reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

A i mało tego dzieci z ciąży 2k2o też mogą być jednojajowe

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom

Dokładnie, jest na to szansa co najmniej 30% :-) dzieje się tak wtedy, gdy zarodek bardzo szybko się podzieli, do 4 dnia od zapłodnienia. Wtedy każdy z dwóch zarodków zdąży sobie utworzyć swoje łożysko i swój worek owodniowy :-) jestem w szoku że lekarze takie bzdury opowiadają, lepiej samemu się doedukowac :-)
 
reklama
A i mało tego dzieci z ciąży 2k2o też mogą być jednojajowe

Dokładnie, jest na to szansa co najmniej 30% :-) dzieje się tak wtedy, gdy zarodek bardzo szybko się podzieli, do 4 dnia od zapłodnienia. Wtedy każdy z dwóch zarodków zdąży sobie utworzyć swoje łożysko i swój worek owodniowy :-) jestem w szoku że lekarze takie bzdury opowiadają, lepiej samemu się doedukowac :-)

Dlatego tak jej słuchałam jednym uchem, bo w internetach o tym doczytałam, a i tu są mamy, które mają bliźnięta i mnie oświecą, że tak powiem, z pierwszej ręki. Ja mam właśnie ciążę 2k2o i jak każdy się pyta czy jednojajowe, to mówię, że nie wiem, no bo skąd :)
 
Dlatego tak jej słuchałam jednym uchem, bo w internetach o tym doczytałam, a i tu są mamy, które mają bliźnięta i mnie oświecą, że tak powiem, z pierwszej ręki. Ja mam właśnie ciążę 2k2o i jak każdy się pyta czy jednojajowe, to mówię, że nie wiem, no bo skąd :)

Ja tak samo mówię :-) czasem próbuję tłumaczyć czym to idzie, ale z reguły i tak nikt nie rozumie o co chodzi albo go to nie interesuje :-D ważne że my wiemy ;)
 
Badania genetyczne, hm... nie wiem czy potrzebne by mi były do szczęścia jeśli dzieci urodzą się zdrowe, a to dla mnie najważniejsze. I tak jestem ewenementem w rodzinie, także jajowośc dzieci nie ma już znaczenia :D
 
Ja nie musiałam robić bo moje z ciąży 1k2o więc jednojajowe a do tego są jak dwie krople wody więc wątpliwości nie mam

Ale nawet jeśli to bym nie robiła bo jakoś mi to do szczęścia nie potrzebne :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
1520546773-8fc94ca4d8f807b6-aaaaaa.jpeg


Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja nie musiałam robić bo moje z ciąży 1k2o więc jednojajowe a do tego są jak dwie krople wody więc wątpliwości nie mam

Ale nawet jeśli to bym nie robiła bo jakoś mi to do szczęścia nie potrzebne :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja pewnie też, ale z ciekawości pytam :-) super bąble, a jak rosną! Pewnie już koło 3 miesięcy mają bo pamiętam, że w grudniu rodziłaś :-)
 
Do góry