reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a praca

jekate1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Maj 2023
Postów
32
Hej , mam pytanie do mam ktory miala podobną sytuację.
W czerwcu kończy mi się umowa o pracę na czas określony i mam dostać umowę juz na czas nie określony. Pytanie czy mówiąc pracodawcy np w lipcu o ciazy mogłabym bym pójść juz na chorobowe czy muszę odczekać 3 miesiące od podpisania nowej umowy ? Chciałabym zachować wszystkie możliwe pomoce i po urodzeniu mieć możliwość powrotu do pracy
 
reklama
No jeśli będziesz chora w ciąży to nie będzie wyboru trzeba iść na l4. Tak to z chorobami jest
 
A skąd wiesz, że w lipcu będziesz miała jakiś powód do l4?
Podałam przykład i noepytałam.
No jeśli będziesz chora w ciąży to nie będzie wyboru trzeba iść na l4. Tak to z chorobami jest
Podałam przykład i nie takie pytanie było czy mogę iść na l4 .... jeśli chce Pani się wypowiadać proszę przeczytać dokladnie o co zapytałam
 
Podałam przykład i noepytałam.

Podałam przykład i nie takie pytanie było czy mogę iść na l4 .... jeśli chce Pani się wypowiadać proszę przeczytać dokladnie o co zapytałam
No zasadniczo to zapytałaś czy mogłabyś pójść od razu na chorobowe czy poczekać 😅 Tylko ciąża to zasadniczo nie choroba a na żeby iść na l4 trzeba mieć medyczne wskazania do tego ☺️
 
No zasadniczo to zapytałaś czy mogłabyś pójść od razu na chorobowe czy poczekać 😅 Tylko ciąża to zasadniczo nie choroba a na żeby iść na l4 trzeba mieć medyczne wskazania do tego ☺️
Pytanie było o warunki umowy z pracodawcą z czasu określonego na czas nie określony. Jak to wygląda prawnie a nie czy mogę iść na l4 czy nie bo na l4 zawsze mogę pójść tylko jak to wygląda przy warunkach pracy.. bardzo proszę o odpowiedź Pań które kiedykolwiek pracowały i mają z tym jakieś doświadczenie kompetentne .
 
Pytanie czy mówiąc pracodawcy np w lipcu o ciazy mogłabym bym pójść juz na chorobowe czy muszę odczekać 3 miesiące od podpisania nowej umowy ?
Dziewczyny się trochę nabijają, ale trudno im się dziwić, no bo zastanów się na chłodno - co w sytuacji którą opisujesz zmienia fakt, że Twoje chorobowe ma być ewentualnie powiązane z ciążą? Zadaj sobie to samo pytanie, tylko zamiast ciąży wyobraź sobie, że pytasz o złamaną nogę - czy myślisz, że prawo pozwala iść na zwolnienie lekarskie z powodu złamanej nogi tylko jeśli ją złamiesz po 3 miesiącach od początku umowy bezterminowej, a jak złamiesz wcześniej to no peszek, wylatujesz czy też ewentualnie zasuwasz do pracy ze złamaną nogą?
Skąd w ogóle wzięłaś akurat te 3 miesiące od początku stałej umowy? :) Tak czy siak do tak zwanego L4 nie ma znaczenia staż. Szczerze to Twoje pytanie trochę sugeruje, że tylko kombinujesz jak zwiać najwcześniej na chorobowe bo ciąża, a niestety takie zachowania potem sprawiają, że kobiety mają pod górkę przy zatrudnianiu... Będziesz miała medyczne powody do chorobowego, to je zawsze masz prawo dostać i tyle.
 
reklama
Dziewczyny się trochę nabijają, ale trudno im się dziwić, no bo zastanów się na chłodno - co w sytuacji którą opisujesz zmienia fakt, że Twoje chorobowe ma być ewentualnie powiązane z ciążą? Zadaj sobie to samo pytanie, tylko zamiast ciąży wyobraź sobie, że pytasz o złamaną nogę - czy myślisz, że prawo pozwala iść na zwolnienie lekarskie z powodu złamanej nogi tylko jeśli ją złamiesz po 3 miesiącach od początku umowy bezterminowej, a jak złamiesz wcześniej to no peszek, wylatujesz czy też ewentualnie zasuwasz do pracy ze złamaną nogą?
Skąd w ogóle wzięłaś akurat te 3 miesiące od początku stałej umowy? :) Tak czy siak do tak zwanego L4 nie ma znaczenia staż. Szczerze to Twoje pytanie trochę sugeruje, że tylko kombinujesz jak zwiać najwcześniej na chorobowe bo ciąża, a niestety takie zachowania potem sprawiają, że kobiety mają pod górkę przy zatrudnianiu... Będziesz miała medyczne powody do chorobowego, to je zawsze masz prawo dostać i tyle.
jeszcze pewnie później będzie zdziwienie czemu tak mało płacą? Przecież dostała nowa umowę może podwyżkę i będzie liczyć że l4 wypłaca po podwyżce, a tutaj zdziwienie 🙈 a może jeszcze są premie kwartalne albo inne uznaniowe, zapewne o te pomoce chodziło.
 
Do góry