reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Dołączył(a)
28 Maj 2023
Postów
5
Cześć, jestem po 2 poronieniach. Według miesiączki jestem w 8 tygodniu ciąży, ale z usg wychodzi 6+5. Okres miałam regularny. Lekarz nic nie powiedział, z czego to może wynikać. Kolejną wizytę mam za 3 tygodnie. Dostałam luteinę oraz duphaston. Czy któraś z Was też tak miała i wszystko skończyło się dobrze? Tak strasznie się boję, że znowu stracę ciążę 😢
 
reklama
Jeśli nie jesteś pewna owulacji (np poprzez monitoring) - mogła się ona przesunąć, dlatego ciąża z USG wychodzi na młodszą. Serducho bije?
 
Cześć, jestem po 2 poronieniach. Według miesiączki jestem w 8 tygodniu ciąży, ale z usg wychodzi 6+5. Okres miałam regularny. Lekarz nic nie powiedział, z czego to może wynikać. Kolejną wizytę mam za 3 tygodnie. Dostałam luteinę oraz duphaston. Czy któraś z Was też tak miała i wszystko skończyło się dobrze? Tak strasznie się boję, że znowu stracę ciążę 😢
Czy test ciążowy wyszedł dodatni przed terminem miesiączki czy już po?
Być może owulacja się przesunęła.
 
Ale w czym jest problem? Wiek ciąży liczymy od miesiączki, fizyczny 2 tyg mniej… owulacja to rzecz nieprzewidywalna, nie wiadomo kiedy komórki się połączyły.
 
Cześć, jestem po 2 poronieniach. Według miesiączki jestem w 8 tygodniu ciąży, ale z usg wychodzi 6+5. Okres miałam regularny. Lekarz nic nie powiedział, z czego to może wynikać. Kolejną wizytę mam za 3 tygodnie. Dostałam luteinę oraz duphaston. Czy któraś z Was też tak miała i wszystko skończyło się dobrze? Tak strasznie się boję, że znowu stracę ciążę 😢
U mnie też była spora rozbieżność 2tygodnie ale normalnie potem się wyrównało
 
Dwa dni przed okresem była już delikatna druga kreska
2 dni przed terminem przy założeniu, że cykl ma 28 dni? Jeśli tak to rozbieżność tygodnia jest niepokojąca ale lekarz mógł też źle zmierzyć i w rzeczywistości dziecko jest większe - każdy milimetr się liczy w tym tygodniu więc poprostu poczekałabym do kolejnej wizyty- Jeśli nadal będzie podobna różnica to widocznie jest wszystko ok tylko maluch wolniej rośnie. Bardzo często zdarzają się rozbieżności w terminie z USG a z OM nawet przy potwierdzonej owulacji bo dzieci rosną we własnym tempie- jedne szybciej, drugie wolniej.
 
reklama
Bardzo często zdarzają się rozbieżności w terminie z USG a z OM nawet przy potwierdzonej owulacji bo dzieci rosną we własnym tempie- jedne szybciej, drugie wolniej.
Akurat z tym się nie zgodzę. W początkowej ciąży zarodki rosną mniej więcej w podobnym tempie. Po coś w końcu są te zakresy podane. Jeżeli przy potwierdzonej owulacji i wielkości zarodka jest różniaca np 2 tygodni to nie świadczy to o niczym dobrym. I wytłumaczenie o wolniejszym wzroścxie zarodka nie ma tutaj zastosowania.
 
Do góry