reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża?

reklama
Robiłam jeden Pink test a 2 nordtest? Jakoś tak. Nie mam ani opakowań ani testów, bo wyrzucilam. Stresów nie miałam żadnych oprócz standardowych związanych z 3 dzieci :) odchudzać też się nie odchudzalam przez ostatnie pół roku. Jeszcze co zaobserwowałam to przez tydzień co chwilę latalam siku i nie nie mogłam spać w nocy mimo okropnego zmęczenia w ciągu dnia. W momencie kiedy przyszło krwawienie to częstomocz zniknął. Została zgaga okropna i to cholerne zmęczenie.
 
Testy wykonałam 6 dni po spodziewanym okresie a betę po 7 dniach. Nawet gdyby była to ciąża biochemiczna to nie sądzę żeby po 1 dniu od testów pozytywnych beta była 0.1
To jest możliwe. W dniu w którym zaczęłam ronić (plamienie i skurcze) beta hcg była już na poziomie 0,28 a jeszcze 5dni wcześniej grubo ponad 800.

A ja mam pytanie o beta HCG we krwi? Ile najwcześniej po stosunku można wykonać badanie, żeby było wiarygodne? Czytałam gdzieś, że dopiero po implantacji wytwarza się ten hormon, a moja ginka dziś mnie zastrzeliła. Powiedziała mi, że już 48h po zapłodnieniu beta HCG jest wykrywalna we krwi.
 
Też czytałam, że 48 godzin. Myślę, że jakbym zrobiła betę w dniu spodziewane miesiączki lub max 2 dni później to wynik wyszedłby ciążowy a tak zdążył już nieźle spaść poniżej normy "ciążowej".
 
To jest możliwe. W dniu w którym zaczęłam ronić (plamienie i skurcze) beta hcg była już na poziomie 0,28 a jeszcze 5dni wcześniej grubo ponad 800.

A ja mam pytanie o beta HCG we krwi? Ile najwcześniej po stosunku można wykonać badanie, żeby było wiarygodne? Czytałam gdzieś, że dopiero po implantacji wytwarza się ten hormon, a moja ginka dziś mnie zastrzeliła. Powiedziała mi, że już 48h po zapłodnieniu beta HCG jest wykrywalna we krwi.
Moim zdaniem powinnaś zmienić lekarza bo mówi bzdury. Zarodek wytwarza hcg dopiero jak się zagnieździ.
 
No właśnie taką wiedzę i ja posiadam. Ale pytałam ginkę dwa razy, powiedziała 48h po zapłodnieniu, już w momencie wędrówki po jajowodzie. To jej słowa.
 
Ja zrobiłam bete hcg 11 dni po owulacji i wyszła mi 2.9 , gdzie dodam że dwa testy dwa dni wcześniej po około 8 minutach pokazały dwie kreski, bylam pewna że nic nie ma już z tego. Cztery dni później po becie zrobilam test ciążowy i po 3 minutach były piękne kreski :) więc nie ma co robić bety tak szybko bo to nie ma sensu a może wprowadzić w błąd :) teraz jestem w 11t2d :)
 
reklama
Czyli to też raczej niemożliwe żeby przed tym czasem pojawiły się dolegliwości ciążowe typu wymioty, mdłości, zawroty głowy?
 
Do góry