reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

ASIA jeżeli tak bardzo się martwisz skonsultuj sie z lekarzem....mnie też na początku brzuch pobolewał....ale warto podejść choć by z tego względu,że ty będziesz spokojniejsza a to lepiej wpłynie na twą ciążę...
 
reklama
NIE ZAWSZE BóL BRZUCHA JEST NORMALNYM ZJAWISKIEM mnie też od początku bolał brzuch lekarz na NFZ zbagatelizował to więc tego samego dnia poszłam prywatnie dostałam leki na podtrzymanie ciąży(był to 5 tydzień ciąży) i skierowanie do szpitala(oczywiście jeśli będę chciała tam iść bo przecież on nie może mnie zmusić do tego)poszłam do szpitala i okazało się że mam krwiaka pozakosmówkowego i grozi mi poronienie po tygodniu leżenia krwiak się w sporym stopniu wchłaniał ale po 3 tygodniach znowu trafiłam do szpitala bo wystąpiło krwawienie ponieważ krwiak się odnowił (często się tak zdarza) i znowu groziło poronienie.Obecnie jestem w 13 tygodniu ciąży wczoraj na wizycie u lekarza okazało się że krwiak się wchłonął i nie ma po nim śladu ale przez cały ten czas brałam duphaston.Lekarz mówi że owszem może trochę brzuch pobolewać ale dość delikatnie i nie cały czas bo po odpoczynku powinien ból ustąpić .Przy większym i dłużej trwającym bólu lepiej stracić parę złotych iść do dobrego lekarza i upewnić się że wszystko jest w porządku niż stracić dziecko.Gdybym wtedy zbagatelizowała ten ból i czekała jeszcze z 1 dzień to skończyło by się to poronieniem bo krwiak rośnie dość szybko a mój był już tak samo duży jak pęcherzyk ciążowy a kilka godzin po wizycie u lekarza zaczęłam krwawić dobrze że szybko trafiłam do szpitala.IDź DO LEKARZA twój komfort psychiczny i świadomość tego co się dzieje w twoim organiźmie jest bardzo ważna.Nie ma co czekać wiem to z własnego doświadczenia bo możesz stracić coś cennego.ja jestem szczęśliwa bo zapobiegłam poronieniu gdybym dłużej czekała nie miałabym teraz tej ciąży teraz brzuch boli mnie bardzo delikatnie.IDź DO LEKARZA I UPEWNIJ SIę żę TO TYLKO NIEWINNY BóL BRZUCHA .
 
Witajcie,
stwierdzono u mnie w 12tc anemię i biorę żelazo. Po pierwsze mam po nim czerwone plamy na twarzy a po drugie straszne zaparcia. Czy ktoś brał też zelazo i jak dlugo?
 
Ja żelazo biorę od iklku tygodni i z tego co sie orientuję leczenie będzie trwało 2-3 miesiące, bo tyle się z anemii wychodzi :sorry2: też zmagałam się z zaprciami, ale znalazłam na nie sposób, a właściwie, to sam się znalazł ;-) codziennie piję kilka kubków inki z mlekiem i kiedys mi pomagała, ale ostatnio nie, więc wypiłam zwykłą czarną herbatę (zazwyczaj nie piję) i było po zaparciu :-D nie wiem czy w twoim przypadku też by pomogło :sorry2: na pewno dobrze jeść produkty bogate w błonnik (ja na przykład zajadam się musli wielozbożowym z dużą ilością suszonych owoców, jabłkami wyszorowanymi, ale ze skórką, łuskanym słonecznikiem)

a rumieńce na twarzy też mam i wyglądam jakby było mi bardzo gorąco, ale na to sposobu niestety jeszcze nie znalazłam :sorry2:
 
Preparaty zelazowe niestety powoduja zaparcia, ale moze jakies domowe sposoby? Olej rycynowy, sliwki suszone( ale te polskie)...mnie to pomagalo.
A poniewaz przed ciaza czesto lapalam anemie oprocz preparatow polecam sok z burakow( a w zasadzie kiszony sok z burakow) i mnoooostwo natki pietruszki, naprawde pomaga i szybciej sie z anemii wychodzi.
 
Witam mamusie!mam pytanie czy miewalyście lub miewacie zasłabnięcia w ciąży?Chciałam poznać Wasze zdanie,ponieważ mi się zdarzyło.U mnie objawy to zalewanie potem,przyśpieszona akcja serca.Ciekawi mnie czy któraś z Was miewa coś takiego.Pozdrawiam
 
cześć mi się zdarzają, zawroty głowy zasłanięcie tez. Ale ja od razu poszłam do lekarza - u mnie to jest spowodowane bardzo niskim ciśnieniem. Byłaś u lekarza?
 
Zaslabniecia w ciazy zdarzaja sie na porzadku dziennym szczegolnie przy niskim cisnieniu tetniczym natomiast polecam wizyte u lekarza abym wykluczyc inne mozliwosci
pozdrawiam;-)
 
reklama
Do góry