reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza

reklama
Dziewczyny, czuje sie bardzo źle.. Jestem w 2 msc ciąży, i waham sie czy isc na l4 ciazowe czy przeczekać te objawy???
Ja poszłam na l4 prawie od razu - jak czułam się źle, bałam się że zacznę zawalać terminy i stwierdziłam, że lepiej będzie pójść na l4 jak chwilowo nie miałam nic rozgrzebane, a więcej czasu w pracy poświęcałam, by nie zasnąć na stojąco np podczas meetingu niż realnie w nim uczestnicząc.
 
Mam prace bardziej fizyczna, od ok. 2-3 tyg mdli mnie ciagle, wymiotowac sie chce, i slabne w polowie dniowki… :(
Pracodawca wie o Twojej ciąży? Powinien Ci zapewnić warunki pracy dostosowane do Twojego stanu, ale jeśli ciąża jest zdrowa a Twoja praca wg przepisów nie stanowi zagrożenia to jeśli trafi Ci się kontrola z ZUS na L4 to stracisz prawo do zasiłku.
 
Pracodawca wie o Twojej ciąży? Powinien Ci zapewnić warunki pracy dostosowane do Twojego stanu, ale jeśli ciąża jest zdrowa a Twoja praca wg przepisów nie stanowi zagrożenia to jeśli trafi Ci się kontrola z ZUS na L4 to stracisz prawo do zasiłku.
musiałaby chyba w czasie tego L4 na Bahamy polecieć żeby jej zabrali.
Przy kontroli wystarczy powiedzieć, że się ciągle wymiotuje niemal non stop.
A kontrol wysyłają do 1% ciężarnych.

A wracając do @Klaudiaklaudia11 : jeśli czujesz się naprawdę fatalnie to jeśli pójdziesz na l4 , a potem objawy ci miną, a będziesz chciała wrócić do pracy to to przecież żaden problem nie jest.
Nikt z tu obecnych nie brał nigdy l4 przy jelitówce ?
 
Ja jestem na L4 od 6 TC. Ale to z racji plamieniami które pojawiło się na początku ciąży. Miał też w tym udział fakt że jestem po 2 poronieniach i mój giń kazał dużo odpoczywać i się nie stresować a ja niestety mam bardzo stresująca pracę.
 
reklama
Ja jestem na L4 od 6 TC. Ale to z racji plamieniami które pojawiło się na początku ciąży. Miał też w tym udział fakt że jestem po 2 poronieniach i mój giń kazał dużo odpoczywać i się nie stresować a ja niestety mam bardzo stresująca pracę.
Też jestem na l4 od 6t. Planowałam normalnie pracować ( a mam fizyczną ) ale jak w 6t zaczęłam krwawić tak do 14t byłam na Duphastonie i niemal non stop miałam przymusowe leżenie ( w tym szpitalne ) bo krwawienia wracały .
Różnie bywa 🤷‍♀️
 
Do góry