reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża i praca na magazynie . Pomocy !

Dołączył(a)
19 Lipiec 2018
Postów
4
Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc, albo jakąś radę ! Bardzo boję się że mogę stracić fasolkę, a bardzo tego bym nie chciała.
Więc moja sytuacja wygląda następująco, pracuję na magazynie w Niemczech już około 2 lat.
Dokładnie zajmuję się pakowaniem kwiatu zgodnie z zamówieniem do sklepów sieciowych.
Chciałabym się dowiedzieć czy moja obecna praca nie zagraża dziecku.
Pracuję po 8 czasami 10 godzin(praca 4 dni w tygodniu + niedziela ), jest to praca stojąca w ciągłym ruchy, kartony ważą od 5kg do 15kg.
Jest to więc spore obciążenie dla kręgosłupa. Z tego co już wyczytałam, a nie wiem ile jest w tym prawdy takie obciążenie może spowodować utratę dziecka.
Bardzo proszę o radę czy należy mi się zwolnienie lekarskie czy normalnie mogę pracować do któregoś miesiąca ciąży. Obecnie jestem w 8 tygodniu ciąży.
 
reklama
Weź zaświadczenie od lekarza ze jesteś w ciąży i dostarcz pracodawcy, ma obowiązek dostosować twoja prace do możliwości kobiety w ciąży a jeśli nie ma takiej możliwości to idź na zwolnienie.
 
Weź zaświadczenie od lekarza ze jesteś w ciąży i dostarcz pracodawcy, ma obowiązek dostosować twoja prace do możliwości kobiety w ciąży a jeśli nie ma takiej możliwości to idź na zwolnienie.
Autorka pytania pracuje w Niemczech, więc nie wiadomo jakie są tam przepisy.
 
Ja też pracowałam na magazynie i jeszcze nie widziałam o ciąży i podniosłam za ciężka paczkę i miałam plemienia i bardzo silny ból brzucha. także jak tylko potwierdziłam ciążę to poszłam na l4 że względu na to dźwignie i obawy o dzieciątko .
 
Ja też pracowałam na magazynie i jeszcze nie widziałam o ciąży i podniosłam za ciężka paczkę i miałam plemienia i bardzo silny ból brzucha. także jak tylko potwierdziłam ciążę to poszłam na l4 że względu na to dźwignie i obawy o dzieciątko .



Właśnie od jakiegoś czasu także mam bóle brzucha, które się nasilają. Już jestem umówiona z ginekologiem, a jak na razie poszłam tylko po l4 na kilka dni od lekarza ogólnego bo pobolewa mnie kręgosłup.
 
Właśnie od jakiegoś czasu także mam bóle brzucha, które się nasilają. Już jestem umówiona z ginekologiem, a jak na razie poszłam tylko po l4 na kilka dni od lekarza ogólnego bo pobolewa mnie kręgosłup.
Ja miałam taki ból kręgosłupa, że chodzić nie mogłam . Niestety praca na magazynie ma swoje minusy , jest ograniczona ilość kg do podnoszenia ale tak naprawdę jak jest ponad normę to nikt na to nie patrzy, nikt nie pomoże a robota musi być wykonana . Pamiętaj że w ciąży nie można podnosić więcej niż 5 kg .
 
Najlepiej, jakbyś porozmawiała z szefem o tym, że jesteś w ciąży. Idąc do niego już z zaświadczeniem od ginekologa. Jak szef ma to zaświadczenie musi zmienić Ci stanowisko pracy na takie zgodne z wytycznymi dla kobiet w ciąży (musisz dokładnie doczytać, jakie są dokładnie), a jeśli nie jest w stanie, to musi wystawic zakaz pracy (Beschäftigungsverbot).
Takie zaświadczenie może też wystawić lekarz, ale najczęściej tego nie robią, wymigując się, że to musi być pracodawca. Nie wiadomo czemu [emoji14]
 
reklama
Do góry