reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Centyle to ponoć do 2 roku życia potem BMI .Amelka według tego co podała misia wzrost na 25 ,a waga na 3 :blink:mała i drobna .Ale moja siostra ma 153 cm i jej córa tez mała więc chyba coś gdzieś w genach .Kłaczku Karol chyba wylazł poza siatki no Karol jest naprawdę duży :tak:
 
reklama
Niii.. Miesci sie! Zobacz sobie centyle dla chlopca urodzonego 08.01.12, wazacego 17kg przy wzroscie 96cm. Waga do 36 miesiecy to 19kg, wiec ma jeszcze 2kg miejsca. No, jak konczyl rok, to siatki braklo... :-D
 
A ja robilam siatke, te co misia podlinkowala - punkty Karola sa ponad 97 linia, ale w granicach siatki. Nie da rady tego podlinkowac z wynikiem...
Z tego co Ty podrzucilas, wychodzi ze Karol ma 20dag nadwagi. A ze wazylam go w dresowych spodniach, bluzce, kapciach, to wyglada ze nie ma nadwagi. :szok: Hmm... ciekawe, bo on ma resztkowe faldki jeszcze, a kostki dloni ma w formie doleczkow.

Z tego wynika, ze Karol ma nadwage i z tym moge sie zgodzic, patrzac na jego budowe: https://www.bobovita.pl/home/25-36-miesiecy/zywienie/narzedzia/oblicz-bmi-dla-swojego-dziecka/
 
Ostatnia edycja:
Kłaczku w tej bobo wita to jak podam 9 kg wychodzi niedowaga jak podam 10 kg to waga prawidłowa .Amelka waży 9,350 ma 80 cm wzrostu więc może jest ciut poniżej wagi .I ja bym się 20 dag Karola nie martwiła
 
Azula, tak na chlopski rozum, to widze Amelke dzieckiem szczuplym, drobniutkim, ale nie "biednym". Po prostu drobna dziewczynka, sadze ze szczuplutka, w sensie nie ma waleczkow i faldek, ale tez jest juz w wieku, kiedy dzieci smukleja i zanika niemowlecy tluszczyk. Jest po prostu malutka, ale widocznie taka jej uroda. Taki skrzacik. ;-)
 
Zoyka 3 kg za dużo :-(Po prostu sporo ruchu ona jest jeszcze mała i rośnie więc niedługo powinno jej to się zgubic, w domu dbaj o ilość kalorii ,a jak Julcia ma iść do babci czy sąsiadki to może np bez drugiego śniadania (one i tak ją dokarmią i na nic twoje tłumaczenie) moja matka też wie lepiej bo przecież nas wychowała i według niej Amelka już dawno powinna robić na nocnik ,a ona sygnalizuje po fakcie i tylko wtedy gdy jest bez pampka więc według mnie nie ma jeszcze nawet co próbować no i wiele innych rewelacji moja matka ma w zanadrzu :wściekła/y:PS napisałam coś na GZ
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry