reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co już potrafią nasze dzieciaczki ... ?

Nasza rehabilitantka twierdzi ze do 2 roku zycia przyjmuje sie jeszcze jako norme.
Thomas tez jeszcze nie chodzi, a raczkuje od 3 dobrych miesiecy. Tyle ze on ma "wymowke" - jest wczesniakiem.
 
reklama
wlasnie...ale wy macie ta "wymowke" ktora tu jest bardzo istotna. Thomasek nie jest wczesniakiem bo sie urodzil 2 tygodnie wczesniej ale on juz byl na swiecie jak nasze calkiem niedojrzale maluchy spokojnie rosly i dojrzewaly w brzuszkach.
 
Hej :-)
Ostatnio Nikolka przegryzła smoczka sylikonowego z NUKa rozmiar 2 jest do 18 miecha, wiec postanowiłam ze kupie jej z rozm 3, tylko ze w tym rozmiarze nie ma sylikonowego tylko lateksowy. Kupiłam i był to błąd bo ona w ogóle go nie chciała, cały dzień była nie znośna, patrzała na tego wielkiego smoczka jak na wroga...
Wiec musiałam kupić jej smoczka w rozm 2. Masakra!
Mam taki plan ze jak skoczy 2 latka to będziemy oduczać smoczka. :-D
 
Hej :-)
Ostatnio Nikolka przegryzła smoczka sylikonowego z NUKa rozmiar 2 jest do 18 miecha, wiec postanowiłam ze kupie jej z rozm 3, tylko ze w tym rozmiarze nie ma sylikonowego tylko lateksowy. Kupiłam i był to błąd bo ona w ogóle go nie chciała, cały dzień była nie znośna, patrzała na tego wielkiego smoczka jak na wroga...
Wiec musiałam kupić jej smoczka w rozm 2. Masakra!
Mam taki plan ze jak skoczy 2 latka to będziemy oduczać smoczka. :-D
Klik jak przegryzła to trzeba było jej już nowego nie dawać tylko, powiedzieć że nowego nie ma. Może by się odzwyczaiła i problem był by z głowy.
 
dokladnie zgadzam sie z jagna, ja tam nie mialam takiego problemu u nas byl przymus i teraz juz spokoj mamy, ale wcale nie cierpial maly , podobno czym wczesniej tym lepiej bo dziecko nie rozumie jeszcze tyle. mimo wszystko ciesze sie ze mamy juz za soba odstawianie smoka, moglabym powiedziec ze dziekuje za obszczypana buzke mojego synka :-D - taka przenosnia ;-D
 
Moja Nikolka mowi: baba, mama,dzidzi, tata, do taty nieraz mówi po imieniu(mateusz) teuś, nu nu- nie wolno, brum brum, am am, kotek- koko, krowa-muuuu, piesek- isi.
I ciagle sie pyta: ooo to to?? hehe śmiać mi sie chce bo zawsze musi być to ooooooo
zanim zapyta, hehe. W sumie to dużo mówi tam po swojemu. :-)
 
Celinka mówi Tigi na Tygryska z Kubusia Puchatka i Kuba na Kubusia:-) Zaczyna mówić kup w sklepie, babciu jak coś bardzo chce od babci;-) oraz Pio na wujka Piotrka:-D
 
reklama
Kamilek odkad skonczyl10 miesiecy uzywałsmoczka tylko do zasypiania i w dzien i w nocy jak zasnal to od razu wypluwal i spal caly czas bez. wczoraj (18.08.2009-prawie 19 miesiecy) odstawilam mu calkiem smoka . niewiem jak to bedzie wyglądać dzis ale wczoraj obyło sie bez płaczu bez rzadnego w sumie kłopotu.zasnąl bez problemu.
 
Do góry