reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciekawostki, zdjęcia i filmy. Wszystko o First BIKE-u z dodatkiem dobrego humoru…

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
O ironio losu... chciałoby się powiedzieć. Tyle filmów i żaden z nartą... Wstyd się przyznać - nie mam.

Może mnie wspomożecie :-) W zeszłym roku jak zrobiło się biało pod koniec listopada to (jak ja to mówię u mnie na wsi) nie odpuszczało aż do marca. Poza miastem to wciąż biało i biało i biało....

Jak u Was też śnieg dopisze to coś możemy pomyśleć :-)
 
reklama
w takim razie zobaczymy co tegoroczna zima na to :-)

filmików z nartą szukałam wcześniej na własną rękę, nic nie znalazłam, ale przy okazji dowiedziałam się jak "domowym sposobem" zrobić z roweru pojazd zimowy ;-) ach ten YouTube ;-)
 
Dokładnie, śniegu było duuuuuużo :tak:

MaLea jestem ciekawa jak można zrobić pojazd zimowy (?????;-))

Też szukałam filmików, ale nic nie znalazłam, poza zdjęciami

Aniu w opisie narty jest napisane, że mogą ją używać dzieci od 3 roku życia, czy najczęściej w tym wieku dzieci zaczynają na tym jeździć? No Szymek to pewnie już tej zimy dałby radę temu sprostać :-)
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze jedna ważna rzecz, jeśli chodzi o zimowe szusowanie na First BIKE-u.

Zanim dziecko zacznie ten etap musi już nie tylko doskonale jeździć na rowerku, ale także umiejętnie i świadomie korzystać z hamulca. Dzięki temu zjeżdżając z ośnieżonej górki będzie hamowało nie tylko nogami, ale także tylnym kołem, które powinno mieć głęboki bieżnik, taki jak w modelu First BIKE Cross.

opona Cross.jpgFirst BIKE Cross_3_web.jpgFirst BIKE Cross z nartą_mid.jpg
 
Ostatnia edycja:
kamlotka kwestia wieku jest raczej umowna, bo sam rowerek jest przeznaczony dla dzieci od 2-5 lat a widziałyśmy że jeżdżą na nim i nieco młodsze brzdące i trochę starsi :-)

ale umiejętność władania hamulcem jest na pewno przydatna. choć to też zależy w jaki sposób będzie się tego "pojazdu" używało. czy w ogóle jest możliwa taka normalna jazda, po płaskim terenie? i jak zachowuje się tylne koło na śniegu, czy nie ślizga się za bardzo?
szkoda że nie ma filmików, bo rozwiałoby to trochę wątpliwości :-) możliwość zastąpienia przedniego koła nartą jest chyba, obok dziurawej ramy i szarego koloru, jedną z najbardziej charakterystycznych i na pewno najbardziej intrygującą cechą First BIKE'a :-) może tej zimy coś się pojawi :-)

--
czy nartę montuje się tylko do modelu cross? czy jest to po protu "połączenie idealne", ale do innych modeli też się nadaje?

przepraszam za przytłaczającą ilość pytań, ale jestem tą opcją poważnie zainteresowana - jak nie teraz, to w przyszłości :-)
no chyba że się okaże że do naszego zielonego STREET'a narta się nie nadaje, wtedy pozostanie mi oglądanie filmików ;-)
 
MaLea, bardzo się cieszę, że narta wzbudza takie zainteresowanie :-)
Rzeczywiście, to ciekawostka na rynku i wiele osób zwraca na to uwagę.

Odnośnie Twoich pytań: Można spokojnie zamocować nartę też do innych modeli First BIKE nie tylko do Crossa. O nim wspominałam, bo zawsze go rekomenduję na śnieg z powodu grubszego bieżnika. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby mocować ją także do innych modeli First BIKE-a - Street czy Racing.

Tak więc wszystko przed Wami :-) I naprawdę mam nadzieję, że z Waszą (i nie tylko) pomocą wypełnimy tą zimową lukę w First BIKE-wej kinematografii :-)
A na razie zdjęcie, z którego wynika, że rowerkiem z nartą można jeździć też po płaskim terenie.

Cross z nartą.jpg
 
A na razie zostawiamy zimowe tematy (piękne, jeszcze trochę ciepłe słońce znowu wyszło za oknem :-)
i wróćmy do telewizji. Tym razem naszej.
Poranna "Kawa czy Herbata" i First BIKE z przesympatyczną Natalką, która uświetniła naszą wizytę w studiu :-)

[video=youtube;p-8NSuOrl2k]http://www.youtube.com/watch?v=p-8NSuOrl2k&feature=player_embedded[/video]
 
dziękuję Aniu za wyczerpującą odpowiedź :-)
z naszej strony możesz liczyć jeszcze na niejeden filmik (zwłaszcza że rośnie kolejny "jeździec" ;-)) zaraziłaś mnie swoją rowerkową pasją :-)

--
ten program widziałam, gdy nie rozróżniałam jeszcze rowerków biegowych i nie wiedziałam kto siedzi na kanapie ;-)
szkoda że logo zamazali
 
Ostatnia edycja:
dziękuję Aniu za wyczerpującą odpowiedź :-)
z naszej strony możesz liczyć jeszcze na niejeden filmik (zwłaszcza że rośnie kolejny "jeździec" ;-)) zaraziłaś mnie swoją rowerkową pasją :-)

--
ten program widziałam, gdy nie rozróżniałam jeszcze rowerków biegowych i nie wiedziałam kto siedzi na kanapie ;-)
szkoda że logo zamazali

MaLea, Bardzo się cieszę! Po cichu Ci powiem, że już jakiś czas temu to zauważyłam :-)
A rowerek będzie miał jeszcze niejednego jeźdźca. To typ długodystansowca wielopokoleniowego :-)
(przy czym pokolenie zmienia się tu trochę szybciej - co 2-3 lata)
 
reklama
A teraz coś lekkiego – tak już prawie weekendowo…
Które ze zdjęć najbardziej Wam się podoba?

IMG_1889_55_small.jpgIMG_2105_69_small.jpgIMG_2111_70_small.jpgIMG_2145_73_small.jpg

Pewnie się domyślacie, że to Zbigniew Urbański :-)
Ekspert od gadżetów, ostatnio także dla dzieci.
A dla nas - „Ojciec Chrzestny” rowerków biegowych First BIKE! :-) :-) :-)

„Na rowerach bez pedałów nawet ospałe leniuchy zmieniają się w entuzjastycznych małych rowerzystów”, mówi Urbański. „Coraz więcej aktywnych i świadomych rodziców wybiera dla swoich dwulatków właśnie takie rowerki. Dzieciaki odpychają się, doskonale się bawią i nawet nie zauważą, że nauczyły się czegoś nowego. Czegoś, co nas (a także naszych rodziców) kosztowało dużo wysiłku – trzymać równowagę na rowerze”, dodaje.

Zdecydowanie się z tym zgadzamy :-)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry