reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza,porod,, w DE

Kinga28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Marzec 2012
Postów
603
Miasto
M-Rheydt
Pozwolilam zalozyc watek jak wyglada porod w Niemczech ,,,,,,ja bede rodzic tu pierwszy raz i malo wiem i prosze o pomoc ....:-)
 
reklama
Kinga- to zalezy co chcesz wiedziec, ja tu rodzilam, choc z mojego szpitala nie bylam zadowolona, okolo 20 tygodnia mozesz zaczac chodzic do szpitali na wieczory informacyjne dla ciezarnych, i wtedy zdecydujesz gdzie chcesz rodzic, okolo 6 tygodni przed planowanym porodem meldujesz sie w wybranym szpitalu wtedy sie przedstawiasz i omawiasz swoj pobyt, typu twoje zyczenia- pda, cesarka inne srodki znieczulajace, pytaja o przebyte choroby itp... i najlepiej jak sie zacznie na chwilke zadzwonic i poinformowac ze masz skurcze lub wody odeszly wiec beda juz na ciebie czekali... wiele zalezy tez od szpitala ale po to sa te wieczory informacyjne gdzie kliniki i szpitale sie reklamuja :)
 
Nia dzieki za odpowiedz ,,,mojego syna rodzilam prawie 7 lat temu w polsce ,a tam dostalam skierowanie i poszlam ...nie bylo zwiedzania chyba ze pokoi typu sala porodowa i po porodowa :-D......
Dobrze ze mi napisalas ze o cc trzeba informowac szpital bo ja juz mam to zapisane w karcie ......wiec bez ciecia sie nie obejdzie....,
A co potrzebne jest do szpitala ....,moze inaczej co ty mialas co jest bardzo potrzebne .
 
to w kazdym szpitalu jest inaczej z rzeczy ktore potrzebujesz, na tych wieczorach informacyjnych mowia co powinno sie miec, tak generalnie to zawsze - ale to wiesz :)- Mutterpass, u nas ubranka byly wiec tylko na wyjscie mialam swoje, i kocyk dla malego, a tak to ubrania dla mnie i kosmetyki tak kolo 30 tygodnia zadzwon do szpitala w ktorym chcesz rodzic i umow sie na termin do przedstawienia i wtedy powiesz ze cc
 
Mam nadziej ze sie nie osmiesze :-D ...,chodz znam szpital w ktorym bede to sie boje ,,,wmawiam sobie ze chce sn urodzic ale wiem ze to niemozliwe ...Co do ubranek , u nas sa te zielone czy niebieskie znajoma rodzila to troche patrzalam ale nie pytalam..,pozniej masz zdjecia ,u was tez sa do galeri ?
 
U nas tez robia foty do szpitalnej galerii ale poniewaz sa publikowane w sieci na stronie szpitala to my sie nie zgodzilismy na umieszczenie tam tylko dostalismy te fptki
 
Duzo wiem z opowiesci.W "mojej" klinice kolezanka juz 2 urodzila.Ja tam niechcacy przy okazji wyrostka wyladowalam bo sprawdzali czy jestem w ciazy :szok: i "nie bylam" i po tescie i po USG a pozniej sie okazalo,ze nic bardziej mylnego...Ale nie o tym mialam pisac!Chodzilo mi o to,ze oddzial po remoncie i jak z Pl porownam to w szoku do tej pory.Kolezanka mimo komplikacji przy 2 porodzie wypowiada sie o szpitalu w samych superlatywach.Z tym,ze ciuszki tylko na wyjscie to nie pierwszy raz slysze i myslalam,ze to norma?
Generalnie po glupim wycieciu wyrostka stwierdzilam,ze za zadne skarby nie urodze znowu we Wroclawiu.Bo opieka jest zupelnie inna.Nie kwestionuje wiedzy medycznej absolutnie!Chodzi mi o zwykle podejscie do pacjenta.
I ze zdziwieniem stwierdzam,ze czekajacego mnie porodu w ogole sie nie boje...

Foty tez robia i wsieci mozna ogladac.

Ach!Co wazne(mnie sie wydaje) prowadzonych jest duzo zajec dla ciezarowek.Bezplatnych albo za symboliczna oplata.Ja czekam az mi mdlosci przejda i ruszam :tak:
 
zgadza sie co do zajec, wiadomo szkola rodzenia dla mamy jest za darmo placi kasa chorych niektore kasy placa tez za tate, szpital w ktorym rodzilam robil od chyba 34 tygodnia akupunkture- tez chodzilam :) pozniej tez rozne cwiczenia po porodzie... warto skorzystac
i ubranka u nas rzeczywiscie byly trzeba bylo tylko na wyjscie dla malucha miec, pieluchy i wogole wszystko dla dziecka bylo w szpitalu
 
Ja chodzilam na akupunkture na mdlosci i...efekty wszystkim sa znane.Za to chetnie ruszylabym na joge.Szkola nie bardzo-przerabialam w Pl i uznalam ze na przyjecie maluszka mnie przygotowala,ale na porod przygotowac sie nie da :-D Wiec tym razem na zywiol! A joga mnie kreci bo to przede wszystkim sztuka oddechu.I mysle,ze to sie przyda.I na aquaaerobik dla ciezarnych :-D
 
reklama
co do akupunktury to tak jak moja polozna powiedziala te pielegniarki ktore robia tak naprawde nie wiedza jak to zrobic porzadnie, prawdziwa akupunktura dobrze zrobiona potrafi tak wylaczyc bol ze mozna operowac ale to raczej nikt tu w de w szpitalach nie potrafi... ta reszta to takie czary mary i reklama szpitala
ja szkole rodzenia mialam fajna i musze przyznac ze techniki oddychania pomagaly mi i nawet pielegniarki powiedzialy ze widac ze bylam w szkole rodzenia, wiadomo zakonczylo sie cc ale szkole rodzenia sobie chwale przynajmniej moja
na aquaaerobik tez chetnie bym chodzila gdyby nie to ze od polowy pazdziernika non stiop jakies przeziebienia i choroby lapie wiec odpada
ale od stycznia czas sie rozgladac za szpitalem gdzie chce rodzic, tez wtedy zaczynacie?
 
Do góry