reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Najpierw badała mnie lekarka później poprosiła doktora. Doktor uznał badanie za bardzo ciężkie. Caly czas Pokazywał coś studenta jakieś nieprawidłowości. Początkowo uznał że ma krótkie nóżki Ale na szczęście wyprostowalo. Niestety nie mógł ocenić kręgosłupa mam przyjechać za 2 tyg do niego. Na ta chwilę powiedział tylko że jedno dziecko jest mniejsze. Badanie trwało około 20min. Czuje się fatalnie psychicznie. Nadal nic nie wiem...zamartwiam się bardzo.
 
reklama
Najpierw badała mnie lekarka później poprosiła doktora. Doktor uznał badanie za bardzo ciężkie. Caly czas Pokazywał coś studenta jakieś nieprawidłowości. Początkowo uznał że ma krótkie nóżki Ale na szczęście wyprostowalo. Niestety nie mógł ocenić kręgosłupa mam przyjechać za 2 tyg do niego. Na ta chwilę powiedział tylko że jedno dziecko jest mniejsze. Badanie trwało około 20min. Czuje się fatalnie psychicznie. Nadal nic nie wiem...zamartwiam się bardzo.
Trzeba było pytać lekarza to co chcesz wiedzieć skoro sam nie był rozmowny.
Dostałaś USG do ręki? Tam powinny być pomiary.
 
Mówił że dziecko jest małe i że ciężko zobaczyć co dokładnie.
CRL 57 NT 1.5
CRL 47 NT 1.3
taka różnica. Dopisal rowniez ze do kontroli kregoslup. Wtedy mi powie wiecej
 
Mówił że dziecko jest małe i że ciężko zobaczyć co dokładnie.
CRL 57 NT 1.5
CRL 47 NT 1.3
taka różnica. Dopisal rowniez ze do kontroli kregoslup. Wtedy mi powie wiecej
Pomiary dzieciaczków to 57 i 47 czy to drugie
ja z ciekawości zajrzałam do swoich i ok.12tyg 15.6cm i 13.5cm. możesz sobie porównać
 
Ostatnia edycja:
@Jagódka12 we wczesnych tygodniach ciąży mierzy się wymiar ciemieniowo-siedzeniowy CRL i podaje się go w milimetrach, 15 cm to zdecydowanie za dużo, że chyba spojrzałaś na jakiś inny pomiar
 
Cześć, ja jestem w 12t5d ciąży 2o2k, jutro mam prenatalne to podam do porównania wymiary jakie będą u mnie. A robiłaś test PAPPA? jutro poznam wynik i traszkę się boję.
Ja chodzę do poradni ciąż mnogich Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie, wiem że tu jako jedyni w regionie robią operacje wewnątrzmacicze przy zespole podkradania i zajmują się trudnymi przypadkami.
 
Cześć ja dziś miałam badania prenatalne i mogę podać wyniki do porównania
12tydzień 6dzień
CRL 70,5mm NT 1,9
CRL 68,2mm NT 1,86
Z testu PAPPA:
TRISOMIA 21 1: 10513 1: 10513
TRISOMIA 18 1:17161 1: 17895
TRISOMIA 13 <1:20000 <1:20000
Lekarz powiedział że dzieci są duże a ryzyko chorób genetycznych minimalne
a jak u ciebie Monika28091991 wyszły PAPPA? robiłaś? niby nie są obowiązkowe ale u nas w poradni wszystkim zalecają zrobić.
Ja chodzę do poradni ciąż mnogich Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie, wiem że tu jako jedyni w regionie robią operacje wewnątrzmacicze przy zespole podkradania i zajmują się trudnymi przypadkami.
 
Monia trzymam kciuki sama jestem w takiej ciąży badania mam w Gdański 7.06 napewno zdam relacje jak to wyglada u mnie
W 8 tc dzieci były równe i mam nadzieje ze przez te 3 tygodnie nic się nie zmienilo

U mnie może być problem z racji wieku bo mam 40 8-)
 
reklama
Ja jestem w 17t1d i na wizycie wyszło że jedno dziecko jest 17+6 A drugie mniejsze 17+0 Lekarka powdziala że na ten momet jest ok ale trzeba kontrolować Za 2 tyg mam znowu wizytę i będą sprawdzać. Mam nadzieję że będzie wszytsko dobrze.
 
Do góry