacznie pewniw chodzic, jesli wtedy będzie sie to utrzymywać to mozesz konsultowac. A poki co to eksperymenty, bo przeciez on nigdy wczesniej nie chodzil wiec probuje co i jak [emoji6]
Moja jest z 1.06 i biega jak opentana [emoji2358][emoji2358] Zazdroszcze spokoju [emoji16][emoji16]

Obie moje córki urodzily sie przez cc, zadna problemow z napieciem nie miala.
 
reklama
Do góry