reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Caffe_latte, jestem z Tobą, straciłam kruszynkę dzień wcześniej 7.09. ale twoja tragedia jest większa 19 tydzień to już za półmetkiem. Przytulam gorąco.

Gatto, jak już po operacji rana sie zagoi, kup sobie w aptece krem na blizny CEPAN (ok. 15zł). Ja nim smarowałam blizny po przecięciu na przedramieniu i teraz mam gladką skórę, nie został żaden ślad. Krem trochę zajeżdża cebulą ;p
U mojej mamy 11 lat po operacji tarczycy blizna ma 5-6cm i bardziej przypomina zmarszczkę na szyji u starszej kobiety niż bliznę. Jest cieniuteńka. Wiele zależy od lekarza, jeśli zrobi małe nacięcie i ładnie zeszyje nie ma śladu, jesli jest wygodny to tnie ile mozna i szrama jest spora.
Mama mi opowiadała jak leżała z innymi kobietami po tarczycy na sali to niektore miały cięcie jakby je ktoś poderżnął (ale to też może mieć związek z wielkością nowotworu). Szczęściem mama trafiła na dobrego chirurga :)
Natomiast z tego co mi mama opowiadała faktycznie rana goi sie dość długo i tak jak pisze martussia2203 trochę ciagnie przy jedzeniu,piciu, nie daj boże kaszlnąć. Pocieszę ,że po wycięciu migdałków u dorosłego jest podobnie. Na początku cięzko przełknać slinę ^^
 
Ameritum dzieki:tak:jesli tutaj nie dadza mi jakiejs dobrej masci to poprosze mame, zeby mi przyslala ta o ktorej piszesz, juz sobie zanotowalam. Z jedzeniem faktycznie moze byc problem, a ja musze sie jesc bo mam lokatora;-)pewnie jakies zupy bede musiala, choc ich nie lubie:shocked2:
 
Anniunia - brawo, brawo, brawo!!!!!! A tyle się namarudziłaś i nadenerwowałaś a tu już Tobiaszek na świecie, jupiiiiii ale się cieszę.
 
Cafe Late witaj, przykro mi ze Cię spotkało to nieszczescie. mam nadzieję że w naszym gronie poczujesz się o wiele lepiej...przytulam.
Bett u nas będzie Hania, dzięki ze się podpytałaś o nasze dolegliwości...dobrze że z Twoim Maluchem i szyjką wszystko ok. cieszę się przeogromnie. całuski
As o rany jaka piękna ksieżniczka. ależ masz talent dziewczyno, chciałabym umieć tak dziergac....no cuda przecudne... co do cc pytałam o to, czy potrzebne są pieluchy do połogu, czy dołem leci tak samo jak przy normalnym porodzie? a może wystarczą zwykle podpaski???
Martusia dziękuję, czuję się dobrze, ociezale ale dobrze...
Tak samo leci jak po sn.:tak::tak:

Jestem już po pracy .... i z pięknymi wieściami :-)

Rozmawiałam z Aniunią , od rana jest mamą Tobiasza , waga ok 2500 , 51 cm , 10 punktów . Wszystko dobrze przebiegło , oboje czują się świetnie , Aniunia dziękuje za wsparcie z Waszej strony . Odzwie się jak wrócą ze szpitala .
MEGA GRATULACJE !!!!!!

Witam nowe mamy i zapalam światełka (*)(*) (*)

Dzięki dziewczyny za pochwały mojej księżniczki :-D:-D:-D:-D
 
ANIUNNIA OGROMNE GRATULACJE!! Trzymajcie się zdrowo!! :-):-)

Gatto o niebo lepsza od Cepanu jest maść Contractubex! I nie śmierdzi cebulą tak jak cepan :-p Kochana a tak z ciekawości miałaś już kiedyś jakąs operację? Pod całkowitą narkozą?? Chodzi mi o to jak reagujesz właśnie na narkozę. A co do jedzenia po operacji to głównie kisiele, budynie, wszystko płynne lub półpłynne :-)
 
Witajcie kochane.
Za wszystkie potrzebujące nieustanne kciuki trzymam.&&&&&&&&&&&&&&&&

Moja dama dziś w nocy budziła się kilka razy i miałam w sumie nockę zarwaną ,ale nie ma tego złego...
Jak nie spałam to przynajmniej czapkę jej zrobiłam .:-D:-D
Jak się model obudzi to założę na łepetynkę i fotkę zrobię.:tak::-):-)
 
reklama
Aniunnia, BRAWO!!
Martussia, wole Cepan. Uzywalam i Contractubexu (to zel), ale cala zabawa polega na tym, zeby aplikujac lek na blizne, masowac ja conajmniej 5 minut z kazdym razem. Cepan jest do tego lepszy - bardziej tlusty, daje poslizg i pozwala spokojnie ten masaz robic. Zel wysycha i masowanie staje sie delikatnie mowiac niekomfortowe. Lekki smrodek wydzielany przez Cepan jakos mnie nie zrazal, mimo ze blizne mam pod okiem i na powiekach. Gorzej jak sie specyfik do oka dostal, co sie zdarzalo bo ciezko rozprowadzic masc po gornej powiece, kaciku i ponizej oka, bez mazniecia gdzie nie trzeba. W sumie po roku stosowania w miare regularnego, na powiece i w kaciku nie ma sladu, pod okiem niestety jest, ale to byla wydarta rana, przez ktora bylo widac przeg oczodolu. :-)

No i chyba jednak d.. bo po nocy znow jakies ciapki. Plamie, tylko nie zywa krwia. Za cholere tego nie rozumiem.
 
Do góry