reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po ciąży ektopowej

Madzik87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Lipiec 2011
Postów
367
Miasto
Gdańsk
Cześć,
W styczniu byłam w ciąży ektopowej. Id samego początku (kilka dni po owu) miałam plamienia. Trafiłam na SOR 31 dc z beta 600. Jajowod został w calosci. Od tego czasu cykle miałam 26-27 dni, w środę czyli 24 dc zrobiłam test I był pozytywny. W piątek zrobiłam betę która wyszła 65. Wizytę mam umówiona na za 1,5 tyg. Obawiam się powtórki ale wiem że przy niskiej becie lekarz i tak nie zobaczy pęcherzyka. Jak myślicie kontrolować cały czas betę, wcześniej umówić wizytę czy czekać?

Przy poprzedniej ciazynektopowej cały czas krwawiłam ale czytałam że są też przypadki bez takiego objawu i sama już nie wiem ...
Pozdrawiam
 
reklama
Jestem po CP w styczniu 2022.
Obecnie z tego samego jajowodu jestem w prawidłowej ciąży (11 tydzień) no ja niestety nie umiałam się powstrzymać i badałam betę, do tego na USG od 4 tygodnia byłam co tydzień. Musiałam się upewnić, że wszystko jest okej.

Natomiast ja od początku widziałam różnicę - szyba implantacja, brak bólu jajnika, brak plamień
 
Ja podobnie jak @olka11135 od razu widziałam różnice. Tak samo szybka implantacja, brak plamień i brak bólu. Tez ciąża z tego samego jajnika co CP. I też badanie bety i szybka wizyta na usg.

Rozumiem że w Twoim wypadku ciąża sama się poroniła?
 
Dziękuję Wam za szybką odpowiedź ❤️
Mnie też korci aby iść szybciej do lekarza ale jak na złość nie ma wolnych miejsc. Niby mają dzwonić jak coś się zwolni. Nie chcę iść do lekarza z gorszym sprzętem, jedna ginekolog odpisała mi że widzi ciążę dopiero przy becie 2000 a w tej ektopowej gin u którego byłam widział już pecherzykmprzy becie 600.
Tamtą ciąża była usunięta laparoskopowo ale jajowod został zachowany. Ja teraz też widzę różnicę ale co chwilę sprawdzam bieliznę i najchętniej bym zasnela na kilka dni aby obudzić się już z pewnością że pecherzyk jest tam gdzie powinien ...
 
Witam,
Niestety ale ciąża nie rozwija się. We wtorek miałam betę 150 a w czwartek 131... od wczoraj boli mnie prawy jajnik...Myślicie ze przy tak małej becie nawet jeśli ciąża była ektopowa to mogła coś zrobić z jajowodem ? Czy to raczej joł zwiastujacy krwawienie? Nie plamie ani nic z tych rzeczy... Zastanawiam się czy jechać na SOR czy zrobić betę i jak będzie już bardzo mala to czekać jeszcze ?
 
Do góry