reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Asinka i Bernadetka! Trzymajcie się kochane. Ściskam kciuki za szybki i bezkomplikacyjny poród:tak:. Oby następne wpisy były już z maleństwami w ramionach:-).
A u mnie ciężkie dni. Domisiowi idą kolejne zęby, a Alusia chyba łapie grypa żołądkowa:no:. Biedak tak się męczy już pół dnia na nocniczku.
 
Ostatnia edycja:
asinka, bernadeta- oj kochane trzymajcie sie dzielnie... bedzie dobrze zobaczycie.... szybkiego i szczesliwego rozwiazania zycze wam z calego serduszka...

ja mam pytanko??? okazalao sie ze nie dostane SMP bo za malo zarabiam w ciagu tygodnia o jakies 0.25 pikow... i mam sie starac o MP w Jobcenter... wypelnilam juz druki i dzis oddalam... napisalam ze chce odejsc 7.05.2009 tak jak mam planowana date porodu... bo do konca chce ciagnac zwolnienie... zastanawiam sie czy zostanie mi to przyznane???????? i czy jesli urodze wczesniej to dostane juz odrazu czy dopiero po planowanej dacie przejscia????? a i nic nie dolaczylam do podania bo nie kazano...
 
Paula7 - Na pewno dostaniesz MP z Jobcentre, nic sie nie martw ale powinnas dolaczyc druk od pracodawcy ze on sie nie zgadza na placenie maternity, a z data jest tak jezeli urodzisz wczesniej to maternity zostanie ci wyplacany od razu, a jezeli pozniej to dopiero od dnia planowanego porodu. Pozdrawiam
 
fasoleczka, masz rację, rozmawiałam już z rodzinką w Polsce, mama mnie wspiera w tym pomyśle, mówi, że jak urodze to przyjedzie mi pomóc :D
a w przychodni już byłam, mam umówioną wizytę z pielęgniarką na przyszłą środę :)

Katarzyna_83 - co do przezierności karkowej, robiłam to badanie, ale podejście mam takie jak Ty - nigdy nie zabiłabym dziecka z tego powodu, że jest chore, moje maleństwo ma przeziernośc ok (0,8), ale jak już mówiłam to i tak nie miałoby znaczenia, a chciałam wiedzieć, gdyż już taka jestem - mogłabym się wtedy chociażby psychicznie przygotować do tego, że mogę być mamą chorego dziecka...

a to prawda, że tutaj przy usg nie chcą mówić, jaka jest płeć dziecka? rozumiem, jeżeli wyglądałabym na hinduskę (oni tam mają wielki problem, bo nie za bardzo chcą rodzić dziewczynki, za dużo kasy na posag, jak wychodzi za mąż), ale mi chyba powiedzą co?

i jeszcze jedno: czy child tax credit jest to jednorazowa sprawa? mam składać teraz (jak mam na razie jedno dziecko), czy czekać aż urodzę drugie dziecko?
 
Cześć Lucin@! Jeżeli chodzi o opiekę, to nie jest tu aż tak zle i jeżeli tylko dzidzia zechce pokazać, to na pewno Ci zdradzą płeć dzidzi:tak:. Ja nie miałam z tym żadnego problemu a byłam w ciąży 2 razy.
A co do tax credit to jest on wypłacany regularnie co 4 tyg. I radziła bym złożyć papiery już teraz bo to na początku trochę się ciągnie:szok: i jak dzidzia się urodzi to tylko zgłosisz to telefonicznie, no ale na pewno Bernardetka lepiej Ci doradzi bo ona jest specjalistką w tych sprawach:tak:. Pozdrawiam.
 
dzięki mamunia2, więc oficjalnie zgłaszam się do bernadetki :) czy mam już składać aplikację o child tax credit, czy czekać aż dziecko się urodzi? serdecznie dziękuję za wszelkie rady, jesteście kochane :*
 
lucina płec ci powiedza jak tylko bedziesz chciala, nie martw sie tym, będziesz super szczęśliwa jak juz przytulisz maleństwo, jak Ci je położa na brzusiu-suuuuuuuper:tak:
o CHTC juz składaj jak masz juz dziecko tak jak Ci radzi mamunia, ja czekałam 2.5miesiąca na pierwsze pieniążki a jak urodzisz to na dopłate podobno juz sie nie czeka długo. po wniosek musisz zadzwonic do job center przyślą ci pocztą, poproś od razu tez o WTC i CHTC to jest na jednym druku, a nóż Ci przyznaja:-)

paula nie martw sie dostaniesz z job center kasę i to tyle samo jak od pracodawcy:tak:
 
Tajchi, dzięki za rady :* Ja chcę mieć drugą dziewczynkę, ale jak będzie chłopczyk to się na naturę nie pogniewam, a i mąż będzie bardziej zadowolony :]

PS. A jest tu jakaś mama z okolic Glasgow? :)
 
reklama
Lucin@ - O Working i Child tax credit najlepiej jest zlozyc juz teraz, bo jak mowi Tajchi ciagnie sie to czasem kilka miesiecy, pozniej jak urodzisz dzidzie tylko do nich dzwonisz i dodajesz drugie dziecko wtedy wypalca ci pieniazki i bedziesz mogla dostac rowniez becikowe. Nie wiem czy juz masz child benefit, bo jak nie masz to zloz rowniez wniosek o to, latwiej wtedy dostaje sie taxy. Po forme na taxy dzwonisz pod numer 08453003900. Pozdrawiam
 
Do góry