reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Też nie jestem zwolenniczką całej różowej wyprawki :baffled:, ale faktycznie najwięcej najsłodszych ubranek jest w kolorze różowym :-p

Od początku naszych starań dziewczynka to miała być Maja a chłopczyk Adaś. Niestety minęło już kilka lat i na każdym kroku słychać wołanie Mai :baffled: Inne nasze typy to Ania, może Ola... mi podoba się również Kaja jako połączanie pierwszych liter naszych imion, ale J kategorycznie jest przeciwny :crazy: Z jednej strony nie chciałabym, żeby nasza córeczka była jedną z 8 Mai w klasie, ale z drugiej strony żadne inne imię nie pasuje nam tak bardzo do naszej córeczki ...:eek: idę dzisiaj do biblioteki, może wypożyczę księgę imion i znajdę coś innego...


My byliśmy w tym roku na jednym weselu, w sierpniu drugie i we wrześniu chyba trzecie będzie ( ale nie wiem czy J uda się wolne zdobyć na wrzesień). Także obrodziło w tym roku w wesela :-D


Co do zachcianek, to ja słabo mam zachcianki na słodycze (nie wiem czy faktycznie mi się nie chce, czy zniechęcają mnie zaparcia :baffled:). Generalnie bardziej ciągnie mnie do konkretnych dań, porządnego jedzenia - ciepłego posiłku niż jakichś przekąsek :confused: a propos: jeśli feta jest z mleka pasteryzowanego to można ją jeść, prawda? tym bardziej, że chciałabym ją jeszcze podsmażyć i zrobić sos...?

Nie czuję jeszcze mojej kruszynki :-(ale skoro wszystko z nią w porządku, to tłumaczę sobie, że jest pewnie głęboko umiejscowiona. Po prostu muszę być cierpliwa. Jak tylko się to wydarzy, to NA PEWNO się Wam pochwalę :tak::-)

Masha, podziwiam za energię i chęć do pracy :tak: Ja póki co jeszcze na maminych przetworach jestem :sorry:, ale staram się pomagać jej w robieniu. Więc zaczynamy odliczanie :-) oby było bezproblemowo, bezboleśnie i szybko &&&&&&&&&&&&&&

Olasec, gratuluję "30" :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
OneMoreTime Spokojnie możesz jeść wszystkie sery wyprodukowane w Polsce, bo muszą być z pasteryzowanego mleka. Także jedz sobie Fetę, jedz Camemberty i na co masz jeszcze ochotę. Musisz uważać głównie na sery wyprodukowane we Francji.
 
One a Twoja macica jest przodozgięta czy tyłozgięta, bo to też ma ogromne znaczenie w odczuwaniu ruchòw ;)

Misia ja też już ponad 7 lat przyjmuje hormon tarczycy. Miesiączka wròciła mi 5 miesięcy po porodzie, ale ja przez depresje poporodowa miałam problem z mlekiem, dokarmiałam i ogòlnie karmiłam ok. 4 miesiące ;( Nad czym strasznie ubolewam ;(
 
martussia, no właściwie to w tyłozgięciu macicę mam... PRZEPRASZAM - sprawdziłam w wypisach ze szpitali i mam jednak normalnie trzon macicy w przodozgięciu :happy: Czytałam, że rodzące po raz pierwszy często ruchy czują dopiero pomiędzy 20 a 22 tc.
Dzisiaj ( w środę) idę po przedłużenie zwolnienia do gina i pewnie podejrzymy maleństwo. Jeśli nadal dzidzia zdrowo rośnie, to pozostaje mi cierpliwie czekać :happy:
 
Ostatnia edycja:
witam
OneMoreTime gratulacje i powodzenia mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze, a córa na pewno będzie śliczna i zdrowa :). Maja imię super, sama pewnie bym się nad tym imieniem zastanawiała, gdyby nie fakt, że siostra ma Maję ale za to mam pyskata Anastazję.
Ja już po odstresowującym urlopie. Pogoda nam dopisała,az za nadto 40 st prawie przez całe dwa tygodnie, no i co najważniejsze Anaśka była zadowolona zaliczyła niemalże wszystkie atrakcje dla dzieci na śląsku :)
Juz jest trochę lepiej ale jednak żal pozostał po poronieniu. Ale cóż życie toczy się dalej i nie ma co cofać się w tył a jak będę myślała, to tak właśnie będzie. Już nic nie poradzę na to co się stało, ale jedno się zmieniło nie tracę nadziei może kiedyś Bóg nam da drugie szczęście, ale to się okaże.
Na razie muszę żyć dalej i nie dołować się chociaż czasem to trudne, ale inaczej się nie da. Wiem, że gdybym dusiła to w sobie to wszystko trwało by dłużej, a urlop pomógł mi w tych najgorszych chwilach, po prostu nie miałam kiedy rozpamiętywać i się dołować.
ale nie dlatego piszę. Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej. Gin nie stwierdził, żadnych niepokojących sygnałów, ale podczas rozmowy zapytałam, go o badania to polecił poradnie genetyczna w gdańsku, ale tez dodał, że nie muszę uzyskać odpowiedzi na te jedno najważniejsze pytanie. Dlaczego?. Powiedział, że fakt donoszenia drugiej ciąży potwierdza, że drugie dziecko nie jest niemożliwe i nawet przy stosowaniu duphastonu nie zawsze sie udaje. Także nie wiem czy jest sens jechać do tej kliniki i upewniać się czy wina leży po mojej stronie, czy nie. Po prostu przy ewentualnej ciąży na pierwszej wizycie poprosić o recepte, albo dać szanse losowi.
Te kwestie zostawie sobie na później. Chciałabym miec drugie dziecko, ale strach jest silniejszy ode mnie.
Mam brać kwas foliowy i jak tylko uda mi się zajść w ciąże zgłosić się do niego, ale nie zawsze może potwierdzić wczesną ciąże i to takie błędne koło.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe i nowe mamusie no i ściskam mamy Aniołków i
[*] dla tych za dobrych maluszków dla tego świata.
No i dziękuje, za to, że jesteście
 
