reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
marta1988 A jakie wyniki zalecił Ci lekarz? Betę? Ja z córeczkę trafiłam na początku ciąży z plamieniem/krwawieniem. Lekarz stwierdził, że nie widzi serduszka,a już być powinno (to było ok 7-8tc). Na szczęście wszystko u nas skończyło się dobrze. Jednak brak tętna w 9tc może być niepokojący, zwłaszcza, że wg miesiączki ciąża powinna być u Ciebie starsza niż wskazuje USG. Jedynym rozsądnym wyjaśnieniem może być tu późniejsza owulacja - stąd i ciąża wygląda na młodszą. I tej wersji się trzymajmy!
 
Witam :-)

dawno mnie nie było u was :tak: ostatnie tygodnie przed porodem to był jeden nieustający stres bo ciągle coś nie tak było , a to kiepski zapis ktg , a to nagle ciśnienie mi skoczyło , potem gin w szpitalu stwierdził ,że dziecko duże i wysłał na konsultacje do ordynatora w spawie cc :tak: w noc poprzedzającą konsultacje pojawiły sie nieregularne skurcze , jak sie pózniej okazało zrobiły juz 5 cm rozwarcie :-) mały okazał sie klockiem duzym wiec padła decyzja o cc :-) po całym tym stresie ostatnich tygodni decyzja ta była dla mnie ogromną ulgą :tak:
puki co w dalszym ciągu się organizujemy:tak: wesoło nie jest bo toczymy ciągłą walke o kp no i walczymy z zazdrością starszaka :-(

a to moje drugie szczescie :-)
CAM00673.jpgCAM00712.jpg




marta - ja równiez miałam podobnie :tak:przy pierwszym usg brak akcji serca ale było ciałko żółte, ładny pecherzyk :tak: przy następnej wizycie było juz serducho :-)


&&&&& dla wszystkich brzuchatek i staraczek ( wiara jest najważniejsza, wasze szczęście tez was w końcu znajdzie ) :-)


pozdrawiam wszystkich cieplutko :tak:
 

Załączniki

  • CAM00673.jpg
    CAM00673.jpg
    27,2 KB · Wyświetleń: 63
  • CAM00712.jpg
    CAM00712.jpg
    18,7 KB · Wyświetleń: 63
tętno płodu było widoczne na usg a co do późniejszej owu to raczej mało prawdopodobne wiem, że była później niż 14dc bo około 19dc ale nie mogła być później, a jak by była to by nie było ciąży. Tatuś pracuje w delegacji i był na Wielkanoc więc nie możliwe późniejsze zajście w ciąże z przyczyn technicznych :)
badania które zalecił lekarz to morfologia mocz, glikoza w surowicy, WR i HBS czyli standardowe a ponadto różyczka, toksoplazmoza, hiv, cyto... , nie mogę rozczytać. Mówił, że jest wszystko OK, i chce zweryfikować badanie na innym usg bo te które jest w gabinecie jest już dosyć leciwe.
w poprzedniej ciąży również jeździłam do drugiej przychodni, ze względu na lepszy sprzęt, żeby zweryfikować. Twierdzi, że nie ma się co martwić ale 4 tygodnie to długo. podczas badania ginekologicznego też stwierdził, że ciąża jest młodsza niż wskazuje na to OM.
Dodam, że przy testach ciążowych, które robiłam w dniu spodziewanej miesiączki tez nie mogłam określić czy jest pozytywny czy nie, dopiero po kilku dniach wyszedł pozytywny także nie było problemów z odczytaniem testu. Dzięki temu zrobiłam ich około10.
Mam nadzieje, że jednak lekarz miał rację i wszystko będzie dobrze
 
Pewnie chodzi o cytomegalię.
Biorąc pod uwagę, że wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia miesiączki (bardzo często zakładając, że cykl trwa 28dni), to masz już 5 dni spóźnienia (19dc). Jeśli do tego przyjąć, że do owulacji i zapłodnienia doszło później (a niektóre źródła podają, że plemniki potrafią przeżyć nawet do 7dni) - to już masz prawie 2 tygodnie różnicy :)
A sama piszesz, że ginekolog ma słaby sprzęt - tam pomyłka w ustawieniu pomiarów może znacznie wpłynąć na określenie wieku ciąży - nawet jeśli to będzie tydzień pomyłki, to dodając do powyższego mamy już 3 tygodnie!
Skoro serduszko bije - to nie powinnaś się martwić :)

kifsi Fajna buba :)
 
Dzięki wielkie za to, że pomagacie, bo przez to tak nie myślę.
Mam nadzieję, że jak to moja mała gwiazda mówi "spokojnie wszystko będzie dobrze"
Pozdrawiam
kifisi śliczności
 
Ostatnia edycja:
kifsi, GRATULUJĘ :-) PRZESŁODKIE to Twoje drugie szczęście :tak: no właśnie, jak się czujesz po cc? sprawnie dochodzisz do formy?

justyna, może faktycznie warto odczekać 1 lub 2 cykle....:confused: facet chce, lekarz nie ale tak naprawdę najważniejsze jest co Ty czujesz...

marta, nie pomogę w temacie, ale oczywiście trzymam kciuki, żeby maleństwo nadrobiło czas :tak::happy: &&&&&&&&&&&

Ja idę dzisiaj na podglądanie maleństwa. Nie powiem, że się nie stresuję :baffled::confused2:

W weekend bratowa mnie nastraszyła, bo powiedziała, że serów podpuszczkowych nie mogę jeść w ciąży a ja cały tydzień zajadałam się sałatką z mozzarellą i serem feta. Nogi miałam jak z waty.... J widząc moją reakcję szybko włączył neta, żeby doczytać i na szczęście to nie prawda :angry: najważniejsze, żeby były z mleka pasteryzowanego ( jakiekolwiek przetwory mleczne) a poza tym można jeść. MASAKRA jak się przestraszyłam...

Odezwę się wieczorem, tymczasem miłego dnia Wam życzę :happy:
 
reklama
duda bardzo mi przykro.....(*) światełko dla Twojej Kruszynki...

Kifsi śliczności :-) Jak sie czujesz? Karmisz piersią? Jak Maleństwo się chowa?

OneMoreTime miałaś dać znać jak po wizycie......Mam nadzieję ze wszystko dobrze?
 
Do góry