reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam dziewczynki!

Zazdrsze wam ze jestescie juz na mecie, ja to jeszcze sporo i jeszcze troche...pauli 1983 jaki masz typ ciazy ? jednojajowa dwu? jednokosmowkowa dwu? pozdrawiam :)
 
reklama
Witam dziewczynki!
Zazdrsze wam ze jestescie juz na mecie, ja to jeszcze sporo i jeszcze troche...pauli 1983 jaki masz typ ciazy ? jednojajowa dwu? jednokosmowkowa dwu? pozdrawiam :)

moja ciaza jest dwuowodniowa, dwukosmowkowa ( ale kiedys mi jakas lekarka powiedziala, ze to nie oznacza ze jest dwujajowa) wiec nie wiem co o tym myslec. mi sie kasiona ciagnelo do 13 tyg. pozniej do 20 to zlecialo nie wiem kiedy, a od 20 jak juz lezalam z problemami to znowu slimak. gdybym tylko wtedy mogla latac po sklepach i po kolezankach bo bylam juz na L4 to pewnie tez by mi szybko zlecialo, tak wszystkie kolezanki mowily, ze czas leci nie wiadomo nawet kiedy.
 
Mnie sie strasznie ciagnie, te ostatnie dwa tygodnie to masakra..Moja ciaza jest jednojajowa, jednokosmowkowa, ale lekarz nie widzial jeszcze czy jedno czy dwu owodniowa..5.03 mam USG to moze sie czegos wiecej dowiem. Troche sie denerwje mam nadzieje ze wszytsko bedzie ok. A ty pauli znasz juz pewnie plec dzieci?

A jak Wasze brzuszki pod koniec ciazy dziewczynki? Ogromne :D? Ja w 11 tygodniu juz mam dosc spory ciekawe co ebdzie potem hehehe
 
moja ciaza jest dwuowodniowa, dwukosmowkowa ( ale kiedys mi jakas lekarka powiedziala, ze to nie oznacza ze jest dwujajowa) wiec nie wiem co o tym myslec. mi sie kasiona ciagnelo do 13 tyg. pozniej do 20 to zlecialo nie wiem kiedy, a od 20 jak juz lezalam z problemami to znowu slimak. gdybym tylko wtedy mogla latac po sklepach i po kolezankach bo bylam juz na L4 to pewnie tez by mi szybko zlecialo, tak wszystkie kolezanki mowily, ze czas leci nie wiadomo nawet kiedy.

pauli co u ciebie po wizycie? jak samopoczucie?
 
samopoczucie dzis takie, ze juz wzielam na wizyte spakowana torbe. na godzine przed kazda dawka fenoterolu ja juz mam skurcze. dziewczyny dzisiaj cisna strasznie , ale gin powiedzial ze jeszcze tylko 2 dni musimy wytrzymac bo w piatek sie konczy 36 pelnych tyg. wiec noogi sciskam w czwartek mam odstawic fenoterol i jak sie zacznie akcja to do szpitala walcowac odrazu. moj brzuch na dzisiaj ma 105 cm w obwodzie na wysokosci pepka i odpukac, zeby tak zostalo zero rozstepów;)
kasiona od 13 tyg wiem, ze to 2 dziewczynki i nic sie nie zmienilo przez cala ciaze, ani nawet nikt nie mial podejrzen , ze bedzie inaczej, nikt w sensie zaden lekarz, który mi robil usg;)
 
Cześć dziewczyny, cały czas was podczytuję i korzystam z waszych cennych rad. U mnie to dopiero 25 tydzień a ja mam skurcze.:-(Jestem po dwóch konsultacjach lekarskich z zaleceniem leżenia i brania magnezu oraz luteiny dopochwowo 3x2. Staram się stosować do wskazówek by jak najpóźniej wylądować w szpitalu. Dużo leżę ale jak tylko stawiam nogi na podłodze to zaczynam odczuwać silne skurcze. Strasznie boje się o swoje maluszki, niby szyjka ma 4 cm i jest zamknięta ale ja cała drżę. :-(
 
w czwartek mam odstawic fenoterol
no to trzymam za was kciuki , a powiedz odstawienie fenoterolu od razu całkowicie czy jakoś stopniowo zmniejszac i jak z resztą np magnez? o ile brałas oczywiscie.
Jeju to już za chwile tak naprawdę...ja idę własnie w czwartek bedą skonczone 34 tc
 
Cześć dziewczyny, cały czas was podczytuję i korzystam z waszych cennych rad. U mnie to dopiero 25 tydzień a ja mam skurcze.:-(Jestem po dwóch konsultacjach lekarskich z zaleceniem leżenia i brania magnezu oraz luteiny dopochwowo 3x2. Staram się stosować do wskazówek by jak najpóźniej wylądować w szpitalu. Dużo leżę ale jak tylko stawiam nogi na podłodze to zaczynam odczuwać silne skurcze. Strasznie boje się o swoje maluszki, niby szyjka ma 4 cm i jest zamknięta ale ja cała drżę. :-(
witaj, ja tak miałam jak ty i takie same zalecenia, brałam jeszcze No spę, ale od 29 tc już brałam fenoterol bo No Spa nie radziła sobie. Natomiast były tu dziewczyny co wytrzymały do końca bez tych leków... Duzo zdrówka dla Ciebie i wrazie co konsultuj z lekarzem
 
reklama
Cześć dziewczyny, cały czas was podczytuję i korzystam z waszych cennych rad. U mnie to dopiero 25 tydzień a ja mam skurcze.:-(Jestem po dwóch konsultacjach lekarskich z zaleceniem leżenia i brania magnezu oraz luteiny dopochwowo 3x2. Staram się stosować do wskazówek by jak najpóźniej wylądować w szpitalu. Dużo leżę ale jak tylko stawiam nogi na podłodze to zaczynam odczuwać silne skurcze. Strasznie boje się o swoje maluszki, niby szyjka ma 4 cm i jest zamknięta ale ja cała drżę. :-(

witaj apie!!!! z tego co opisujesz nie ma u ciebie jeszcze takiej tragedii. masz piekna dluga szyjke do tego zamknieta tylko pozazdroscic. co do skurczy to taka juz natura mamus blizniaków , ze te skurcze nam doskwieraja. najczesciej dostajemy na to lek o nazwie FENOTEROL mozesz spytac swojego lekarza o to , bo sam magnez tu moze nie wystarcza. ja np magnezu jem 8 tabletek na dobe i napewno by mi to bez fenoterolu nie wystarczylo. no i lez i odpoczywaj jesli masz tylko mozliwosc to odciaza macice i szyjke. dla pocieszenia powiem ci tylko, ze ja ze skurczami lezalam od 19 tyg;) i tak jestes 6 tyg do przodu.

a ja dziewczynki mialam ddzisiaj straszna noc. nie dosc ze nie spalam, to do teggo co chwile skurcze. mam niby wytrzymac jeszcze dzis i jutro ale nie wiem jak to zrobie bo fenek juz na te skurcze dzialac nie chce. w nocy naprawde bylam przerazona. zobaczymy jak bedzie teraz w ciagu dnia.

NATALA odstawiamy wszystko o 22:00;) magnez i nospe tez. zostajemy tylko na clexane , ale to juz lek na rzrzedzenie krwi, ktory ze skurczami nie ma nic wspolnego;) a dziewczyy sie tak pchaja, ze naprawde w tych ostatnich tygodniach to juz bardzo ciezko cokolwiek wyhamowac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry