reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
A mnie się to podoba
GULLIVER Rama łóżka z dnem z listew - IKEA

Brata córka ma i jest fajne.

U nas ząbkowania ciąg dalszy. Nienawidze tych czwórek, tego że Franka od razu pogarsza sie skorka i jest cięzko.
Wczoraj bylismy na chrzcinach, było to super popołudnie. Żałuje co prawda, że nie obejrzałam mszy kanonizacyjnej. Moze gdzies złapie powtórkę.
 
reklama
hej babeczki witam po dłuższej przerwie, miałam młynek w domu. Kubie bardzo dokuczają zęby, ale jeszcze żaden się nie przebił, nie wiem ile jeszcze wytrzymam. W nocy by tylko przy piersi był, a mi krzyż napieprza. Zaczął próbować nowości, ale też nie jakoś z werwą, ale jest lepiej niż było. Jest to kaszka ryżowa na wodzie, po skończeniu daje cyca. Od mleczno-ryżowej robi mu się coś takiego
DSC_0939.jpg

Zamówiłam już nestle sinlac. Jak do tego się przekona, będziemy startować z czymś innym. Byliśmy na ważeniu i mój okruszek waży 6400g mało, ale z centyla nie spadł, chociaż najadłam się strachu, bo health visitor źle go na siatce zaznaczyła i dopiero lekarz naniósł poprawki i jakoś to wygląda. Kontolne ważenie za jakieś 3-4 tygodnie.

Błonka dla mnie to pierwsze, jest najładniejsze, no i to co Kruszka wstawiała. Jak Zosia, choroba odeszła w zapomnienie i jak ty się czujesz??

aneczek jak u ciebie karmienie idzie, walczysz dalej o kp czy na mm już malutka?

Kruszka współczuje ząbkowania, my walczymy i dalej nic z tego. Kuba jest nie do zniesienia, pokazuje rogi, a dopiero wczoraj 6 miesięcy skończył. Nie wiem kiedy to zleciało

Ania jak noga??

agusiek co u was, jak synek??
 

Załączniki

  • DSC_0939.jpg
    DSC_0939.jpg
    14 KB · Wyświetleń: 36
Hej Babeczki!
Ale tu pustki ostatnio.

Agitatka, przeszłam wyłącznie na pierś. Jest różnie. Dziś jest lepszy dzień, ale przeważnie Marysia ssie po kilkanaście godzin z małymi przerwami na przebranie pieluchy, czy moją toaletę. Żałuję, że posłuchałam położnej i zaczęłam ją tak często dokarmiać :no:. Wydaje mi się, że teraz przez to Marysia za słabo ssie i faktycznie nie może się do końca najeść. Jak pierś jest pełna, to ładnie połyka, ale po minucie, kiedy już gorzej leci, przestaje połykać. Mam wielką nadzieję, że mimo jej dwóch miesięcy, nie jest za duża na naukę prawidłowego ssania.
A Twój Kubuś nieciekawą ma tą alergię. A zwykłą kaszkę mannę próbowałaś mu podawać? Te kaszki dla dzieci mają niestety też różne czary w postaci aromatów itp. Może to go uczula?

Kruszka, wytrwałości.
 
Aneczek udało Ci się znaleźć położną laktacyjną?

Kruszka współczuje problemów z ząbkowaniem. AZS może się nasilać jak dziecko się poci?

Błonka, które łożeczko ostatecznie wybrałaś?

Agitatko waga Kubusia nie jest mała, a jaką miał urodzeniową? Alergia faktycznie zaogniona, położna mi mówiła że czasem w kaszkach może uczulać kaszka jednej firmy a już innej nie. U nas fajnie sprawdziła się kaszka jaglana, tyle tylko że jest droga i dostępna tylko w sklepach ze zdrową żywnością, robie na mleku lub dodaje do jakieś mlecznej. Czytałam że rozszerzanie diety powinni się zacząć od właśnie jaglanej a nie od manny, bo jest bardziej wartościowa .

