reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Dwuowodniowa Jednokosmówkowa

W tej ciąży wiadomo witaminy, żelazo, probiotyk, no i luteinę. I duże dawki magnezu. A Ty co bierzesz ?
Ja biorę witaminy, magnez, luteinę, duphaston i neoparin, neoparin dlatego ze pierwsze dziecko straciłam przez zakrzep w łożysku wiec i z córka w poprzedniej ciaży i teraz codziennie zastrzyki…
 
reklama
Mi przy każdym usg gin dotyka brzucha z góry sprawdza czy jest twardy ( z resztą ja tak co dzień robię) bo to często jest oznaka wielowodzia. Więc tylko oko z rana otworze i dotykam brzuch najlepiej tak z góry ( okolice żoładka) i cieszę się że jest miękki.
O to tego nie wiedziałam, tez będę sprawdzać
 
Hej Marta
Jak tam ? Jak się czujesz ? Mi już gin powiedział że w okolicach 15 sierpnia mam jechać do szpitala na obserwacje. Oczywiście jak wszystko będzie tak jak do tej pory, bo jeszcze może być różnie ale wiadomo ryzyko z wiekiem ciąży spada..
 
Hej Marta
Jak tam ? Jak się czujesz ? Mi już gin powiedział że w okolicach 15 sierpnia mam jechać do szpitala na obserwacje. Oczywiście jak wszystko będzie tak jak do tej pory, bo jeszcze może być różnie ale wiadomo ryzyko z wiekiem ciąży spada..
Hej, czuje się nie najgorzej ale tez nie najlepiej, jestem zmęczona i mi ciężko, coraz gorzej mi się zajmuje moją małą córeczka z czym ogólnie mi jest zle. Mam nadzieje ze nie będę musiała isc wcześniej do szpitala żebym nie musiała jej zostawiać i mam nadzieje, że dziewczyny będą miały odpowiednia wagę i nie będę musiała spędzić dużo czasu w szpitalu po porodzie…
 
Powiem szczerze że ja pierwszy i drugi trymestr byłam nie do życia. Jeszcze przeszłam grypę na początku ciąży i już w ogóle myślałam że się przekręcę. Apetytu w ogole nie mialam. Wymioty do końca 5 miesiąca. Teraz już bardzo rzadko raz może na dwa tygodnie jakieś mdłości poranne. Moje dziewczyny już tak kopią, że czasem się zdarzy że w nocy mnie obudzą i wtedy się wystraszę że coś im się złego dzieje. Nowe przeżycie bo w poprzednich ciążach tak nie było. Teraz w tym 29 tygodniu to jest mi już tylko ciężko, wszystko mnie boli bo masa robi swoje. Waze Teraz 72 kg. Na początku ważyła 65 później spadło do 58 a dziś 72kg. W ogóle moja gin jaka szczęśliwa jak wpisywała w kartę ciąży 29 tydzien, takiej jej radosnej dawno nie widziałam. Tak po jej reakcji wnioskuję że trochę kamień z serca jej spadł. I jest światło w tunelu. Zobaczymy jak losy się potoczą. Teraz wizytę mam 11 lipca. Już się tak trochę martwię bo nic za bardzo dla dziewczyn nie mam przygotowane.. Ale tak myślę przekroczę 32 tydzien to wtedy będę coś kupować i działać.
 
Hej Marta
Jak tam ? Jak się czujesz ? Mi już gin powiedział że w okolicach 15 sierpnia mam jechać do szpitala na obserwacje. Oczywiście jak wszystko będzie tak jak do tej pory, bo jeszcze może być różnie ale wiadomo ryzyko z wiekiem ciąży spada..
Hej,
Powiem szczerze że ja pierwszy i drugi trymestr byłam nie do życia. Jeszcze przeszłam grypę na początku ciąży i już w ogóle myślałam że się przekręcę. Apetytu w ogole nie mialam. Wymioty do końca 5 miesiąca. Teraz już bardzo rzadko raz może na dwa tygodnie jakieś mdłości poranne. Moje dziewczyny już tak kopią, że czasem się zdarzy że w nocy mnie obudzą i wtedy się wystraszę że coś im się złego dzieje. Nowe przeżycie bo w poprzednich ciążach tak nie było. Teraz w tym 29 tygodniu to jest mi już tylko ciężko, wszystko mnie boli bo masa robi swoje. Waze Teraz 72 kg. Na początku ważyła 65 później spadło do 58 a dziś 72kg. W ogóle moja gin jaka szczęśliwa jak wpisywała w kartę ciąży 29 tydzien, takiej jej radosnej dawno nie widziałam. Tak po jej reakcji wnioskuję że trochę kamień z serca jej spadł. I jest światło w tunelu. Zobaczymy jak losy się potoczą. Teraz wizytę mam 11 lipca. Już się tak trochę martwię bo nic za bardzo dla dziewczyn nie mam przygotowane.. Ale tak myślę przekroczę 32 tydzien to wtedy będę coś kupować i działać.
ja za to czułam się bardzo dobrze od początku, lekarze byli w szoku, że ciąża bliźniacza a ja zupełnie nic. Oczywiście miałam jakieś tam mdłości rano przed zjedzeniem śniadania ale tylko coś tego typu, to mam akurat do teraz. Ja ważyłam 70 kg jak zaszłam w ciąże a teraz już 83 🙈🙈🙈 wiec tez przez to mi ciężko. Tez za bardzo nic nie mam przygotowane, jedynie mam ubranka po córce wyjęte, ale tez myśle spakować torbę już niebawem bo różnie może być
 
A ja mam takie pytanie, kiedy ginekolog jest w stanie okreslic jaki to rodzaj ciazy blizniaczej? Mi tylko powiedzial ze wyglada na dwuowodniowa i ze taka bezpieczniejsza ale w sumie nic wiecej nie mowil, jestem w 9 tygodniu ciazy.
 
A ja mam takie pytanie, kiedy ginekolog jest w stanie okreslic jaki to rodzaj ciazy blizniaczej? Mi tylko powiedzial ze wyglada na dwuowodniowa i ze taka bezpieczniejsza ale w sumie nic wiecej nie mowil, jestem w 9 tygodniu ciazy.
Mi do pierwszych badan prenatalnych mówili ze to jednoowodniowa, na prenatalnych w 12 tyg dopiero lekarz zauważył dwie owodnie. Dwuowodniowa zdecydowanie dużo bardziej bezpieczna niż jednoowodniowa. Podobno jednoowodniowa jest bardzo rzadko spotykana No ale wiadomo, zdarza się :)
 
To wszystko zależy od sprzętu jaki posiada lekarz, mi jeszcze przed pierwszymi prenatalnymi powiedział Że JKDO, bo było widać kosmówkę(dwuwarstwowa błonka między dziecmi) na usg. A jeżeli chodzi o JKJO to jest gorsza ze względu na to że dzieci nie sa niczym przedzielone i do wszystkich powiklan jakie mogą wystąpić w ciąży jednojajowej dochodzi jeszcze kolizja pępowin, ryzyko płodów nierozdzielonych..
 
reklama
Do góry