reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

reklama
Mój synek przy każdej chorobie, gdy zasypia i zaczyna kasłać to wymiotuje. Nasza Pani Doktor wypisała mu czopki do pupci przeciwwymiotne i powiem Wam, że pomogło :)
 
He he he, wcale mi go nie żal ;-) niech je! ja tez bym jadła ale mam alergie ;) no ale dobra, bez zapeszania, problem nadal jest. Na razie to pierwsza jaskółka...a jak Wasze dzieciaczki?
 
moja chwilowo troche lepiej, no, ale to pewnie poki znowu jakies dziecko nie ebdzie mialo zaparcia w przedszkolu bo po tym zawsze sie jej wlacza blokada psychiczna
 
Hej dziewczynki;-)

My ciągle podajemy Duphalac i pilnuje żeby mała codziennie zjadła przynajmniej jabłuszko i póki co kupa codziennie. Przypomniałam sobie, że Gabrysia lubi mandarynki i wcina aż się uszy trzęsą - może to też pomaga.
A poza tym to ciągle gdzieś tam we mnie tkwi taki strach,że to znowu powróci..
Oprócz tego musimy powoli przechodzić z Bebilon Pepti na jakieś zwykłe mleko i już sama nie wiem jak to będzie:eek:

No cóż, zawsze znajdę powód do zmartwień:tak:
 
Witajcie czy może mi poradzić w jednej sprawie...Mój Kuba 3 latka od dwóch dni ma zaczerwienione oko i ma straszną ropę.....przemywam mu rumiankiem czy jest coś lepszego?czy to jest od przeciągu jak myślicie?
 
Lepszy niż rumianek jest Amidrop lub Homeoptic, dostępne bez recepty w aptekach.
Mozna wkroplic do oka i przetrzeć wacikiem, albo zmoczyc wacik i przetrzec oko.
A zaczerwienione oko może byc od brudu, kataru, zapalenia spojówek. Ale nie słysałam, by zdarzało sie od przeciagu.



 
zaloze sie,ze jest to gradówka moja juz drugi raz w tym roku ma jest to spowodowane osłabieniem organizmu po przebytych niedawno chorobach głownie to jest przyczyna charakteryzuje sie to takim krwistym zgrubieniem wewnatrz dolnej powieki jest to wypelnione ropa.
zalecenia od lekarza okulisty sól fizjologiczna wkrapiamy w chore oko 2-3 razy dziennie,przemywamy woda przegotowana na zewnatrz powieki moja miala na dolnej lekko masujac w kierunku nosa,z doswiadczenia wiem ze to troche dziecko boli przy masowaniu ale trzeba pomóc ropie wyjsc ale dziennie po trochu,zawsze jak córcia wstała to tez samo wychodzilo ja tylko wacikiem te spiochy sciagalam przy kanalikach lzowych.lekarka mi powiedziala,ze takie cos sie usuwa zabiegowo ale nie u dzieci.u dzieci organizm ma sobie sam z tym poradzic.poczytaj o gradówce i nadwzrocznosć gdy masz mozliwosc to udaj sie z dzieckiem do okulisty,acha i rumianek dawaj do picia nie smaruj oka bo wysusza skóre
 
reklama
Moja córka ma 1,5 roku i 1-2 razy na tydzien ma czkawke,wtedy ma ją 2-3 razy dziennie.Pomaga picie.Czy wasze dzieci też miewają czkawki? Czy może byc to jakaś nieprawidłowość? Pozdrawiam wszystkie mamy
 
Do góry