Kacper rozrabia, jest strasznie ruchliwym maluchem żywe srebro, ciągle trzeba na niego uważać, nawet jak mam go na rękach sięga po wszystko co jest w jego zasięgu. Z jedzeniem dalej jest pod górkę, są dni że je bez płaczu, ale czasem jest tak że nie odpycha łyżkę zanim spróbuje co che mu dać. Mi kończy się macierzyńskie i czas szukać pracy, trochę załamuje się bo brakuje ogłoszeń a jak już są to wymagania kosmiczne np. znajomość jeżyka chińskiego.
 
agusiek waga urodzeniowa Kuby to 3550g także jeszcze jej nie podwoił, a powinien. No nic jest pogodnym, żywym i wesołym półroczniakiem, także przyjdzie czas i podwoi. No właśnie znalazłam w swoim archiwum, że Filip też miał takie plamy od kaszek bobovity, a z nestle nie było problemu, także muszę spróbować z tą drugą. Może się okazać, że to wcale nie uczulenie na białko mleka, tylko tak na coś...

aneczek super, trzymam kciuki za kp &&&&&&&&&&&&&&
 
Hey


... nieśmiało się witam, staram się z mężem o drugie dziecko i od dziś mam zalecony clo 2x 1/2 tabletki to mój 3dc, w grudniu miałam cpm w marcu HSG, chciałam zapytać o Wasze opinie na temat clo :confused:

Pozdrawiam
 
Agusiek, z tego co zdążyłam się zorientować, to u nas jest tylko punkt laktacyjny przy szpitalu, więc wnioskuję, że jest tam po prostu któraś z położnych. Nie dzwoniłam nawet, bo z góry założyłam, że będą to porady na poziomie tej położnej środowiskowej w stylu: proszę przystawiać jak najczęściej, karmić regularnie co ileś tam godzin, albo budzić dziecko w nocy itp. Sama sobie wytłumaczyłam, że skoro dokarmiałam Małą, a teraz nagle całkowicie odstawiłam butlę, to muszą być takie skutki i czekam, aż się to unormuje. Do dopiero ponad tydzień jak jesteśmy na samej piersi, więc to tak jakbyśmy zaczynały od początku. A skoro Marysia robi do 3 kupek dziennie i moczy pieluchy, to chyba nie jest źle. Wagę też ma już ładną, bo na zwykłej łazienkowej wychodzi jakieś 4100g-4200g (3 tygodnie temu było 3670g). Poza tym widzę po pulaskach :-).
 
Agitatka Fran czasami ma takie plamki wokół ust, nie często i mniejsze, ale potrafia wyskoczyć. Zupelnie nie wiem od czego to zalezy. U nas Sinlac to naj posiłek, Fran go uwielbia. A w ogóle dziwna sprawa, bo odebrałam jego test alergiczny i oprócz mleka i pochodnych, jajek, mąk i glutenu ma równiez uczulenie na ... kukurydzę...:confused: Musiałabym Sinlac odstwić. najpierw pogadam z alergologiem.
No i gratuluje pół roczku :)

Agusiek tak, może sie nasilić przy poceniu. Derm zawsze mi każe pilnowac temp w domu, by było nie wiećej niz 19-20 st:crazy: Ciekawe jakim cudem :confused: Czy chodzi Ci o kaszki Holle? Ja znalazłam sklep w necie i kupuję po 12-13 zł jaglaną, ryżową, i 3 ziarna.

Aneczek uroki macierzyństwa. Przy drugim dziecku będziesz mądrzejsza. A połozne? cóż czasami chcą po prostu rozwiązac problem nie ważne jakim kosztem matki i dziecka. No i jeszcze tak ładnie na wadze przybiera, super :)

Witaj Batonik24 :) Moje dziecko mam dzieki clo. Udało się dopiero w 4 cyklu, ale sie udało. Trzeba miec monitoring przy tych tabsach. Ja brałam od 5dc, owu występowała ok18-20 dc, ale tak mam nawet bez clo :) Powodzenia :)
I jeszcze jedno. Clo upośledza sluz płodny. Giny zapominaja o tym. Polecam brac wiesiołka.
 
Kruszka ... dziękuję za odp, ja wzięłam dziś pierwszą tabletkę, dziś wyjątkowo jedną całą, a od jutra dawkę mam podzielić na pół, w sobotę mam jechać na usg, wychodzi na to że mam brać od 3dc do 8dc, ja mam zazwyczaj owu w 17dc, w zeszłym cyklu miałam monitoring i wyszło że był bezowulacyjny, a ten wiesiołek to w aptece ?? w jakiej formie jest, bo słyszałam o nim ???
 
reklama
Kruszka, niestety kiedy nasze mamy rodziły zaczęła się moda na butelkę i bardzo wiele kobiet nawet nie próbowało karmić piersią. I to pokolenie położnych niestety też niewiele wie o naturalnym karmieniu. Co może doradzić kobieta, która nie karmiła piersią..?

Batonik, witaj na wątku. Ja mam małe doświadczenie z clo, bo brałam tylko przez 2 cykle pod okiem niezbyt kompetentnego gina i robiły mi się torbiele, także odstawiłam. Udało się na cyklu bez wspomagania. Powodzenia w staraniach Wam życzę.
 
Do góry