reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Opuchnięte kostki miałam przez ostatnie dwa miesiące. Na szczęście miałam sandały z regulowaną szerokością pasków ☺
 
Cześć!

Wczoraj na wizycie wszystko pięknie :) Rosną dzidziusie, serce wali jak młot. Dostałam listę kolejnych standardowych badań do zrobienia. Pytałam lekarza o cc i powiedział, że on mi skierowanie da jak będę chciała, ale jakbym chciała sn i oba będą główkowo ułożone to mogę rodzić też sn, tym bardziej, że już urodziłam i nie byłby to pierwszy poród sn. Decydować będziemy bliżej terminu, bo teraz to wróżenie z fusów jeszcze :)
Wizyty będę mieć co 3 tygodnie.

Wy tu o opuchniętych stopach a ja dżinsów ciążowych nie mogę znaleźć. I chyba pojadę dzisiaj kupić, bo nie mam co na tyłek włożyć. Wywaliło mnie już.
No widzisz, czyli będziesz miała wybór i nikt Cie nie będzie zmuszał fo niczego. Sama zdecydujesz, o ile będziesz miała taką możliwość, bo nie wiadomo jakie będą warunki :-) super, że wszystko w porządku, teraz uważaj na siebie :-)
Wizyty mam mniej więcej co trzy tygodnie. Następna po świętach. Apostrofa! Ja w dżinsach chodziłam przez pierwsze dwa miesiące potem za bardzo mnie uwierały i gniotły. Teraz już tylko getry albo najlepiej spódnica ciążowa. W spódnicy przynajmniej nie widać grubaśnych udek:-)
Ja też głównie w legginsach ciążowych, najwygodniej :-) a w domu mam takie przechodzone po dwóch ciążach bratowej dresy ciążowe, uwielbiam je, choć nie wyglądam w nich zbyt estetycznie :-)
No super ze wszystko dobrze z dzieciaczkami. I wizyty co 3 tyg to chyba standard przy parce a ja leginsy i mi najwygodniej choc do gina zawsze dylemat co ubrac zeby z golym tylkiem po gabinecie nie latac :-D
Ja właśnie za to uwielbiam mojego gina, że fotel ginekologiczny i leżak do usg ma odgrodzone parawanem :-))) dzięki temu w ogóle nie czuję skrępowania, bo nikt mnie nie widzi. Tym bardziej ze chodzę na wizyty z mężem i nie musi on oglądać samego badania ginekologicznego, tylko samo usg. Pełen komfort :-)
 
Hej.

Kawusię zrobiłam i wpadłam do Was, żeby samemu nie pić :)

Ja w pierwszej ciąży długo w dżinsach też nie chodziłam, ale zaszłam w czerwcu, więc akurat brzuch mi wyskoczył na zimę :) Teraz jestem zadowolona, że lato będzie, bo nie będzie problemu z kurtką zimową, kozakami, itd. Jakoś łatwiej się ubrać latem.

Macie wybrane wózki? Ja mam problem z wysokością rączki, bo mam 186 cm wzrostu, a większość tych bliźniaczych ma łamaną rączkę - łamana się nhie sprawdza bo jak się ustawi na max wysokości to nogą wdeptuje w hamulec i ramę wózka, bo automatycznie stoi się bliżej stelaża.
Po długich poszukiwaniach znalazłam Bumbleride, drogie jako smoki, no ale ja jestem wybredna w kwestii wózka, a tam w zasadzie wszystko mi odpowiada.

Macie swoje typy?
 
Hej.

Kawusię zrobiłam i wpadłam do Was, żeby samemu nie pić :)

Ja w pierwszej ciąży długo w dżinsach też nie chodziłam, ale zaszłam w czerwcu, więc akurat brzuch mi wyskoczył na zimę :) Teraz jestem zadowolona, że lato będzie, bo nie będzie problemu z kurtką zimową, kozakami, itd. Jakoś łatwiej się ubrać latem.

Macie wybrane wózki? Ja mam problem z wysokością rączki, bo mam 186 cm wzrostu, a większość tych bliźniaczych ma łamaną rączkę - łamana się nhie sprawdza bo jak się ustawi na max wysokości to nogą wdeptuje w hamulec i ramę wózka, bo automatycznie stoi się bliżej stelaża.
Po długich poszukiwaniach znalazłam Bumbleride, drogie jako smoki, no ale ja jestem wybredna w kwestii wózka, a tam w zasadzie wszystko mi odpowiada.

Macie swoje typy?

Ja kupiłam TFK Twinner Twist duo. Też drogi, ale ja wypatrzyłam używany w idealnym stanie na olx za pół ceny i jestem meeega zadowolona. Śledziłam chyba z dwa miesiące oglłoszenia, zanim znalazłam swoją perełkę :-) Świetnie się prowadzi, skręca praktycznie w miejscu, mieści się w każdych drzwiach, choć jest jeden obok drugiego, a tak właśnie chciałam, fajne pompowane kółka, nie jest jakiś super skomplikowany, umiałam go złożyć i rozłożyć :-))) jak to w praktyce wyjdzie, okaże się za parę tygodni, ale jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie, to lepiej kupić używany w dobrym stanie ale z wyższej półki, niż nowy ale później żałować, bo ciężko się prowadzi itd. Albo nowy z wyższej półki :-D co do wysokości rączki to nie pomogę, mam 160 cm :-D ten Blumeride też wydaje się fajny :-)
 
@Aniutek89 też niezły ten wózior!!! I można wpiąć 2 gondole i 2 foteliki. To był priorytet dla mnie.
I oczywiście też rozważam używany. Nowy to ok 5500 zł. Używany za połowę, dużo ich nie ma, ale do września mam jeszcze czas.
 
@Aniutek89 też niezły ten wózior!!! I można wpiąć 2 gondole i 2 foteliki. To był priorytet dla mnie.
I oczywiście też rozważam używany. Nowy to ok 5500 zł. Używany za połowę, dużo ich nie ma, ale do września mam jeszcze czas.
Tak, on jest 3w1, dla jednych plus, dla drugich minus :-) ja właśnie takiego szukałam i zależało mi jeszcze na tym, żeby dobrze i łatwo się go prowadziło. I się nie zawiodłam. Myślę, że kiedyś dziewczyny przestaną się mieścić w spacerówki i wtedy go sprzedam i kupię jakiś fajny model parasolki. Ale na 2-3 lata powinien starczyć. To szukaj, szukaj, na olx często mamusie wstawiają ten model, tylko trzeba cierpliwości i w końcu coś znajdziesz. Ja dwa miesiące szukałam czerwonego hihi :-D ale Ty masz jeszcze duuużo czasu. Zwracaj uwagę na zdjęciach na te przezroczyste okienka w budkach, bo niektóre mocno zużyte wózki mają bardzo popękane te okienka. Ale widzę już ciekawe ogłoszenia, godne zainteresowania :-) a foteliki maxi cosi jak nie dostaniesz z wózkiem w komplecie, to też łatwo kupić na olx. Powodzenia :-)
 
a foteliki maxi cosi jak nie dostaniesz z wózkiem w komplecie, to też łatwo kupić na olx. Powodzenia :-)

Używanego fotelika bałabym się jednak kupić. Ale jeden mam po córce, a drugi od sąsiadów mam dostać, także ten problem będzie z głowy raczej.
A co do wózka, to ja zostaję przy Bumbleride, ale tak jak piszesz, na szczęście jest OLX. :D
 
Kurcze dziewczyny zmartwiłam się mój lekarz prowadzący złamał noge jest zastępstwo ;-( nie wiem czy ta Pani ma doświadczenie bo bardzo młoda a tu już 32 tc skończony poród tuż tuż...
Myślałam, że dziś się dowiem coś więcej a tu taka niespodzianka.
Zaczynam się martwić :-(.
 
reklama
Już po wizycie Pani dr nawet miła dała mi leki na nadciśnienie mam nadzieje, że pomogą i nie będę musiała wcześniej rodzić. Mam wizyte za dwa tyg zobaczymy czy coś się zmieni. Jak sobie pomyśle, że niedługo mogę urodzić to wpadam w panike czy dam sobie rade bez żadnego doświadczenia a z drugiej strony już bym chciała je zobaczyć, przytulić ❤
 
Do góry