reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co dalej po macierzyńskim?!?

Tomola u nas w Gdyni od stycznia opłata za żłobek to:
- opłata stała 210zł
- opłata za każdy dzień 5zł

Jeśli któregos dnia nie przyprowadzisz dziecka lub jest chore to za każdy dzień nieobecności odliczają te 5zł a stała opłata nie jest zwracana :tak:

Opłata za opiekunke do dziecka od 1.200,- w góre :-(
 
reklama
my tez chcemy dac do zlobka ale tylko prywatny jest i za miesiac 1200 a rozliczajac za godzine pobytu inie placac z gory za caly miesiac to mi wyszlo 2400:szok::tak:
 
Karolki myślałam, że żlobki są tylko państwowe? a przedszkola i kluby maluszka są prywatne :szok:
U nas w Gdyni jest tylko 1 żłobek na dodatek państwowy i dlatego tak ciężko sie tam dostać :-( to jakiś koszmar bo nie ma co zrobić z takim malutkim dzieciaczkiem jeśli nie ma sie zaufanej opiekunki :-:)baffled::szok:
 
No to super :tak: a ja myślałam że żłobki podlegają pod ministerstwo zrdowia i nie mogą być prywatne? no w każdym razie u nas jak na duże miasto (Gdynia) 1 żłobek to jest stanowczo za mało :szok:
 
Ja tutaj u Hiszpanii nie mam żadnego problemu z żłobkiem. tzn w państwowym nie ma miejsc, bo trzeba sie zapisać w kwietniu i płacić już od września. Ale są przynajmniej 4 prywatne ( 14 tys mieszkańców) i mam jeden zaznajomiony ( Marianny ). Tutaj to wydatek ok. 270 E za ok. 8h.
 
Jak już pisałam wracam do pracy prawdopodobnie w kwietniu i daje Filipa do żłobka. Upatrzyłam siobie żłobek blisko mamy mojej i już sie cieszyłam, bo po wizycie myślałam ze jest fajny. W pierwszy dzień świąt miałam spotkanie klasowe z podstawówki i koleżanka która ma "wejścia" powiedziała zebym do tego żłobka absolutnie nie dawała, bo ma złe opinie. Poleciła mi inny. Nawet nie wiecie jak sie cieszę że zdecydowałam sie zajrzeć na to spotkanie. Miałam nie iść, bo ani dzień ani godzina mi nie pasowały, ale stwierdziłam że po 14 latach warto się spotkać chociaż na te pół godzinki. Było fajnie, szkoda ze nie dało rady dłużej posiedzieć - do tego jeszcze temat ze żłobkiem :cool2:
 
no to super mrozik,że ktoś Cie ostrzegł,bedziesz mogła oddać Filipka do jakiegoś sprawdzonego żłobka. U nas właśnie prezydent miasta zadecydował o likwidacji jedynego w naszym mieście żłobka,od lutego żłobek bedzie zamkniety.Chetnych dzieci jest dużo wiec rodzice będą mieli problem ze znalezieniem opieki nad dzieckiem.Dotychczas żłobek podlegał pod opiekę społeczną, a nie opiekę zdrowia,stąd decyzja o jego zamknięciu.
 
Ja dzwopnilam kilka dni temu do szefa czy w ogole przedluzy mi umowe zebym byla na wychowawczym.
Wtedy mam szanse na zasilek (taki dla tych ktorzy sa na wychowawczym. Jak mi nie przedluzy to bede bez dochodu) do sierpnia, a potem moze udaloby mi sie isc na zasilek z urzedu pracy i znow kilka miesiecy do przodu.

Bedziemy jesc chyba chleb z maslem i wode, ale w zyciu nie dam do zlobka Mikolajka, a nikogo z rodziny nie ma kto moglby sie nim zajmowac
 
reklama
Lidka o jakim Ty zasilku piszesz?? gdzie to się załatwia pytam bo nie wiem czy sama na wychowawcze nie pojdę>
 
Do góry