reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
kaśkasiunia nadzieje zawsze trzeba miec. teraz dużo odpoczywaj, leż, nie schylaj się i nie dźwigaj nic. bierz zapisane leki i czekaj. robisz wszystko co mozesz i nic wiecej sie nie da zrobic. ja osobiscie bety nie robiłam, plamienia miałam kilkukrotnie brazowe na początku ciąży i do tego ból brzucha jak na miesiączkę tylko lekki. nie robiłam bety bo nie chciałam się dołować jeśli wyszłaby za niska, wiec nie wiem jak było u mnie z betą, ale wszystko nie zapowiadało się najlepiej, wiele łez wylałam i myślałam że wszystko stracone. a teraz jak widać już jestem w drugim trymestrze. trzymaj się i miej nadzieje
 
tak właśnie w tej samej ciąży miałam takie problemy od samego początku plamienia kilkukrotne i bóle brzucha, a teraz juz 2 trymestr. i ja miałam też plamienia brązowe ale lekarz nie był w stanie stwierdzić skąd to plamienie.
 
kaśkunia pytasz o ciążę pozamaciczną i słusznie, lekarze nie sugerowali ci tego? w 6 tyg ciąży powinno być widać gdzie ta ciąża jest umiejscowiona, jeżeli nie widać jej w macicy to może być w jajowodzie, objawami są bóle czasami bardzo silne a czasami słabe przypominające ból jajnika oraz słabe plamienie no i niski przyrost bety, ale i tak ostateczną diagnozę musi postawić lekarz na podstawie usg... ja właśnie tak miałam w 6 tygodniu pojechałam na izbę ze słabym plamieniem (nie czułam bólu), na początku nic mi nie powiedzieli, zrobili betę (okazało się że prawie nic nie przyrosła od poprzedniego badania które sama robiłam) i potem ordynator oddziału stwierdził że widzi krew w jamie brzusznej a nie widzi nigdzie ciąży więc prawdopodobnie to cpm, wszystko skończyło się laparoskopią i usunięciem jajowodu, to wszystko brzmi strasznie i nie piszę tego żeby cię wystraszyć ale z tego co piszesz faktycznie można by podejrzewać cpm i powinnaś być tego świadoma i pilnować żeby przypadkiem lekarze tego nie przeoczyli, jeżeli poczujesz się słabo albo nagły ostry ból to szybko zgłoś się na IP bo to może być oznaką pęknięcia jajowodu i krwotoku wewnętrznego... oczywiście to wcale nie musi być to, i z całego serca życzę ci żeby to wszystko okazało się pomyłką i żeby twoja beta zaczęła przyrastać, żeby było tak jak u eve i u innych dziewczyn które już myślały że to koniec a teraz tulą swoje maleństwa :tak: pozdrawiam i trzymam kciuki &&&&&&&&&&&&&&
 
Kaśkasiunia, a jajowody lekarz oglądał? Bo jak ja miałam w II ciąży niski przyrost bety i nie było nic widać w macicy to mi jajowody lekarka oglądała, stwierdziła, że na jej oko to nie jest pozamaciczna, ale że mam się obserwować, posłała mnie na kolejne badanie bety, żeby zobaczyć, czy może spada. Nigdy nie można wykluczyć żadnego scenariusza.
 
reklama
Do góry