marta, cieszę się, że urlop się udał i cała rodzinka zadowolona :tak:Żal już chyba na zawsze pozostanie, jedynie ból może troszkę stracić na sile. Najważniejsze, by się nie poddawać !!! Jeśli chodzi o badania genetyczne, tzw. kariotyp, to zazwyczaj robią to oboje partnerzy a nie tylko kobieta. Widzisz, ja poroniłam 3 razy a badania genetyczne wyszły bardzo dobrze i faktycznie nie dały odpowiedzi. Biorąc pod uwagę fakt, że masz już córeczkę, to co Cię spotkało to faktycznie mógł nieszczęśliwy przypadek - coś tam się źle połączyło. A jeśli chcesz zrobić jakieś badania, to poleciłabym raczej w kierunku zespołu antyfosfolipidowego. Bo wtedy należałoby do duphastonu dołączyć jeszcze acard i/lub clexane - ja teraz jestem na takim zestawie i już końcówka 18 tc :-)
Nie pamiętam czy badanie w kierunku toksoplazmozy i innych paskudztw robiłaś?


Ja dzisiaj wieczorem, po wizycie jadę na tydzień do rodziców, więc będę rzadziej pisać, ale regularnie zaglądać :happy:
 
Black, jeden wynik wyszedł mi dodatni a jeden ujemny. Żeby potwierdzić muszą dwa wyjść dodatnie. W związku z tym, że nie ma jednoznacznej diagnozy lekarz włączył mi te leki.

Dzisiaj nie miałam normalnej wizyty, miałam jedynie zwolnienie odebrać. Tylko na moją prośbę posłuchaliśmy serduszka, które biło jak dzwon :-) 6 lipca mam wizytę, na której poproszę o ponowne podpatrzenie genitaliów mojej dzidzi i ogólnego rozmiaru szkraba :-)
 
OneMoreTime najważniejsze że serduszko bije :-) Kochana Kruszyneczka :*


Wrzucam kilka fotek z Wielkiego Dnia Nikosia (Chrzest Święty) ;-)
+ ostatnie dwa z dziś ;-)

chrzest Nikosia 20-06-2015 004.jpgchrzest Nikosia 20-06-2015 047.jpgchrzest Nikosia 20-06-2015 025.jpgnik.jpgchrzest Nikosia 20-06-2015 056.jpgchrzest Nikosia 20-06-2015 095.jpgchrzest Nikosia 20-06-2015 114.jpgczerwiec 2015 (3).jpgczerwiec 2015 (5).jpg
 

Załączniki

  • chrzest Nikosia 20-06-2015 004.jpg
    chrzest Nikosia 20-06-2015 004.jpg
    26,6 KB · Wyświetleń: 64
  • chrzest Nikosia 20-06-2015 047.jpg
    chrzest Nikosia 20-06-2015 047.jpg
    26 KB · Wyświetleń: 60
  • chrzest Nikosia 20-06-2015 025.jpg
    chrzest Nikosia 20-06-2015 025.jpg
    24,3 KB · Wyświetleń: 58
  • nik.jpg
    nik.jpg
    26,2 KB · Wyświetleń: 75
  • chrzest Nikosia 20-06-2015 056.jpg
    chrzest Nikosia 20-06-2015 056.jpg
    16,6 KB · Wyświetleń: 63
  • chrzest Nikosia 20-06-2015 095.jpg
    chrzest Nikosia 20-06-2015 095.jpg
    20,1 KB · Wyświetleń: 66
  • chrzest Nikosia 20-06-2015 114.jpg
    chrzest Nikosia 20-06-2015 114.jpg
    25,8 KB · Wyświetleń: 61
  • czerwiec 2015 (3).jpg
    czerwiec 2015 (3).jpg
    30,6 KB · Wyświetleń: 62
  • czerwiec 2015 (5).jpg
    czerwiec 2015 (5).jpg
    29,7 KB · Wyświetleń: 59
reklama
Do góry