reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Właśnie znalazłam jednego lekarza z okolic co poprowadziłby ciążę na metforminie [emoji2956]

A u ciebie przyczyny poronień znasz?
Nigdy nie badalam zarodka jesli o to chodzi. Z diagnoz mam IO i w ciąży się uaktywnia zespół antyfosfilipifiwy. Więc biorę clexane 0.6 bo na 0.4 poronilam dwa razy. A tak to więcej nie zdążyłam tych imunologicznych zrobić przez koronę i zaszłam w ciążę ale obstawiona jestem a raczej byłam bo już schodzę z leków
 
reklama
Gratulacje! A jak się czujesz w ciąży i na mecie? Ja miałam w ciąży różne metaboliczne przeboje i to bez mety, trochę się biegunek boję..
. Dziękuję Ja od początku czułam się bardzo dobrze gdyby nie brak okresu i powiększające się piersi lekko bolące to nie wiedziała bym o ciąży. Oczywiście martwiłam się strasznie tym bo w poronionych ciążach też nie miałam objawów. Przed ciąża już byłam na diecie 3 mies i na mecie. Schudlam z 57 na obecnie 49 kg i może też pomogła zajść ta dieta no i meta. A zaszłam trochę nie spodziewanie i po jednym razie. Więc nie spodziewałam się że tak szybko bo z dziecmi które mam to pół roku mi zeszło zajść.
 
Jak tam u ciebie sytuacja wygląda? Ostatni raz pytałam o to bliżej sierpnia. Coś się zmieniło?
[/QUOTE]
U mnie właściwie nic dobrego. Spróbowaliśmy w ostatnim cyklu po raz kolejny i skończyło się jak zawsze - ciąża biochemiczna. Porobilam trochę badań z których nic nie wynika. Teraz jak zajde w ciążę to dostanę acard+duphaston+heparyna. Jak to zawiedzie to wtedy nie wiem...
Dostaliśmy również skierowanie do poradni genetycznej i tego boje się chyba najbardziej.
Ale gdzieś czytałam że Tobie się udało ?:) Jak się czujesz ?
 
@KatJak
U mnie się udało, ale i tak jest to ciąża podwyższonego ryzyka ze względu na wiek plus jeszcze te dziadostwo zwane mięsniakami. Rożnie może być, ale jestem dobrej myśli, ale generalnie poki co jest ok :) Co jakiś czas zagłądam na "stare" tematy gdzie kiedyś coś pisałam lub obserwowałam i szukam dobrych wieści. Ale wierzę, że w nowym roku wszystkim uda się spełnić swoje marzenia :) trzymam kciuki
 
@Foka_szara badalas się jakoś od naszej ostatniej rozmowy ? Czy po prostu czekałaś i się udało ?
U mnie było tak:
@KatJak
U mnie się udało, ale i tak jest to ciąża podwyższonego ryzyka ze względu na wiek plus jeszcze te dziadostwo zwane mięsniakami. Rożnie może być, ale jestem dobrej myśli, ale generalnie poki co jest ok :) Co jakiś czas zagłądam na "stare" tematy gdzie kiedyś coś pisałam lub obserwowałam i szukam dobrych wieści. Ale wierzę, że w nowym roku wszystkim uda się spełnić swoje marzenia :) trzymam kciuki
Będzie już wszystko dobrze :) trzymam mocno za Ciebie kciuki. Który TC? Ile masz lat ?
Robiłaś jakieś badania czy po prostu przeczekalas?
 
Właśnie z tą meta to jest dziwna sprawa.... Ja też mogłam tylko do starań a po ujrzeniu 2 kresek odstawić. Teraz się zastanawiam czy to nie było przyczyną poronienia, bo kilka dziewczyn podobnie miało....
Nie wiem czy wdrożyć metę teraz, a poza tym pytałam mojego ginekologa czy w takim razie po odstawieniu mety w ciąży zmierzą mi insulinę to powiedział, że tego się nie bada w ciąży 🤔🙈jak u was to wygląda
Ja metę brałam do 12tc, po tygodniu od odstawienia robiłam test OGGT i wyszedł dobrze. W Polsce bardzo mało lekarzy prowadzi całą ciążę na mecie. Za granicą już więcej z tego co słyszałam. Teraz w 26tc robiłam ponownie test OGGT i też wyszedł dobrze.
Ja odstawiałem stopniowo, brałam 2x1 a potem 1x1 aż odstawiłam całkiem.
 
Potrzebuje znowu Waszej cennej rady.
Zacznę może od początku. Jakoś w sierpniu wyszła mi wysoka homocysteina 15.9, Wit. B12 370, kwas foliowy 27
Zaczęłam brać te suplementy z aliness i homocysteina z miesiąc temu spadła do 11.9
Wczoraj odebrałam wyniki Wit. B12 i wynosi aż 740.
Czy myślicie że powinnam nadal brać Wit. B complex ? Dodam że ten wynik jest już przy górnej granicy. Wit B ładnie mi urosła ale czuję że powinnam odstawić te suplementy.
 
reklama
Ja metę brałam do 12tc, po tygodniu od odstawienia robiłam test OGGT i wyszedł dobrze. W Polsce bardzo mało lekarzy prowadzi całą ciążę na mecie. Za granicą już więcej z tego co słyszałam. Teraz w 26tc robiłam ponownie test OGGT i też wyszedł dobrze.
Ja odstawiałem stopniowo, brałam 2x1 a potem 1x1 aż odstawiłam całkiem.
A czy wcześniej poronilas? Jeśli tak to czy wtedy byłaś na metforminie, czy nie?
 
Do góry